Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як економити газ? Впроваджуйте біопаливо.

Налякані кремлівськими шантажистами європейці, кинулись шукати альтернативних джерел енергії.
Згадали про Норвегію, Африку, навіть Іран, згадали про не використовувані власні засоби, згадали про замалу кількість резервуарів для зберігання газу, і згадали про альтернативне паливо. Тим більше, що ціни на нафту і газ зростають.

У Польщі у зв’язку з цим, розглядається питання інвестицій на суму в кілька мільярдів злотих. “Радіо Полонія” транслює розмову з паном Людвіком Косовичем з Інституту Технології Нафти.

Скажіть, будь ласка, чи біопалива можуть стати альтернативою для нафти?

- Жодна альтернатива – це дуже корисний і правильний додаток. Це елемент вирішення проблеми, оскільки палива, згідно з рахунками різних світових і європейських експертів, можуть становити кілька відсотків світових потреб палива як для двигунів, як також і для енергії.

Вже кілька польських фірм мають намір інвестувати у виробництво біопалив. Що на Вашу думку, переконує в тому, щоб додавати до дизельного палива саме біопаливо ?

- Перш за все, поетапна реалізація людськістю проблеми відновлювального палива, заміна нафти, природного газу і вугілля. Це важливі справи, тим більше, що біопаливо може бути самостійним паливом чи компонентом на місці чи неподалік місця їхнього виробництва, що створює вигідні умови в ефективному їх використовуванні.

Нагадаємо, що недавно відновлено ідею виробництва, наприклад, синтетичного бензину з вугілля.

- Ця проблема була опрацьована в Польщі в середині XX століття, коли почалася велика госса нафти і Радянський Союз також мав такі шалені відкриття, що запропонував своїм васалам, зокрема й Польщі, трубопровід Дружба, через який Німеччина, Чехія і Угорщина отримують нафту.

Скажімо, польські рільники розраховують на виробництво палива з ріпаку. Як оцінюють цей шанс польські науковці?

- Дуже позитивно, тільки звертають увагу, що бензин – це чисті, стабільні вуглеводні. Під час зберігання, вони не змінюють свого характеру. А ріпак з вмістом метилового естера, і цей ріпак підлягає зміні, тобто він під час зберігання окислюється, так само олія і естер. Тобто, ріпак, як паливо, повинен мати відповідні різноманітні добавки, які затримують процес окислення естерів до лаків і смоли. Це надзвичайно важлива справа. Тобто цю справу необхідно впроваджувати, але треба використовувати поточні дослідження, світовий і польський досвід, що його має польська промисловість. Польська нафтова і хімічна промисловість виробляє ушляхетнюючі добавки. Ця ділянка одна з наймолодших галузей польської промисловості, але вона дуже ефективна. При цій нагоді хочу повідомити, що Польща займає друге місце у виробництві цетанового додатку до дизельного палива. Тобто, Польща вже досить відомий виробник цетанових додатків. Треба вірити, що додані до естеру ушляхетнюючі добавки є ефективними, а крім цього – вони дуже потрібні, бо довготривале зберігання естеру може принести несподіванки у вигляді смоли, особливо всюди, де естер в резервуарах зберігання обводниться і може ускладнювати експлуатацію двигунів.

Але, усі ці застереження, - це не є проблема претензій до польської науки чи мої особисті претензії, це лише попередження, щоб застосовувати до естру усі принципи нових компонентів палива. Світова нафтова промисловість, яка існує 150 років, має вже 100 років величезного досвіду у впровадженні нових ґатунків або модернізованих видів палива. Біопаливо, особливо – естер, це новий вид палива і воно мусить підлягати принципам впровадження нових ґатунків палива.


----------------------------------------------------

В тему:

Бойкоту ніхто не відміняв
В тему: 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи