Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 13 в simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (рядок 108 із /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 25 в simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (рядок 108 із /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 52 в simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (рядок 108 із /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
Warning: DOMDocument::loadHTML(): Tag figure invalid in Entity, line: 67 в simple_table_of_contents_generate_table_of_contents() (рядок 108 із /var/www/vhosts/kth/observer/ar25.org/observer/www/sites/all/modules/contrib/simple_table_of_contents/simple_table_of_contents.module).
Як заохотити дитину поміняти смартфон на книжку
Напевно, ми вас не здивуємо, якщо скажемо: діти, які читають для задоволення, у дорослому житті досягають більших успіхів у роботі. Це ж очевидно, правда? А якби хтось і сумнівався, є докази.
160419110742bookarsenal640x360facebookcombookarsenalnocredit.jpg
Зміст
У 2011 р. дослідник Марк Тейлор з Наффілд із коледжу Оксфордського університету опитав 17 тис. людей віком 40-49 років і виявив: ті, хто в дитинстві любив читати, у дорослому житті мали вищі шанси отримати висококваліфіковану чи керівну посаду.
Усім нам це прекрасно відомо. Тому й сумно, коли замість хорошої дитячої книжки дитина приклеюється до гри Angry Birds. Поки значна частина канікул ще попереду, Стівен Джеймс-Йоман розповідає, як перехитрити (ой, тобто надихнути) вашу дитину і прищепити їй любов до літератури.
Сховайте зарядний пристрій
Напевно, найважча дилема батьків ХХІ ст. – як відволікати дітей від електронних пристроїв. Якщо старе добре гортання сторінок не витримує конкуренції з Pokemon Go, сховайте зарядний пристрій. Звісно, не варто цього робити, якщо дитина читає на смартфоні книжки. У такому разі, змініть пароль бездротової мережі, щоби чадо могло сконцентруватись на читанні, не відволікаючись на Snapchat.
І нехай вас не бентежить мій жартівливий тон. Нещодавнєдослідження зв’язку між технологіями та читанням, проведене Національним товариством грамотності, показало, що електронні пристрої також можуть відігравати значну роль у розвитку комунікативних здібностей, мовлення та грамотності у ранньому дитинстві. Зокрема, цьому сприяють інтерактивні книжки, програми для інтуїтивного доповнення історій та інші подібні додатки. Тому буде вже непогано, якщо ви зможете переключити дитячу увагу з Doodle Jump на програми, корисні для розвитку мовлення та комунікації. Ось список таких програм(англійською мовою).
Дайте їм вибір
Не диктуйте дітям, що їм читати, – дозвольте обирати книжки самостійно. Дітям часто подобається читати книжки, призначені для дещо старшого віку – і зазвичай вони прекрасно дають собі з ними раду. У схвальному відгуку про творчість Роальда Дала популярна авторка Дебора Моґґач сказала: "Діти люблять виклики і багато на що здатні, якщо їх підштовхнути". Є винятки, звісно – але дайте дітям вибір у розумних межах, і читання не здаватиметься їм такою важкою працею.
Натхнення можна знайти у програмі читання на літо, розробленої"Агентством читання". Тут фантастичний вибір книжок як для наймолодших, так і для старших читачів.
Щороку, тисячі британських сімей беруть участь у найширшій у країні програмі читання для дітей, що проводиться доброчинною організацією "Агентство читання" за підтримки дитячих бібліотек.
Мета цієї програми – щоби кожна дитина-учасник протягом літніх канікул прочитала будь-які шість книжок з наданого переліку. Кожного року для програми обирається нова тема; у 2016 р. це "Велика дружня книга", адже цього року весь світ відзначає 100-річний ювілей славетного оповідача Роальда Дала.
Обрати книжку до душі дітям допомагає "Сортувальник книжок". Дізнатися більше про цю програму ви можете за посиланням.
Що їх цікавить?
Якщо ж книги для дитини все-таки обираєте ви самі, подумайте, чим вона цікавиться. Наприклад, тим, хто любить тварин і мріє стати ветеринаром, припадуть до душі твори Майкла Морпурго. Вдало оберіть тему, і перемога вже наполовину за вами.
А ще - журнали. Це краще, ніж нічого. Не мрійте, що ваші діти обов’язково захопляться "Вітром у вербах" чи "Алісою в Країні Чудес". Не наполягайте, щоб вони читали ваші улюблені дитячі книги. Якщо їм більше подобаються комікси чи дитячі журнали – це теж прищеплює звичку читати.
Подавайте приклад
Відкладіть смартфон. Так, шановний, я до вас звертаюся. Припиніть перевіряти робочу пошту, новини та Facebook. Коли ви востаннє сідали у крісло з цікавою книжкою? Я знаю, що треба скласти випраний одяг, розвантажити посудомийну машину, помити авто. Але діти повторюють за вами. Це їхній спосіб навчання, і цього не уникнути. Якщо вони бачитимуть, що ви отримуєте задоволення від читання, то й самі його полюблять.
Як пише Джордан Шапіро, технології не заважають людям читати – адже дорослі постійно читають на своїх смартфонах текстові повідомлення і пошту. Але нам необхідно знову полюбити книжки більше, ніж Twitter.
Візьміть книжку на пляж
Разом із надувним м’ячем, відерцем, лопаткою і сонцезахисним кремом, вкиньте у пляжну сумку кілька книжок для сім’ї. Навіть дітям набридає плюскатись у воді та будувати замки з піску. Книжка – прекрасний пляжний аксесуар, що не боїться піску і дозволяє розслабитись (а батькам – прикинутись, що в їхній фляжці чай).
Поїдьте у відпустку в Сноудонію
Зізнаюсь, це дещо екстремальна порада, але кряж Кріб-Ґох поблизу Сноудонії славиться найбільшою у Великій Британії кількістю опадів – 4635 мм на рік. А містечко Мартінстаун у графстві Дорсет досі має репутацію "наймокрішого міста Англії", відколи 18 липня 1955 р. тут випало 279 мм дощу всього за 24 години. Якщо на вулиці дощ, рятують лише книжки!
Старе добре хабарництво
"Почитаєш – куплю морозиво". Мотивація пряниками століттями застосовувалась до віслючків, і дуже успішно. Але не обертайте читання на важкий обов’язок. Як варіант, пропонуйте доступ до смартфону за півгодини читання. А ще, покладіть книжки у ті місця квартири чи будинку, де люблять сидіти ваші діти. Зробіть так, щоб книжки самі просилися в руки, і ваші старання будуть виправдані.
+
Зверніть увагу
Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік