Ми вимагаємо зупинити торгівлю з Кримом, інвестиції в Крим, ввести торговельні обмеження проти РФ, нарешті, визнати "ДНР" та "ЛНР" терористами. Але скільки пунктів з цього переліку виконав сам Київ? Нуль, жодного!
Про це у своїй статті "Без кохання та з розрахунком: Україна втрачає кредит довіри ЄС" пише Сергій Сидоренко на Європейській правді.
Перше в історії засідання Ради асоціації не принесло багато приємного українським учасникам, повідомив він з Брюселю.
В підсумковому прес-релізі – жодного нового слова про нові форми підтримки з боку ЄС.
Прем’єр Арсеній Яценюк, коли вийшов на спілкування з пресою, не зміг приховати певної роздратованості.
Найкращою ілюстрацією проблем став діалог Яценюка та комісара Йоганеса Гана на прес-конференції. На слова прем’єра "гроші потрібні Україні вже на вчора", Ган відповів, що "вчора" їх не буде, і сьогодні також. А будуть лише після того, як Україна здійснить реформи.
"Ми зробили все можливе, ми скоротили 10% держслужбовців, ми збираємо податків більше, ніж раніше. Але ми не можемо впоратися з ситуацією лише фіскальними інструментами. Для змін (реформування) Україні потрібний приплив грошей", - переконував Яценюк свого візаві у присутності ЗМІ.
Однак Йоганес Ган не змінив позиції. "Ми готові і хочемо надати Україні безпрецедентний рівень фінансової підтримки, але мені видається, що має бути зрозуміло: умовою такої підтримки є проведення реформ", - спокійно заперечив той.
Насправді прем’єр Яценюк потрапив у пастку, створену його попередником - прем’єром Яценюком. В Європі добре пам’ятають що попри ротацію уряду, його керівник працює ще з березня.
Від уряду з березня звучать обіцянки щодо реформ і більшість – досі не виконано. А виправдання про непідконтрольну Раду в Європі не працює.
А тому кредит довіри – близький до вичерпання. Щоби поновити його, уряд буде вимушений не лише говорити про реформи, але й робити їх – саме на це розраховують в Європі.
Джерела кажуть, що в понеділок в Брюсселі Яценюк намагався переконати європейців в тому, що вони мають відійти від принципів та повірити Україні ще раз, адже реформам заважає війна. Саме на цьому ґрунтувався розрахунок глави уряду на закритих зустрічах в рамках Ради асоціації.
Урядовці запевняли, що вони вже досягли успіху, адже тепер – нарешті – мають програму дій.
"Зробити Україну історією успіху складно, коли доводиться воювати з ядерною державою, озброєною до зубів", - переконував глава уряду своїх європейських партнерів. І він дійсно має рацію.
Але тут Яценюк вдруге потрапив у пастку, поставлену Яценюком-попередником.
Лише три місяці томі він особисто переконував європейських лідерів у тому, що війна – не завада реформам.
Що робити уряду в цій ситуації?
Вихід один. Працювати. Відновлювати кредит довіри. Поки це ще можливо.
Люди в Україні працюють за копійки..Влада паразитує на ресурсах нашої країни та заганяє в кредитну кабалу наше майбутнє..Їм говорять приберіть у своїй хаті,а вони відповідають, дайте нам грошей і ми почнемо робити свою роботу..дійсно мародерство..
Вірю в те, що розумію.
Коментарі
Те, чим займається владна верхівка - це мародерство під час війни. Що з такими треба робити - самі розумієте.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
+++
Немає релігії понад істину
Люди в Україні працюють за копійки..Влада паразитує на ресурсах нашої країни та заганяє в кредитну кабалу наше майбутнє..Їм говорять приберіть у своїй хаті,а вони відповідають, дайте нам грошей і ми почнемо робити свою роботу..дійсно мародерство..
Вірю в те, що розумію.
Викрутяться ;) і знову будуть винуватити євреїв... тобто себе ;)))
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)