Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

За підтримку «Північного потоку-2» Німеччині заплачено, а за підтримку повернення Росії в G8 — ні

Загалом політика Німеччини є результатом суми впливів різних акторів. Зараз головними там є ті, хто орієнтований на Росію не лише в плані бізнесу, а й у сенсі політичних відносин. 

«День» розмовляв з президентом Центру глобалістики «Стратегія ХХІ» Михайлом ГОНЧАРОМ.

 Оскільки ви вивчаєте природний газ і магістралі його постачання не так, як економічну категорію — ринковий продукт, — а більше як геополітичний безпековий чинник, не можу не запитати про вашу оцінку позиції Ангели Меркель щодо неприпустимості повернення Росії до елітарного клубу G8. Чому така неоднозначна поведінка Німеччини: «Північному потоку-2» — «зелене світло», а Путіну за столом G8 — «червоне»?

— Відповідь прозвучить грубо і, можливо, навіть трохи вульгарно. За підтримку «Північного потоку-2» Німеччині заплачено, а за підтримку повернення Росії в G8 — ні. Nothing personal, just business (нічого особистого, лише — бізнес) — як кажуть американці.

Я не маю на увазі особисто канцлера. Але ми чудово розуміємо, що в таких країнах, як Німеччина, позиція першої особи має значення, і часто — вирішальне.

Хоча загалом політика Німеччини є результатом суми впливів різних акторів. Зараз головними там є ті, хто орієнтований на Росію не лише в плані бізнесу, а й у сенсі політичних відносин.

Ми будемо свідками активізації Росії у плані закулісних контактів з лідерами «Великої сімки», аби здобути підтримку повернення «за стіл» Путіна.

Кремлю потрібна в цьому питанні підтримка європейських важковаговиків. А це — або Франція, або Німеччина. А ще краще — обидві разом. Тому росіяни активізують свої лінії «Москва — Париж», «Москва — Берлін». Аргументи прогнозовані: «Ви в Берліні й Парижі завжди виступали за діалог, навіть у складні часи холодної війни, а формат «Великої вісімки» — це діалог».

Відверто кажучи, рішення G7 — абсолютно «імпотентні». Ми вже відчули це на собі. Коли минулого року було виголошено комюніке щодо посилення санкцій проти Росії. І що?

Лише США розширили список санкцій і британці — та й то лише після справи отруєння Скрипалів. Решта країн, навпаки, вели розмови про послаблення санкцій, і це при тому, що чинила Росія.

Та вже лише за одне бомбардування Алеппо ще 2016 року Путіна потрібно було тягти в Гаагу в Міжнародний трибунал розслідування військових злочинів проти людяності.

Наші інтереси: 

Зменшення ролі G-7 означає прискорений рух до формування Міжмор’я - Нової Європи. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

"Не подмажешь - не поедешь" - російська приказка!

Будемо дивитися на зміну реакції Меркель! Якщо вона почне говорити про повернення Росії... значить "підмазали"!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Коментарі

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

"Не подмажешь - не поедешь" - російська приказка!

Будемо дивитися на зміну реакції Меркель! Якщо вона почне говорити про повернення Росії... значить "підмазали"!

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!