Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 60
  • Переглядів: 67

Могила для демократії: захисника Києва не пустили читати лекцію до Києво-Могилянської академії

Категорія:

Командир 2-го штурмового батальйону 3-ї окремої штурмової бригади ЗСУ Дмитро Кухарчук повідомив, що українському військовому Євгену Вряднику не дозволили читати лекцію в Національному університеті "Києво-Могилянська академія". 19 квітня студенти слухали військового надворі. Причиною, за його словами, став висновок комітету з етики, який назвав погляди військового "занадто правими".

25042002.jpg

Військовий Євген Врядник читав лекцію під Києво-Могилянською академією

Тема лекції: "Героїчна порода: від старої України до Третіх визвольних змагань". Лектор – Євген Врядник. Він – військовий та автор книги "Автаркія. Самодостатність у сучасному світі", яка побачила світ нещодавно у видавництві "Наш Формат". 

"Я прочитав її ще декілька місяців тому, – пише Андрій Волошин у Фейсбук. – Тема лекції виглядає співзвучною до теми книги. Можливо, комусь текст книги допоможе подолати свій страх, чи птср, а лекція – дізнатись більше про історію України та почерпнути натхнення в постатях героїв нашого минулого".

"Здавалося б, саме такі лекції й потрібні зараз, хоча б для того, щоб підняти рівень мобілізації: добровільної, а не бусифікованої. Та й взагалі, є люди, які отримують кошти за читання лекцій з приблизно схожою назвою (в тому числі й в цьому університеті)", – зазначає Андрій Волошин.

Причина відмови прочитати лекцію в Могилянці – автор "занадто прАвий, аби читати в академії лекції".

"Напевне склалась ситуація, що маленька, але впливова група з лівими поглядами (або й навіть антиукраїнськими – бо як інакше пояснити зневагу до тематики лекції?) вирішує порядок денний державного (а не приватного) університету, – зазначає автор допису. – Якби ж це були демократичні ліві, вони б сказали щось на кшталт: "Ми не погоджуємо з поглядами лектора, але зробимо все, щоб він мав рівний доступ і можливість висловити свої думки".

На публіці вони можуть підтримувати ЗСУ, навіть збирати донати, робити репости, "хейтити русню", але насправді плюють військовим в спину, а в окремих випадках навіть бажають смерті. Таких людей ви не побачите ні на фронті, ні навіть на економічному фронті, – це переважно гуманітарні паразити, які ненавидять всіх, чиї погляди не вписуються в їх ліво-ліберальну догму. Кількісно їх мало, але вони дуже активні в соцмережах і в просуванні своїх колег до влади.

Можливо, варто було б проігнорувати цей інцидент. Лекція ж врешті-решт відбулась, хоч і на вулиці. Але я бачу тут більшу проблему – поки частина країни воює, віддаючи все, інша частина зконцентровує владу у своїх руках. І на наступних виборах вони будуть найбільше кричати, що донатили і "допомагали" Україні, пишучи гнівні повідомлення про ультраправих. Поки росія намагається завдати Україні поразки на полі бою, ці ліволіберальні пропагандисти готують поразку політичну.

Сергій Квіт, президент Національного університету «Києво-Могилянська академія», якщо не має стосунку до цієї заборони лекції, мав би висловитись і пояснити, що сталось. Можливо, хтось забув що Сергій Квіт отримав посаду Міністра освіти на науки у 2014 за квотою Майдану. Тобто за квотою активістів, які були "поза політикою" аж поки самі не потрапили в політику, частина з них і досі займають різні посади. Звісно, хтось використав Майдан в особистих цілях...

Щось подібне відбудеться і після перемоги. Принаймні будуть спроби зробити все, щоб до влади прийшли не ті, хто віддавав своє здоров'я, майно і кров, а ті хто цей час накопичував капітал (і не лише фінансовий), для кого суверенітет – це порожнє слово, а всі, хто не згодний з ліволіберальною пропагандою,  – вороги. Культурні марксисти, соросята, неокомуністи, прогресисти – можна заплутатись в тому, яку ідентифікацію вони виберуть, або можливо і noname. Важливо те, що вони закопають демократію, якщо тільки зможуть. Так, як скасували цю лекцію", – написав Андрій Волошин.

Виділення в тексті мої, О.К.


Коментар Євгена Врядника у соцмережі Х:

19 квітня в Культурно-Мистецькому Центрі НаУКМА мала пройти лекція «Героїчна порода: від Старої України до Третіх Визвольних Змагань», але двері КМЦ виявилися закритими для нас. Владислава Осьмак, що вийшла зсередини та надала коментар з приводу позиції керівництва університету, відверто єхидствувала та перебивала організаторів та учасників лекції, котрі намагалися отримати пояснення від неї. 

Тим не менш, захід було проведено під стінами Могилянки; окрема подяка за надання стільців - працівникам ресторану, що знаходиться у парку. За тиждень до цього, студентська спілка націоналістів «Український Студент» подала звернення щодо проведення лекції в стінах Академії. Спочатку їм погодили проведення лекції, але, раптово посеред тижня надійшла інформація щодо звернення «Антидискримінаційного комітету» НаУКМА до адміністрації університету, з проханням заборонити проведення цього заходу. 

Приводом до звернення нібито послугував донос анонімного представника університету - чи то студента, чи то когось із керівництва. Після появи висновку цього антидискримінаційного комітету, відбулася наша переписка з Сергієм Квітом. Окрім того, що відомий зрадник націоналістичного руху (поговорюють, що в далекому минулому аж цілий сотник Тризубу ім. Степана Бандери!) Сергій Квіт повторив маячню з висновку комітету з етики, він також засвідчив себе як затятий комсомолець на службі усім відомих фондів спонсорування світової пролетарської лібертарної революції та прихильником ліволіберальної, людожерської частини євробюрократії. 

І це той Квіт, що казав у інтерв'ю 2021 року «Донцов хотів, щоб українці були переможцями» - цікаво, а чи дав би він самому Донцову слово в стінах університету, якби склався такий анахроністичний фантастичний сценарій? Адже Донцов був завжди зовсім незручним, та взагалі ненависним для таких провансальців, як нинішнє керівництво Могилянки. 

Також в переписці Сергій Квіт зазначає, що «університет є вільною трибуною для вислову для людей різних поглядів, які готові слухати і чути один одного». Його дії демонструють зворотнє: комсомольці присвоїли собі Академію та не хочуть, аби в її древніх стінах був простір свободи. 

Вважаємо, що з цієї події має розпочатися очищення Києво-Могилянської Академії від прихильників «ліберального тоталітаризму». Закликаємо студентів-націоналістів єднатися, аби зробити Могилянку справді вільним простором для висловлення думок пише Євген Врядник.


Для розуміння сенсу лекції: Євген Врядник та його книга «Автаркія. Самодостатність у сучасному світі» (2024) – як кожен українець може змінити майбутнє

Наші інтереси: 

Розуміти, що поки одні українці вмирають на війні за Україну, інші продовжують відробляти повістку глобалістів та ліберастів.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

План польотів. Художник Роб Ґонсалвес (Канада)

«Щасливі реалісти, бо вони отримають допомогу» – третій крок до вічного життя та опанування планети Земля

На перший погляд, це недосяжна мета. Проте Ісус закликає без вагань братися до справи й негайно розпочинати стратегію «успадкування Землі», адже правильна стратегія сама згенерує необхідні ресурси...

Останні записи