Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

ЗМІ дізналися "розцінки" українських суддів за прийняття рішень у справах

Світ:

Адвокати розповіли про практику хабарництва в українських судах. Відкупитися можна майже від усього.
 

"Не всі судді хабарники. Але в кожному суді є 2-5 суддів, які виносять будь-які рішення. Вони і визначають цінову політику на цьому ринку", - розповів правозахисник Едуард Багіров. Середня ціна справи в українському суді – 2 тисячі доларів, поділилася адвокат Тетяна Монтян. Але вартість справи може вирости, якщо "клієнт" заможний.

"Судді можуть пробити по різних базах , що є у нього та найближчих родичів, наприклад, чи можуть вони продати квартиру. Захмарних сум не призначають - краще хоч щось взяти, ніж нічого. Але якщо справою цікавляться ЗМІ, то суми виростають в рази. За звичайну справу в районному суді доведеться віддати  1,5-2 тисячі доларів, в апеляційному - 3-5 тисяч кожному судді. А у Вищому на дрібниці не розмінюються і беруть по -крупному. Це може доходити і до мільйонів", - розповіла Монтян.

Правозахисник Багіров також доводить: відкупитися можна майже від усього. Від ДТП –  від 5-20 тисяч доларів. Від великого шахрайства, наприклад, від будівельної афери - від 100 тисяч доларів. Звісно, розрахунки проводяться лише через перевірених людей. "Це перевірені адвокати, родичі, хороші друзі. До речі, замість грошей можуть просто передавати цінні папери або права на землю або в бізнесі", - продовжив Багіров.

Нагадаємо, що в 2011 році депутати в Раді лише посміялися з судді, який брав хабарі по 200 гривень. Народні депутати вирішили, що хабар у 200 грн - це "смішно" і "фантастика", тому не дозволили заарештовувати суддю.

Судді не згодні з тим , що вони масово беруть хабарі, пишуть Вести. «Багато суддів чесно ставляться до своєї професії. А попадаються на гарячому ті , хто купив свою посаду і змушений відпрацьовувати, щоб повернути витрачені кошти. Але бувають випадки, коли незручного суддю, який відмовляється виконувати неправомірні вимоги голови суду по якійсь справі, просто підставляють. Або суддя законним рішенням перейшов дорогу високому чиновнику. Тоді в його кабінеті теж можуть знайти конверт з винагородою. Крім того, часом бажання отримати винагороду - не від хорошого життя, а від того, що людина намагається вирватися з убогості. У нас суддя соціально не захищений» , - вважає виконавчий директор Асоціації суддів України, голова Комітету захисту суддів Руслан Роженко.

Судді на правах анонімності скаржаться, що брати гроші їх змушують «злидні» - зарплати у них «всього лише» рази в 3 вище, ніж середні в країні. «Ми на скріпки, папір, ксерокс, конверти, ручки та інше скидаємося з власної кишені. Іноді за свій рахунок доводиться і кабінет ремонтувати, щоб люди не лякалися. Зараз зарплата у нас 10-12 тис. грн. Але для родини це не так багато» , - скаржиться суддя одного з райсудів.

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Що таке Ельфізм, або Технологія розблокування вищої реальності мовою Сенсар (аудіо)

Ельфізм – це вчення про те, як стати ельфом, тобто людиною вищого еволюційного рівня. Технологія перетворення описана в Євангелії. Процес перетворення Ісус позначає терміном "палінгенезія", тобто "...

Останні записи