На думку колумніста Свена Фелікса Келлерхоффа, після того, як українці в багатомісячній боротьбі скинули свого корумпованого президента Віктора Януковича разом з його клікою, Росія повинна була б бути задоволена, що Захід піклується про економічне відновлення змученої України, а значить і оплачує його. Однак фактичні питання відіграють у цій кризі другорядну роль.
"Вирішальним є повністю ірраціональний момент: самосприйняття Путіна, що він на підставі свого диктаторського правління нав'язує концернам, партіям і мас-медіа по всій Росії", - йдеться в статті. Мова йде про особистий "владний проект" Путіна - Євразійський Союз. За цією гучною назвою ховається не що інше, як відновлення старого російського імперіалізму, який діяв вже у часи царів і з 1917 по 1991 роки ховався хіба що під марксистсько-ленінською ідеологією Радянського Союзу. "Очевидно, що цей проект є для президента Росії настільки важливим, що він готовий опинитися на порозі світової війни заради нього", - зазначає німецьке видання.
Після цього газета порівнює Путіна з Гітлером, кажучи про те, що об'єктивних причин для "Євразійського Союзу" немає, як не було потреби і у фантазіях Гітлера про "життєвий простір на Сході".
"Економічної необхідності для сьогоднішньої Росії такий союз не має, навпаки: це контрпродуктивно. Багатій ресурсами, але промислово мало розвинутій великій державі потрібні не нові ринки збуту, а технічні ноу-хау, які можна отримати лише в західних країнах", - пише Die Welt. Щоб зупинити ірраціонального Путіна, лідери демократичних західних держав повинні бути рішучими і не допускати спроб ослаблення напруженості, в яких російський президент бачить лише слабкість - так само, як у свій час Гітлер реагував на "політику умиротворення".
"Але це не означає, що альтернативою повинна бути війна. Послідовними єдністю і стійкістю західно-сформовані демократичні нації можуть змусити відступити навіть такого правителя, як Володимир Путін", - зазначає видання.
Нагадаємо, раніше Die Welt писало, що Путін не очікував, що Україна буде захищатися.
Commentaires
Вірю в те, що розумію.
Дякую, Оленко.