Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Нас чекає майбутнє арабських шейхів і техаських нафтових королів. Якщо доживемо

Для того, щоб вам була більш зрозуміла картина майбутнього, мені доведеться трохи розповісти про те, звідки взялися нафта і газ. Вірніше, про три теорії походження вуглеводнів.

Перша теорія астрономічна. Мало хто про це замислюється, але найбільші родовища вуглеводнів знаходяться не на Землі, а у найближньому космосі: газові планети-гіганти, їхні супутники - всі вони містять мільярди тон метану.

Я захоплююся астрономічної фотографією, і при фотографуванні ми використовуємо метанові фільтри. NASA їх теж використовує ... Тому не буде великим секретом, якщо вони фотографують з космічних апаратів не тільки Уран і Нептун, а і нашу планету.

Значить, ми можемо закономірно припустити, що метан міститься у складі обсягу Землі в кількості не менше 0,6% від маси (як я десь читав). Але може бути й більше. Може бути під нами, під земною корою цілі океани метану, як на Титані. Тяжіння творить дивні чудеса, і я не здивуюся, що там, під твердою скоринкою, ми маємо дивну метан-метанова рідина, в якій, як у супі, розчинені метали та інші елементи. Якщо це є на Сатурні - чому цьому не бути на Землі?

Друга теорія, вірніше - мій мікс з теорій Менделєєва і Ларіна - говорить про те, що в рідкому вариві під земною корою постійно народжуються вуглеводні. Ці сполуки піднімаються по розломах до земної поверхні, і продуктом їх взаємодії є нафта і вуглеводневі гази. Менделєєв уявляв собі металеве ядро, Ларін - металгідрітний суп ... Для нас важливо те, що нафта, метан, пропан, етан (і так далі) - це продукти взаємодії елементів земної кори і того, що під нею. Вони виходять у результаті цих процесів і будуть виходити до тих пір, поки Земля не охолоне.

Якщо повернутися до України, то одного разу я зустрів фахівця з Дніпропетровська (Ігор Глущенко - привіт тобі зі сторінок Сегодня.ua!), Його компанія використовувала датчики для космічних супутників і теплові фотографії, за допомогою яких вони робили 3Д модель земної поверхні. На їх моделях видно ці розломи, і видно, що там, на глибині 8-9 кілометрів, міститься вуглеводневий флюїд.

01_07

Знову виходить (хоч по Менделєєву, хоч по Ларіну), що в майбутньому нафту і природний газ не закінчаться. А якщо брати за основу звичайну сім'ю, від тата до правнука, нафта не закінчиться ніколи.

До речі, казахи вирішили бурити на глибину 8 км, а Ігор вітав мене з Новим Роком з Казахстану ... Чи не означає це, що казахи перевіряють теорію Менделєєва і Ларіна дослідним шляхом?

Залишилася третя, найпоширеніша теорія походження нафти і газу - органічна. Тут все зрозуміло: під шаром черепашок древніх морів, наносного піску гниє органіка, і з неї виходить вугілля, нафта, газ ... Переказувати шкільні підручники я не буду, скажу про декілька АЛЕ.

Перше "але" - це величезні поклади нафти під породами кристалічного щита у В'єтнамі.На родовищі Білий Тигр нафту і газ видобуваються звідти, де не могло бути ніяких органічних відкладень. Щось схоже є в Бразилії і не тільки.

Друге "але" - це видобуток нафти уздовж розломів кристалічного щита. У нас в Україні з'явився "яйцеголовий геолог", Вадим Чернов, який завдав родовища Західної України на карту і приурочив їх до одного з таких розломів. Він відстежив лінію розлому до Близького Сходу, перетнув Чорне море, і ця лінія збіглася з межами великих родовищ Ірану, Еміратів, Аравії і т.д.

03_04

Тобто, Чернов, Глущенко, Менделєєв, Ларін стверджують, що насправді, під усіма нашими розвіданими родовищами знаходяться розломи, за якими просочуються нафту і газ з надр! Просто так співпало, що "пастки" цих родовищ залягали неглибоко, що і призвело до легкого їх освоєння. Якщо в Карпатах пробурити глибше, можна отримати шалені дебети (Чернов каже, що з однієї свердловини на Раві-Руській, на кордоні з Польщею, можна добути 3500 тонн нафти на добу)

02_10

Що ж виходить? А виходить те, що до розвіданими на даний момент запасам вуглеводнів можна сміливо додати знак нескінченності. Виходить, що ціна нафтового питання - це ціна технологій видобутку, глибини залягання родовищ і близькість споживачів. Тобто: нафта і газ є скрізь, і їх вистачить на віки вічні!

Як же виглядатиме світ через 20 років? Я про це часто думаю, особливо переживаю про те, чи стане в нагоді коли-небудь моя магістерська з горизонтального буріння та гідророзриву пласта - адже інвестиції йдуть з галузі, при нібито дешевшає нафти. Що ж врятує потопаючий корабель нафтових брендів?

3D-прінетери.

У цьому році відбулося два прориви, які зумовлять не тільки майбутнє України, а й майбутнє економіки світу: з'явилися дешеві пластикові дороги і доступні 3D-принтери, які друкують будинку.

Навіщо спалювати нафту і газ для отримання тепла і транспорту, якщо з них можна будувати вічні дороги і будинки? Епоха "Великих каменярів" не закінчиться ніколи - на зміну бетону, з якого зроблені піраміди в Гізі, вони готують нам пластики та бетони на основі нафти і газу, з яких будуть створюватися будинки та дороги.

Дороги будуть укладатися з плоских коробів, всередині яких є місце для комунікацій.При цьому ці короби-дороги будуть виготовлятися 3D-принтером на колесах, прямо на місці. Ремонтуватися дороги будуть дуже швидко і надовго, з допомогою рідких пластиків.

Будинки зможе собі надрукувати кожен, також кожен зможе надрукувати собі стежку, а група комунальних товариств - прокласти пластикову магістраль до дачі.

А що є основною сировиною і енергією у виробництві цементу? Газ! Що буде основним сировиною для пластиків, з яких робляться 3D моделі? Нафта!

Ми зараз бачимо, як відбувається гігантське перерозподіл власності на Землі: нафта у віддалених районах, де життя важка, а інфраструктури - ні, буде коштувати рівно стільки, за скільки ви її зможете продати у вигляді порошку для 3D-принтера!

Але нафти і газу потрібно буде ще більше! І, природно, найбільш розвиненими і багатими будуть ті країни, в яких нафти і газу - багато, інфраструктура - розвинена, і поруч багато жителів. Наприклад, Європа.

А де в Європі знаходиться найбільш розгалужена система газопроводів, де є найбільші запаси нафти і газу? Правильно - в Україні.

Ви можете називати мене мрійником, а цю статтю казкою, я ж пропоную називати це прогнозом фахівця з видобутку нафти і газу.

А якщо ще Ігор Глущенко і Вадим Чернов будуть праві, і під усіма нашими розвіданими родовищами знаходяться "корінні", як вони їх називають, родовища, то на нас чекає майбутнє арабських шейхів і техаських нафтових королів.

Якщо доживемо, звичайно.

Слава Україні!

 

 
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Трипільська сварга – символ Гіперборійського Сенсара

Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік

У тексті Доброї Новини виявлена прихована «Мова Сонця» – на це вказують 10 індикаторів. Читання Євангелія на Сенсарі – найпотужніша практика формування ельфійської свідомості.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Дякую. Світе! Хай прогноз Андрія Закревського стане казкою для України!

Коментарі

Зображення користувача Ія Подолянка.
0
Ще не підтримано

Дякую. Світе! Хай прогноз Андрія Закревського стане казкою для України!

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Дуже часто доступ до дешевих ресурсів Землі може пригальмовувати розвиток аборигенів,що живуть на багатих територіях.

Вірю в те, що розумію.