Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як святкували свято Миколая наші прабабусі й прадідусі

Для наших прабабусь і прадідусів святкування Миколая не обмежувалось отриманням подарунків. На Харківщині 17, 18, 19 грудня справляли так звані Миколині святки. У ці дні варили кутю та узвар, щоб наступного року був урожай на плоди й на ячмінь. Існувала й традиція випікання спеціального печива – миколайчиків. 

В давнину на Миколая укладалися договори і угоди, бо всі були впевнені, що в цей святий день ніхто не зважитися на обман. Зі свята Миколая в українських містах починали працювати ярмарки, де встановлювалася ціна на хліб і борошно. 

Про це у своїй статті на folkmoda.net пише Надія Понятишин. Вона вважає, що  Святого Миколая можна вважати прадідом Діда Мороза і Санта Клауса, адже на основі його образу з`явились ці казкові персонажі. 

Для наших прабабусь і прадідусів святкування Миколая не обмежувалось отриманням подарунків. На Харківщині 17, 18, 19 грудня справляли так звані Миколині святки. У ці дні варили кутю та узвар, щоб наступного року був урожай на плоди й на ячмінь. Існувала й традиція випікання спеціального печива – миколайчиків. А на Гуцульщині побутував весільний звичай, коли молодих освячували іконою Миколая. Молодий перед батьком ставав, як перед святим Миколаєм, а наречена перед матір’ю, як перед Богородицею.

В українському народному фольклорі багато приказок, у яких згадується Миколай. Так, на Херсонщині, якщо на Миколи йшов сніг, говорили: «Миколай бородою трусить — дорогу стеле», а на Харківщині загадували: «Як на Миколи іній — буде овес». Постать Миколая, поряд із Богородицею та Ісусом можна зустріти у стародавніх українських щедрівках.

Ой, хто-хто Миколая любить

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Спроба "екранізації" матеріала:
https://www.youtube.com/watch?v=gARM1275jFs

Коментарі

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Спроба "екранізації" матеріала:
https://www.youtube.com/watch?v=gARM1275jFs

Зображення користувача Миро Продум.
0
Ще не підтримано

Дуже цікавий підхід! Вікторе, а тепер спробуйте це все озвучити нормальним голосом - буде значно потужніше! Тема ж серйозна, магічна.

Віктор Макаренко каже:
Спроба "екранізації" матеріала:<a href="https://www.youtube.com/watch?v=gARM1275jFs" rel="nofollow">https://www.youtube.com/watch?v=gARM1275jFs</a>

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зображення користувача Віктор Макаренко.
0
Ще не підтримано

Так, можна спробувати.

Зображення користувача Зоріна Небокрай.
0
Ще не підтримано

Дякую! Хоч маю думку, що всі свята ще невідомо які і нащо. Оскільки все хрещення спотворене за єврейською Біблією, та й календарі пристосовані до чогось, то утримуюсь радіти з того, чого не знаю. Просто дивлюсь як на цирк. Якщо вплив йде від зірок, а Земля рухається і постійно змінює місце через 2 тис років на 1 градус, то які тепер правильні свята, якщо попи не астрономи і не відають про зірки і час. Весь рух по інерції, все правдиве змінене. Та і Миколай колись називався по іншому.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Згоден із Зоріною на рахунок визначення часу різного роду свят..
Але все ж таки у мене гарні спогади із святом Миколая..Ми з братом прокидалися зранку і першим ділом лізли під подушки..Урааа...а там купа цукерок у кульку та мандаринів (запах мандаринів-це свято Миколая)..та й ще які цукерки..тут тобі і каракуми із червоним маком,білочки,ромашки..о-о ось він гулівер попався..окрім цього біля ліжка могли бути інші подарунки:санки,лижі,ковзани,ключки..але не все зразу,а кожен рік щось одне..бо дивним чином у час совка у святого Миколая повинні були бути зв'язки із потрібними людьми на якомусь складі чи базі,щоб принести дитині подарунок..

Вірю в те, що розумію.