У нового каталізатора невисокий ККД, але цей недолік компенсується дешевістю і можливістю легкого масштабування генеруючих потужностей.
Це може стати проривом у водневій енергетиці, враховуючи, що перший серійний водневий автомобіль теж зробили в Японії, повідомляє eco town, посилаючись на zoom.cnews.ru.
Все, що треба – помістити скло з каталізатором в воду під яскравим світлом
Японський каталізатор складається з суміші двох типів частинок, що каталізуються і струмопровідних матеріалів, нанесених на скло. Пластину достатньо опустити в воду і опромінити світлом, наприклад сонячним, щоб на поверхні каталізатора почалося розщеплення води. При цьому не потрібно зовнішнього джерела електроживлення – реакція відбувається тільки за рахунок енергії сонячних фотонів.
Ефективність перетворення сонячної енергії в водень невисока: всього 1,1%. Але листи з фотокаталізатором виробляються за допомогою дешевого трафаретного друку і легко масштабуються без втрати ефективності. Простіше кажучи, можна виготовити величезні листи і помістити їх в воду під скло, наприклад на добре освітленій поверхні озера або морської затоки. Така генеруюча станція буде роками виробляти «безкоштовний» водень.
В Японії вже випускають водневі машини, залишилося знайти дешеве джерело водню
Якщо для таких машин буде знайдено дешеве джерело водню, майбутнє машин з бензиновими і дизельними моторами буде вирішено. Навіть у сучасних водневих паливних елементах ККД перевищує 80%, тоді як у бензинових моторів не дотягує навіть до 40%.
Беремо приклад з Японців.
Беремо приклад з Японців.
Еге ж. Ще б пак. Українці (і не тільки) винаходять, а тепер мусять навчитися у японців реалізувати.
Si vis pacem, para bellum
Коментарі
Беремо приклад з Японців.
Еге ж. Ще б пак. Українці (і не тільки) винаходять, а тепер мусять навчитися у японців реалізувати.
Si vis pacem, para bellum