Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 3
  • Переглядів: 3

"Воля" – український комікс в стилі дизельпанк

Зовсім скоро вітчизняну розважальну літературу очікує не зовсім звичне поповнення - комікс (графічний роман) "Воля". Його дії розгортатимуться у альтернативному всесвіті, який "розійшовся" зі звичайною реальністю у період Української революції 1917-1921 років.

Автор ідеї та продюсер "Волі" В'ячеслав Бугайов зізнається, що спочатку в нього виник задум фільму про альтернативну історію Української революції.

"Але пізніше ми зрозуміли, що це майже нереально через фантастичні бюджети. Тому для початку вирішили зробити комікс, і якщо він буде успішним, то, можливо, колись його екранізують", - розповідає В'ячеслав Бугайов.

А співавтор ідеї та один зі сценаристів Олександр Филипович пояснює, що період УНР обрали тому, що він, на їхню думку, дуже маловідомий для української аудиторії - не порівняти з тою ж козацькою добою.

В'ячеслав Бугайов і Олександр Филипович

"До того ж, ці часи дуже круто лягають на стилістики стімпанку і дизельпанку", - додає В'ячеслав Бугайов.

Стімпанк - напрямок фантастики, у якому людство від часів Вікторіанської Англії покладається в основному на технології парових машин.

А в дизельпанку цивілізація умовно "застигла" на технологіях часів Першої світової війни - автори жанру надихаються масивними танками початку ХХ ст., дирижаблями і першими літаками.

Сюжет

Перший том "Волі" - своєрідне знайомство з альтернативним всесвітом.

"Йде 1918 рік, Перша світова війна майже вщухла, але раптом вона спалахує знову. Українська держава утримує свої позиції і відбиває наступ зі сходу. А далі вже не можемо сюжет розкривати", - ділиться В'ячеслав Бугайов.

Серед героїв "Волі" - реальні історичні діячі: гетьман Павло Скоропадський, голова Української Центральної Ради Михайло Грушевський, епізодично з'являється і лідер анархістів Нестор Махно.

Гетьман Скоропадський очима авторів коміксу

Будуть й інші відомі персонажі, однак хто саме, автори поки не зізнаються.

Сам комікс складатиметься з трьох різних історій, кожну з яких малював окремий художник у своєму стилі.

"Перша частина буде умовно історична, друга вже більш фантастична. А третя - поп-жанр: трохи трешу, трохи гумору, багато екшену", - анонсує В'ячеслав Бугайов.

Поява

Вихід першого тому "Волі" запланований на початок травня - до фестивалю Kyiv Comic Con.

У коміксі з твердою обкладинкою буде 56 сторінок, наклад - 2 тисячі.

Видаватиме "Волю" об'єднання Asgardian Сomics - раніше воно вже випускало комікс про бої АТО за Савур-могилу "Звитяга", а також містичний козацький графічний роман "Максим Оса: герой з того світу".

З ціною хлопці ще не визначилися - зізнаються, що у них тривають дискусії щодо цього питання.

"Ми намагатимемося зробити ціну максимально доступною. Але нам принаймні треба окупити витрати на друк", - пояснює Олександр Филипович.

У перспективі - випуск ще щонайменше двох томів "Волі", які матимуть вже "більш монолітний" (за визначенням авторів) сюжет.

Також до виходу першого тому заплановано випустити його відео-тизер, під який замовляли спеціальний реквізит: фантастичний карабін "Вій-2" з тризубом та однострій для актора.

Історія і фантастика

Автори проекту кажуть, що перед тим, як взятися за справу, вивчали історичний матеріал, а також консультувалися з істориком з Інституту національної пам'яті Владиславом Запорожцем.

"Спочатку вивчили реальні історичні моделі. При цьому дуже здивувалися, адже деякі з них вже виглядали фантастично", - зізнається Олександр Филипович.

Серед старовинних апаратів, які стали прототипами для "Волі": німецькі бомбардувальники Zeppelin-Staaken, літаки-розвідники Анатра Анасаль, які вироблялися на початку ХХ ст. в Одесі, броньовики часів Першої світової війни.

Техніка початку ХХ ст. і зараз є джерелом натхнення для стилів стимпанк та дизельпанк

У першому томі також буде кілька сторінок з суто історичними замальовками.

У планах авторів є і повністю історичний комікс, однак тут конкретики поки немає.

Хлопці відзначають, що випустити таку публікацію з дотриманням усіх історичних деталей значно складніше, ніж працювати з фантастикою.

"Треба розуміти, що ілюстратори коміксів - це не звичайні художники. У них свій авторський стиль. Вони досить авторитарні, і якісь правки дуже болісно сприймають", - зауважує В'ячеслав Бугайов.

Аудиторія

Традиційна аудиторія коміксів - так звані "гіки": фанати комп'ютерних ігор та фантастики, ІТ-спільнота, або ж просто підлітки.

Автори проекту "Воля" В'ячеслав Бугайов, Олександр Филипович та сценарист і видавець Денис Фадєєв й самі працюють у ІТ-індустрії. Утім кажуть, що цього разу сподіваються дещо вийти за рамки.

"Ми намагалися прозондувати майбутню аудиторію. І виявилося, що це скоріше не "гіки", не IT-спільнота, не звичайні фанати коміксів… Ми бачимо, що наша аудиторія більш широка - це патріотичні люди від 25 до 45 років", - відзначає В'ячеслав Бугайов.

Майбутній комікс помітили і в Росії, де на одному з сайтів з'явилася стаття з критикою "Волі" за "неісторичність" та "викривлення фактів" для молоді.

Автори "Волі" кажуть, що у наступних томах хочуть вийти за межі події в Україні

При цьому, як стверджують автори, на російських форумах комікс хоч і лають, але багато хто висловлює бажання його придбати.

"Вони зробили нам непогану рекламу. Може тому статтю потім прибрали", - посміхається В'ячеслав Бугайов.

Українські супергерої

"Ми хочемо показати Україну як успішну країну. У багатьох творах вона виступає, як жертва агресії, бідна-нещасна. Ми ж її хочемо показати повноцінною європейською державою", - розповідає про загальну ідею "Волі" Олександр Филипович.

Хлопці додають, що прагнуть популяризувати історію і звернути увагу великих медіакомпаній на період Української революції початку ХХ ст.

Нестор Махно в коміксі з'явиться епізодично

"Подивіться на нові екранізації Шерлока Холмса. А це фактично ті самі часи!" - наголошує В'ячеслав Бугайов.

На його думку, українського історичного матеріалу для аналогічних проектів вистачає.

Український дизельпанк - нове явище у фантастиці

"І взагалі, де українські супергерої? Потенціал України тут величезний", - резюмують автори "Волі".

Наші інтереси: 

Потенціал величезний! 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи