Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

В Латвії восени заборонять російські імена

Світ:

Міністерство юстиції Латвії підготувало законопроект, за яким в країні фактично повністю заборонять називати дітей нелатиськими іменами і прізвищами. Це допоможе захистити латиську мову і демократію.

 

Законопроект буде розглянутий Кабінетом Міністрів до 1 вересня, пише Sputnik.

Міністерство юстиції давно стурбоване тим, що сьогодні Закон про зміну запису особистого імені і національності дозволяє всім бажаючим взяти нелатиське ім'я і прізвище. Взагалі на сьогодні фактично немає норм регулювання, як батькам називати своїх дітей. 

Ці норми і прописані в новому законопроекті.

Зараз все обмежується досить спірними правилами лінгвістики латиської, які використовують співробітники, наприклад, паспортного столу, коли видають документи: ім'я може бути написано будь-яке, аби воно відповідало граматиці латиської мови: закінчення на "с", коли Ігор перетворюється в Ігорса, Руслан - в Русланса, Сергей - в Сергейса і так далі.

Тепер якщо сім'я вирішить назвати сина, наприклад, Мирон, Кирило або Гавриїл, їй відмовлять. В новому законопроекті, який стосується Закону про зміну запису особистого імені і національності, передбачені причини відмови в особистому імені, якщо воно не відповідає основам латиської мови або ускладнює включення особистості в суспільство.
 

Наші інтереси: 

Латвія захищає себе від "русского міра".

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
Латвія
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

В Латвії восени заборонять російські імена,а весною зрубають усі берези...)

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

В Латвії восени заборонять російські імена,а весною зрубають усі берези...)

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Ну... з березами це перебільшення...

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Цікаво, як обійдуть цю норму РПЦ? Вони ж бо завжди давали друге ім'я під час хрещення...

Цитата:
...Ці норми і прописані в новому законопроекті...

Стає все цікавіше! Адже, в Україні тільки через заборону ВК і ОК вереск і галас піднявся, а через "церковні законопроекти № 4128 та № 4511" "фінансисти" псевдорелігійний утворень (яких прийнято називати "вірні", або "священники і миряни") збурили увесь "хрістіанський мір" (включно із "конкуруючими організаціями" - "вселенськими" ортодоксами (католиками і нікейцями-"православними"), які навіть (О! диво!) підключили ще й протестантів) А як же! Гроші ж важливіші за особистісне спасіння "вірних"! )))))
Можна тільки уявити, що було б якби "обмежили свободи громадян" забороною неслов'янських імен в Україні!!!

Імена - це "прецікава" штука для експансії чужинських культур, я вам скажу... Згадати тільки повну відсутність (відміну?!) слов'янських імен (ну, майже повну ;) ) у Московському царстві. Домінуючу більшість у МЦ (о, диво!) становили фіно-угорські племена та татари, а імена "воцерковленому народу" давали "звізантійщині"!

Ось послухайте американського історика, професора Гарвардського університету Едварда Кінана ("Російські історичні міфи. Київ: «Критика», 2001. — 284 с. — С. 9.):

Едвард Кінан каже:
Ще один дивний і досі непомічений вияв перерваності традиції або історичної амнезії можна побачити з тих імен, які московська знать давала своїм дітям. Годі казати про важливість цього акту для будь-якої культури, її символічне значення, культурну зумовленість і підвладність моді. Історичні джерела часів Івана Грозного зберегли імена тисяч чоловіків із вищого класу. За одноманітністю вони нічим не відрізнялися від імен в інших суспільствах. Десяток найпоширеніших імен покривав 70% осіб, а інші траплялися рідко. Найпопулярнішими були імена правителів московської династії — Іван (20%) та Василій (10%). Нічого несподіваного. Що справді дивує, коли дотримуватися традиційних уявлень про цю культуру, то це майже повна відсутність специфічно київських імен. Серед майже трьох тисяч імен у розрядних книгах часів Івана — жодного Ігоря, Святослава, Мстислава, менш як 1% Володимирів й лише три Гліба. Московського придворного часів Івана швидше назвали би Теміром чи Булгаком, аніж Володимиром, Глібом чи Всеволодом.

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Зображення користувача Володимир Федько.
0
Ще не підтримано

Це є ще одним доказом, що Московія не має жодного зв'язку з Київською Руссю!

Цитата:
Що справді дивує, коли дотримуватися традиційних уявлень про цю культуру, то це майже повна відсутність специфічно київських імен. Серед майже трьох тисяч імен у розрядних книгах часів Івана — жодного Ігоря, Святослава, Мстислава, менш як 1% Володимирів й лише три Гліба.

Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!

Зображення користувача Арсен Дубовик.
0
Ще не підтримано

Так.

Володимир Федько каже:
Це є ще одним доказом, що Московія не має жодного зв'язку з Київською Руссю!

А ім'я - цей контейнер концентрованої інформації - ще й часто використовується (завжди є дві сторони одного явища чи процесу) для просування ворожої експансії. Чому у слов'ян й були другі імена (таємні, сутнісні) - щоб вороги не змогли нашкодити людині.
Друге - Відома совєцька практика маскування циган-ромів під "українців", "росіян" та ін.!
?Чи нам не відомі роми з прізвищами Сандуленко, Єрьоменко, Голубенко, Циганков та інші?! )))

Ще раз! Латвія обрала ПРАВильний курс на очищення "контейнерів".
Черговий крок - "вигнання з раю Латвії" усіх НЕлатишів і постановка Ангела "з вогняним мечем" на кордоні! )))

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)