22 квітня 2019 року народилась нова українська нація. Це відбулося під час мітингу, коли тисячі громадян висловили щиру подяку президенту Петру Порошенку. Вдячність – це характерна ознака шляхетних людей.
5 років тому – у 2014 році – почав формуватися новий український етнос. До нього за покликом серця увійшли добровольці і волонтери. Етнос – це «спільнота своїх людей», а головна його риса – розрізнення своїх і чужих. Своїми стали ті, які включилися у війну за незалежність. За різними оцінками, це була приблизно чверть населення: добровольці, волонтери і всі, що їм допомагали. 25% активних громадян на відміну від решти пасивного населення.
У 2019 році процес новітнього етнотворення набув стрибкоподібного прискорення. У першому турі виборів Президента виділилася група самостійно мислячих людей, яким вдалося зберегти самоконтроль під шквальним вогнем ворожої інформаційної атаки. Це ті, які зробили вибір на основі реальних справ Петра Порошенка, а не обіцянок і видовищ інших кандидатів.
Таких набралося 16%. Це ті, які складають основу українського середнього класу – людей мислячих і самодостатніх. У другому турі до них приєдналися ті, в яких спрацював етнічний інстинкт солідарності зі своїми. Відтак Петро Порошенко отримав підтримку 25% виборців.
Природно, що етнічні росіяни і євреї у своїй масі підтримали Зеленського. До них приєдналися люди без етнічної самосвідомості. Всього таких набралося 73%.
В ході виборів відбулося стрімке переструктурування суспільства. На наших очах відбувся масовий розрив соціальних зв’язків між прихильниками обох кандидатів. Водночас у таборі Порошенка відбулося вибухоподібне формування нових соціальних зв’язків. Їх об’єднало відчуття солідарності, довіри і спільної долі. Гостре відчуття своїх і чужих, а це характерна ознака оформлення нового етносу.
А що таке нація? Нація – це політично організований етнос. Якщо етнос – це сукупність горизонтальних зв’язків, то нація – це багаторівнева мережа з власною динамічною ієрархією лідерів. Головне прагнення етносу – самозбереження. Натомість нація – це розвиток і чіткі політичні цілі.
22 квітня новостворений український етнос проголосив політичні цілі – формування політичної партії, потужне входження в парламент і обрання Петра Порошенка прем’єр-міністром.
Надзавдання Нації-25 – формування конституційної більшості і проведення докорінних реформ усього суспільно-політичного устрою.
Тому день подяки Президенту 22 квітня став днем народження нової української нації – етносу, який усвідомив себе як політичну одиницю. За великим рахунком, йдеться про перезаснування держави – творення постіндустріальної держави шляхетних людей.
Подібна ситуація відбулася в 17 столітті. В ході національно-визвольної війни народився український етнос козаків, який перетворився на козацьку націю. Відбулося чітке розділення на «козаків» і «свинопасів». Вони прагнули жити зі своїми – тому були козацькі і кріпацькі села. Вони відрізнялися антропологічно – зазвичай козаки мали вищий зріст. Використовували літературну мову і не вживали лайку. Відрізнялися освіченістю, гарним одягом і шляхетною поведінкою, були озброєними і економічно самодостатніми. Слово «козак» стало етнонімом: українців почали називати козацькою нацією, а Український край – Terra Cosacorum.
Як і три століття тому, новий український етнос народився в ході гібридної війни проти Росії за українську незалежність – за Віру і Волю. Президентські вибори 2019 року також здійснили селекцію «козаків» і «свинопасів». Населення розділилося на шляхетну меншість, спроможну чинити опір, і податливу, безхребетну, маніпульовану більшість.
Символом меншості стало число 25. Згідно з європейською традицією, 25 – це число Перемоги, а в езотериці – число боголюдської реалізації. Найсильніші лікувальні настої робили з 25 компонентів, найпотужніші магічні ритуали здійснювали 25 священиків. 25 грудня – день народження Сина Божого, а 25 березня – день його Воскресіння.
Основну масу «постіндустріального козацтва» складають ті, які мають українських предків і вважають рідною українську мову.
Проте етнос – це відкрита система. До нього можуть влитися всі, хто цього бажає – незалежно від походження. Головним є відчуття того, що приєднуєшся до своїх. Ключовими етнічними ідентифікаторами є:
Починається стрімкий, творчий і надзвичайно цікавий процес кристалізації нової української нації – нації шляхетних людей. Він відбувається у формі масового руху середнього класу.
Хай нам щастить!
Продовження: Нація-25: структура, ідеологія, символіка, перспективи
В тему:
Другий тур виборів прискорює консолідацію українців
Результуючий вектор: перевертання Проекту ЗЕ – футурологічний прогноз 2019
Кінець «Свободи»: підтримка «Проекту ЗЕ» поховала майбутнє цієї політсили
Чому Кремль не готує подарунків Зеленському. Інтерв'ю з Ігорем Каганцем
Число 25 можна вважати формулою сучасного українського націєтворення
Динаміка розгортання Українського Раю просто зашкалює
Україну врятує тільки масовий рух середнього класу – Тарас Возняк
Український середній клас переможе тоді, коли заговорить українською
Прискорений перехід до постіндустріального суспільства.
Коментарі
козаки-праворуч, колонізатори-ліворуч
Гарний прапор. Але число 25, складене з ламаних ліній, можна трактувати ще якось. Наприклад, як ключ.
Поки дихаю - сподіваюсь!
Точно! Ключ до брами майбутного.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
22 квітня 1904 р. народився Роберт Оппенгеймер, американський фізик, розробник атомної бомби.
22 квітня 1952 р. 35 мільйонів американців стали свідками прямого репортажу з місця випробувань ядерної бомби в штаті Невада.
22 квітня - міжнародний день Матері-Землі.
22 квітня 1974 р. народився Василь Вірастюк - найсильніша людина світу.
І шо?
22 квітня в Україні народилося ????? дебілів...
Що випливає з цього?
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
хто що хоче побачити
22 квітня народився Ульянов (Ленін)...
І шо?
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!