Щороку Покрову Пресвятої Богородиці відзначають 14 жовтня. У народі цей день ще називають Свято Покрови або Третя Пречиста.
"Покрова накриває траву листям, землю снігом, воду – льодом, а дівчат – шлюбним вінцем", – каже українська приказка. В українських селах і до сьогодні дотримуються давньої народної традиції справляти весілля після Покрови. Від Покрови і до початку Пилипівки – пора наймасовіших шлюбів в Україні.
Свято Покрови також було найбільшим святом козаків. В цей день вони вибирали нового отамана.
Козаки вірили, що свята Покрова охороняє їх, а Пресвяту Богородицю вважали своєю заступницею і покровителькою.
Після зруйнування Запорізької Січі в 1775 році козаки, що пішли за Дунай на еміграцію, взяли з собою образ Покрови Пресвятої Богородиці. Козаки настільки вірили в силу Покрови Пресвятої Богородиці і настільки щиро й урочисто відзначали свято Покрови, що впродовж століть в Українi воно набуло ще й козацького змісту і отримало другу назву - Козацька Покрова.
Віднедавна свято Покрови в Україні вiдзначається ще й як день українського козацтва.
Українська Повстанська Армія (УПА) також обрала собі свято Покрови за день Зброї, віддавшись під опіку святої Богородиці.
Кому вниз - Птаха на ймення Nachtigall
У календарі національних свят День українського козацтва був встановлений відповідно до Указу Президента України від 7 серпня 1999 року, “враховуючи історичне значення і заслуги Українського козацтва у ствердженні української державності та суттєвий внесок у сучасний процес державотворення”.
ВВ & Тарас Компаніченко - Марш січових стрільців
День захисника України – порівняно молоде свято. Його відзначення було започатковане п'ятим президентом України Петром Порошенком. Відповідно до Указу, це зроблено “з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності й територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу в суспільстві”.
Свято Покрови Божої Матері та ікона Покрови – зворушливий символ невпинного заступництва Владичиці за рід людський. Воно є одним із найвеличніших свят, тому на честь нього досить часто освячують новозбудовані храми. Покров Пресвятої Діви – знак любові та участі, які Матір Божа відчуває до людей. Його благодать незримо осіняє й захищає кожну людину, оберігаючи від гріха і допомагаючи в нелегкий час.
У Дніпропетровському історичному музеї імені Дмитра Яворницького зберігається унікальна стародавня козацька ікона святої Покрови Пресвятої Богородиці. Вона символізує Батьківщину - Неньку Україну, яка захищає своїх вірних дітей. Богородиця тримає в руках рушник, прикрашений хрестами і жовто-блакитними барвами. Сонячно-жовтий колір символізує божественне начало, а блакитний - матеріальний світ. Сонячний колір нагорі, бо дух має панувати над матерією. Докладніше.
Згідно з реконструйованим календарем Гіперборії, свято варни кшатріїв – Свято державників-воїнів – відзначалося у другу неділю жовтня: 16 свят ритуального календаря Гартленду – гіперборійського календаря нового циклу.
Пізнаємо Традицію, розвиваємо Традицію.
Коментарі
Свято Покрови (небесного захисту) і воїнів (земних захисників) відзначалося восени тому, що це час, коли було зібрано і оброблено урожай, - відтак накопичені багатства особливо притягували грабіжників.
Це гарно показано у фільми Куросави "Сім самураїв" - бандити вирішили напасти на село саме тоді, коли селяни зберуть урожай.
Все, що робиться з власної волі, – добро!