Зображення користувача Володимир Щербина.
Володимир Щербина
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Всесвітній карантин створив потужний запит на інструментарій для дистанційного спілкування

Різко зросла популярність вже існуючих сервісів, а також з’явилась потреба в інших програмах дистанційного спілкування, «заточених» під різні задачі.

Сучасним «відеотелефоном» зараз вже нікого не здивуєш. Ми користуємось сервісами Skype, Viber, Messenger тощо. Є опція відео розмови в gmail та деяких інших сервісах.

Проте з введенням у багатьох країнах карантину різко зріс попит на інструментарій для дистанційного групового спілкування. Маловідомий до того сервіс Zoom, «заточений» спеціально для проведення відео конференцій, зробив подарунок для школярів і студентів. Відеоконференції до 100 учасників тривалістю до 40 хвилин стали безкоштовними. За лічені дні популярність Zoom у світі зросла просто неймовірно – Zoom виявився більш зручним ніж Skype для проведення нарад. А тим більше для проведення он-лайн уроків у школі.

Проте такий стрімкий стрибок популярності мав і «темну сторону». Сервіс почали активно атакувати хакери. Чимало потужних корпорацій офіційно заборонили своїм співробітникам використовувати Zoom, побоюючись «витоку» комерційної таємниці. В Швеції міністерство освіти на кілька днів зупинило використання Zoom, після того, як на «урок» в школі вломився ексгібіціоніст, а недостатньо досвідчений учитель не зміг його одразу заблокувати.

Намагаючись повернути собі втрачену популярність, Microsoft запустив новий сервіс Skype Meet Now.  Фактично, це веб-версія Skype з додатковими можливостями, яка дозволяє більш зручно проводити дистанційні наради. Для невеликих колективів цей сервіс зроблено безкоштовним.

Несподівано зросла популярність Discord. Цей сервіс був створений компанією Hammer & Chisel для спілкування геймерів. Сервіс працював і як месенджер, і як інструмент відео конференцій. До недавнього часу кількість учасників безкоштовних відео конференцій обмежувалось 10, проте з початком всезагального карантину у березні 2020 компанія збільшила кількість учасників для безкоштовних відео конференцій до 50. Хоча сервіс «заточений» для спілкування геймерів, проте його почали використовувати і окремі вчителі, і - несподівано - нелегальні спільноти.

Кілька днів тому поширились чутки, що ось-ось вийде оновлення популярного месенджера WatsApp, в яке буде вбудовано функцію відео конференцій. Інформації про ліміт учасників у групі WhatsApp поки немає, але припускають, що буде обмеження до 50 учасників.

За час карантину доволі багато працівників побачили, що купу офісної роботи можна робити не в офісі, а дистанційно. Тож можна очікувати, що після зняття карантину частина офісної роботи не повернеться назад у задушні кабінети, а буде здійснюватись дистанційно. Тому можна очікувати вибухоподібну появу нових сервісів для дистанційного спілкування, «заточених» під різні задачі – проведення технічних нарад, шкільних уроків, медичних консиліумів, засідань рад директорів, тренування команд геймерів тощо.

 

Доповнення 28.04.2020

Вже коли статтю було написано і опубліковано, режисер Віталій Корніяка познайомив мене з тим, як він у своїй театральній студії використовує сервіси дистанційного спілкування для проведення репетицій з акторами для майбутніх вистав. Він висловив допущення, що у візуальному ігровому акторському мистецтві може зʼявитися новий підвид відеовистав. Сам  він зараз працює над створенням дистанційного варіанту театральної постановки із записом дублів і подальшим монтажем.

Отже, можемо очікувати появу нового виду мистецтва, яке буде відрізнятись і від звичного нам театру, і від так званих телевізійних вистав.

 

 

Наші інтереси: 

Дистанційне спілкування стає таким само звичним, як і спілкування «вживу».

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Розвиток дистанційного спілкування приведе до розвитку спілкування в реалі - у різноманітних групах за інтересами. Це імпульс до формування демосів.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Коментарі

Зображення користувача Ігор Каганець.
0
Ще не підтримано

Розвиток дистанційного спілкування приведе до розвитку спілкування в реалі - у різноманітних групах за інтересами. Це імпульс до формування демосів.

Все, що робиться з власної волі, – добро!

Зображення користувача Микола Стригунов.
0
Ще не підтримано

Мені здається, що до формування демосів може привести лише велика потреба у підвищенні ефективності суспільсва. На кшалт якоісь великої кризи. Та наявність великоі волі з потужною інтуіцією у кандидатів на керівні посади. Бо демоси створити досить важко. Хоча, теоретично, такий вид ієрархії є найдієвішим.

Якщо прагнеш чуда - створюй його!