Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 4
  • Переглядів: 5

Про ядерну зброю. Україна може повернутися до свого ядерного статусу, від якого відмовилася

Категорія:

Геополітична вага так чи інакше зводиться до наявності технічних засобів, які дадуть змогу завдати потенційному ворогу непоправної або принаймні значної шкоди. Наявність цих самих засобів або, простіше кажучи, зброї можна вирішити, маючи величезну кількість "не дуже важких грошей" (наприклад, від нафти) або розвитком власного військово-промислового комплексу (ВПК).

З першим Україні не пощастило, з другим справи трохи краще. Точніше, були краще. Можна не докладаючи особливих зусиль поцікавитись, який стан конструкторських бюро, науково-дослідних інститутів, дотичних до оборонної галузі, успадкованої від УРСР, пише Zentropa Ukraine.

Допитливі можуть поцікавитись історією та сучасністю київського заводу "Арсенал", що робив свого часу навігаційне обладнання для ракет, а тепер в його приміщеннях в кращому разі ресторани, в гіршому – антикорупційні установиі.

На цьому тлі дифірамби, які у нас знову почали співати західним союзникам, звучать дещо дивно. Навіть для не вельми видатних військових експертів ясно, що коли у вас спершу відбирають балістичні ракети, стратегічні бомбардувальники та ядерні боєголовки, а потім дають ПТРК, – це виглядає подібно до того, якби у вас відібрали кулемет, а у відповідь дали дрючок. І власне дають самі ПТРК, а не технології їх виробництва чи хоча б засоби виробництва боєприпасів до них.

Існування ВПК потребує збереження старих кадрів і підготовку нових. Останнє потребує роботу з підростаючим поколінням ледь не з перших років школи. Як в нас з цим справи, можна пересвідчитись за результатами виступів наших команд на міжнародних олімпіадах з фізики та математики (а справи там у порівнянні навіть з Китаєм та РФ явно не дотягують до задовільної оцінки). Навіть той хто вірить, що боротьба з булінгом, інклюзія та Zoom поможе підготувати майбутніх фахівців з турбо-реактивних двигунів чи хоча б дизельщиків, той – лох на рівні з тими, хто тішиться дрючку за відданий кулемет.

Під час виступу на Мюнхенській безпековій конференції 19 лютого президент України Володимир Зеленський оголосив, що Україна може поставити під сумнів рішення щодо відмови від ядерної зброї.

Нагадаємо, що у 1991 році, коли Україна отримала незалежність, вона мала третій за величиною ядерний арсенал у світі. На її озброєнні були тактичні та стратегічні балістичні ракети, бомбардувальники-носії ядерної зброї. Все це було знищено після підписання Будапештського меморандуму у 1994 році, коли Україна відмовилася від статусу ядерної держави, а США, Росія і Британія (пізніше до них приєдналися Китай і Франція) в обмін на це надали Києву гарантії суверенітету і територіальної цілісності.

У грудні минулого року секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов в інтерв'ю Апостроф TV заявив, що у 1994 році Україну обдурили. Тоді Україна здала ядерну зброю в обмін на гарантії безпеки, яких, як виявилося, немає.

Наші інтереси: 

Цікава ідея. Потрібно добре її проштудіювати. Чи реально це? Хтось зі спеціалістів міг би прокоментувати?

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Світлий.
0
Ще не підтримано

На малюнку потрібно ще додати спекулянтів які називають себе підприємцями. Навіщо робити зброю яку не застосуєш? Фактор стримування тільки в клубі. Краще зробити особливу зброю яку можна застосувати і бути з нею непереможними. Варіантів багато від міні дронів до "ефіросну". А найкраща зброя доступна велика енергетика.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.

Коментарі

Зображення користувача Світ Зелений.
0
Ще не підтримано

Чи потрібна Україні ядерна зброя? 17.12.2017 - 12:06
Валерій Швець НО

Відновлення ядерного статусу України неодноразово обговорювали із початком війни на Донбасі. Депутати навіть реєстрували відповідні законопроєкти. Для виготовлення ядерних зарядів в Україні є сировина, яку потрібно збагатити. Чи є для цього технічні можливості та якою буде реакція світу — у відео Суспільного.

#ВсеБудеДобре!
Бойовик, з'їдаючи в кущах смажену яєшню, вгледів профіль ґрунтознавця.

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Дякую, що нагадали статтю Швеця!

Зображення користувача Сергій Ждан.
0
Ще не підтримано

Все, що робиться з нашої волі - це добро. Інше питання, чи варто відновлювати зброю минулої епохи, коли можна відзнайти нову більш потужну постіндустріальну зброю? І навіть не стільки потужнішу, як страшнішу для ворога.

Все починається з Любові.

Зображення користувача Андрій Середюк.
0
Ще не підтримано

Гаразд, в котре, вартість утримання застарілого обладнання? Вартість утилізації? Конкурентна спроможність у порівнянні з термояд.? Можливість застосування, в близьких відстанях? Га?

Середюк Андрій Миколайович

Зображення користувача Володимир Світлий.
0
Ще не підтримано

На малюнку потрібно ще додати спекулянтів які називають себе підприємцями. Навіщо робити зброю яку не застосуєш? Фактор стримування тільки в клубі. Краще зробити особливу зброю яку можна застосувати і бути з нею непереможними. Варіантів багато від міні дронів до "ефіросну". А найкраща зброя доступна велика енергетика.

Від мрії до слова, від слова до дії, від дії до світлової події.