Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Як біженці з України інтегруються у Польщі. 38% мають постійну зайнятість

Категорія:

Відсоток українців, які винаймають житло самостійно, зріс з 33% до 54%, а відсоток громадян України, які переказують гроші в Україну, значно зменшився у порівнянні з довоєнними часами та знизився до 28%.

“Протягом останнього року, після початку війни інтеграція біженців з України на польському ринку праці та їхня економічна незалежність суттєво покращилася. Відсоток працюючих біженців вже становить 65%, йдеться у звіті «Життя та економічна ситуація мігрантів з України в Польщі – вплив пандемії та війни на характер міграції”, пише Наша Польща.

Близько 24% біженців все ще шукають відповідну роботу, та залишаються поза ринком праці, а 11% є професійно неактивними людьми. Близько 38% описують свою зайнятість як постійну, 14% працювали короткостроково або сезонно, 7% були зайняті в інший спосіб. Цікаво, 4% біженців працювали дистанційно за межами Польщі, а близько 2% вже створили власний бізнес у Польщі.

Відсоток людей, які винаймають житло самостійно, зріс з 33% до 54%. Однак, близько 20% біженців проживають у центрах колективного розміщення. В більшості, біженці з України працюють у промисловості та сферах послуг, які не вимагають високої кваліфікації. Серед біженців найбільшу групу становили люди, які надавали послуги у домашньому господарстві. Відсоток людей, які працювали у сферах послуг, що вимагає високої кваліфікації, також є відносно високим, 46% з них вважають, що вони працюють у Польщі нижче своєї кваліфікації.

Відсоток громадян України, які переказують гроші в Україну, значно зменшився, ніж у довоєнні часи, та знизився до 28%. У Польщі також існує велика регіональна відмінність як щодо кількості мігрантів з України. Так, біженці з України в більшості селяться у Мазовецькому воєводстві та у Нижній Сілезії. Натомість найбільший відсоток трудових мігрантів переважає у Поморському воєводстві.

Опитування проводилося з 26 вересня по 18 листопада 2022 року. Воно стосувалося дорослих мігрантів з України – як довоєнних мігрантів (людей, які приїхали до Польщі до 24 лютого 2022 року), так і біженців. Передбачалося, що представництво в кожній групі становитиме не менше 40%. Дослідження проводилось за допомогою анкет, розроблених українською, російською або польською мовами. Загалом виконано 3934 опитування.

Нещодавно ми писали, що українці найбільше серед іноземців купують квартири у Польщі.

У 2019 році я писала про українських заробітчан в Польщі.

Наші інтереси: 

Стежимо за демографічною ситуацією. Цікавимося долею українців в Польщі. Розуміємо, що багато українців скористалися війною, щоб виїхати в Польщу і мати від Польщі усі бенефіти (наприклад, мешканці Івано-Франківська, Луцька та інших західних регіонів України в перші дні й тижні війни виїхали з України як "біженці", "тікаючи" від війни).  Розуміємо, що війна все змінила.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Знаю приклад, як одна жінка, якій вже за 50, разом з дорослою донькою "втікли" від війни з Івано-Франківська, коли інші їхали до Івано-Франківська з Києва, Харкова та інших міст, яким реально загрожувала окупація. 

Коментарі

Зображення користувача Олена Каганець.
0
Ще не підтримано

Знаю приклад, як одна жінка, якій вже за 50, разом з дорослою донькою "втікли" від війни з Івано-Франківська, коли інші їхали до Івано-Франківська з Києва, Харкова та інших міст, яким реально загрожувала окупація.