"США пропонують послабити санкції проти Росії у мирній пропозиції щодо України" – так називається стаття в Bloomberg, у якій йдеться про пропозиції щодо укладення мирної угоди між Росією та Україною, включаючи визначення умов припинення бойових дій та послаблення санкцій проти Москви у разі тривалого припинення вогню.
Цей сталося після того, як 18 квітня держсекретар США Марко Рубіо припустив, що адміністрація Трампа готова «відійти» від своїх мирних зусиль, якщо не буде досягнуто швидкого прогресу.
Віцепрезидент США Джей-Ді Венс 18 квітня в Римі заявив, що він «оптимістично» оцінює шанси на завершення війни. За словами європейських чиновників, знайомих з цим питанням, контури американського плану були обговорені під час зустрічей у Парижі в 17 квітня.
Ця пропозиція фактично заморозить війну, а українські території, які зараз окуповані Росією, залишаться під контролем Москви, кажуть вони. Прагнення Києва приєднатися до НАТО також не будуть обговорюватися.
Паризькі переговори 17 квітня включали зустріч президента Франції Еммануеля Макрона з посланцем від США Стівом Віткоффом, а також дискусії між Рубіо та радниками з питань національної безпеки та учасниками переговорів з Франції, Німеччини, Великої Британії та України.
Американські офіційні особи зазначили, що вони хочуть забезпечити повне припинення вогню протягом тижнів. Союзники знову зберуться в Лондоні наступного тижня, щоб обговорити подальші кроки.
Один із посадовців заявив, що плани, які потребують подальшого обговорення з Києвом, не будуть остаточним врегулюванням, і що європейські союзники не визнають окуповані території російськими.
Вони підкреслили, що переговори будуть безрезультатними, якщо Кремль не погодиться припинити бойові дії, і що надання Україні гарантій безпеки для забезпечення будь-якої угоди є вкрай важливим.
18 квітня Рубіо заявив, що гарантії безпеки не є «протизаконним бажанням» з боку України, але учасники переговорів поки що не дійшли до такого рівня конкретики.
"Кожна суверенна держава на Землі має право захищати себе. Україна матиме право захищати себе і укладати будь-які угоди, які вона захоче укладати на двосторонній основі з різними країнами», – сказав він.
Після телефонної розмови Рубіо з міністром закордонних справ Росії Лавровим речниця Державного департаменту США Теммі Брюс заявила, що Трамп і США «хочуть, щоб ця війна закінчилася, і зараз представили всім сторонам контури міцного і довготривалого миру».
Україна вже погодилася на припинення вогню, і позиція України полягає в тому, що Москва також повинна погодитися на це, перш ніж обговорювати інші питання. Завданням української делегації в Парижі було обговорити, як буде здійснюватися моніторинг припинення вогню, а також питання миротворчого контингенту.
Читаємо першоджерела світової політики.
На противагу беззастережної критики Трампа, розважлива думка Павла Клімкіна :
Творимо разом Ельфійську Вільну Церкву!
Коментарі
На противагу беззастережної критики Трампа, розважлива думка Павла Клімкіна :
https://youtube.com/watch?v=JcI7gfPZR28&si=LQxbQqNX4_rZRxEU
Творимо разом Ельфійську Вільну Церкву!