Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 13
  • Переглядів: 15

Японія погодилася передавати українській розвідці супутникові геопросторові дані, зокрема радарні знімки із супутників SAR

Категорія:

Це перший в історії Японії крок такого рівня співпраці. Розвіддані Україні надаватиме японський інститут Kyushu University’s Institute for Q-shu Pioneers of Space (iQPS).

25042202.jpg

Ілюстративне фото

Підписана з українським ГУР угода передбачає інтеграцію систем iQPS у платформи української розвідки та постачання SAR-даних, а саме – зображень, створених за допомогою синтетичної апертурної радарної технології, повідомляє DeepState з посиланням на видання про спецслужби Intelligence Online.

iQPS вже має п’ять супутників на орбіті – ще два планується запустити до кінця 2026 року.

Україна вже має доступ до SAR-знімків від:

    Фінляндії – Iceye;
    Німеччини – SAR-Lupe, SARah;
    Італії – Cosmo-SkyMed 1 і 2.

Тепер – Японія (iQPS).

Україна має доступ до супутників Pléiades Neo від Airbus Group та розширені можливості зйомки з французьких супутників серії CSO, однак цього недостатньо для повноцінної розвідки. Зокрема, бракує даних, які раніше надавали Сполучені Штати – безпосередньо або через комерційні знімки від Maxar і BlackSky, що постачалися за контрактами з Національним агентством геопросторової розвідки США.

“Немає жодного європейського оператора, здатного надати оптичні супутникові зображення на рівні США та комерційних пропозицій, чи то з погляду доступних даних протягом дня, чи можливості доступу до інструментів прямої трансляції”, – йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, у 2022 році волонтерський фонд Сергія Притули придбав у безстрокове користування потужності фінського космічного супутника дистанційного зондування Землі компанії ICEYE.

Наші інтереси: 

Співпраця з Японією. Японія дала Україні дуже багато коштів та іншої допомоги.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

План польотів. Художник Роб Ґонсалвес (Канада)

«Щасливі реалісти, бо вони отримають допомогу» – третій крок до вічного життя та опанування планети Земля

На перший погляд, це недосяжна мета. Проте Ісус закликає без вагань братися до справи й негайно розпочинати стратегію «успадкування Землі», адже правильна стратегія сама згенерує необхідні ресурси...

Останні записи