Олена Каганець's picture
Олена Каганець
  • Visits: 4
  • Hits: 4

Найкоротша стаття про майбутнє культури Львова

Це найкоротша стаття про майбутнє культури Львова… з довгим  заголовком про те, що культуру міста після  «третіх москалів» і  «свідомих галичан» будуть формувати «четверті українці». 

І цей ешелон вже є. Вони приїхали до мітичного у їхньому явленні Львова за свободою, рівністю і братерством. Нарвалися на  екуменічні молебні, бої перебиранців  між поляками і українцями, тераріуми у кожному мистецькому середовищі  і дідухо-вишиванки з кожної нагоди. 

Але оскільки ці четверті – українці з великої України, то в дупі вони мали фарисейську псевдорелігійність, старі порахунки з сусідами, кістяки у кожній мистецькій шафі і п’ємонтність кожного вишиваного лицеміра.

Вони не є обтяжені львівськістю як хворобою. І це наш шанс. Чим швидше ми поховаємо на Личакові  львівський снобізм і байку про обраність – тим швидше перестанемо сповзати у гноївку задрипаної провінційності. 

 

Ірина Магдиш - авторка, перекладачка, редакторка, заступник начальника Управління культури, гуманітарного департаменту ЛМР, менеджерка проектів Незалежного культурологічного часопису
Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Працюємо!

Прошу активніше підтримати розвиток Народного Оглядача – перехід на Drupal-10 та систему самоорганізації «Демоси»

Радіймо, друзі! Ми продовжуємо успішні дослідження Доброї Новини та Великого Переходу, а також розвиток відповідного софту. Нарешті розпочали перехід НО з застарілої платформи Drupal-7 на сучасну...

Кращий коментар

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Щось у цьому є. Мені колись один львів'янин пояснив різницю між Львовом і Тернополем. Він сказав, що Львів - це митниця, а Тернопіль - це земля.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Comments

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Щось у цьому є. Мені колись один львів'янин пояснив різницю між Львовом і Тернополем. Він сказав, що Львів - це митниця, а Тернопіль - це земля.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Олена Каганець's picture
0
No votes yet

Не хочу образити львів'ян, але вони не завжди щирі з нельвів'янами. Тобто треба знайти знайомого львів'янина, аби той зробив протекцію - іноді вистачає просто слова, що ти нормальна людина. А щоб бізнес робити - це особливо! Якщо в Одесі, якщо бачать вигоду, то погоджуються робити бізнес, то у Львові, навіть бачачи вигоду, треба бути чиїмось протеже. Знаю, що говорю, тому що пробувала робити бізнес і в Одесі, і у Львові!

Альберт Саїн's picture
0
No votes yet

Що саме цікаве так це те, що до Львова з'їжджаються багатенько громадян із Росії на постійне там проживання..

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Кожне місто має якусь свою "гниль". За моїми спостереженнями, пересічному киянину, наприклад, легше прикинутись мертвим, ніж поступитися місцем в метро старшій жінці. В Івано-Франківську, навпаки, всі страшенно гречні, але якісь пафосно-фальшиві; а ще там завжди по вулицях тиняється багато п'яних - кажуть, що так було ще за Франца-Йосифа, тобто, задовго до приходу "клятих москалів".

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Місто - це живий соціальний організм зі своєю колективною ментальністю. Міста ще дуже хаотичні, як і все українське суспільство. Але настане час, і все це швидко об’єднається в солідарну і добре структуровану систему.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Тур Ярий's picture
0
No votes yet

В цій найкоротшій статті незначну увагу привертає лише одна фраза - про "четвертих українців". Проте їх не можна ідеалізувати, оскільки їхні "культурні" плоди не завжди є корисними для українського суспільства. А все решта - реклама.

Все тільки починається!

Андрій Солтівский's picture
0
No votes yet

Вся «найкоротша стаття» - смачна страва по- львівськи, зварена у львівсьському горшку, приправлена до смаку самоїдством. Живу їжу, а можливо, голодування мистцям (?чи миттцям) би.
Але ж культура Львова це й вулиці, та й коридори університету, якими ходив Франко.
Сучасна гниль засохне, відпаде.

Живе Слово творить і перемагає