І цей ешелон вже є. Вони приїхали до мітичного у їхньому явленні Львова за свободою, рівністю і братерством. Нарвалися на екуменічні молебні, бої перебиранців між поляками і українцями, тераріуми у кожному мистецькому середовищі і дідухо-вишиванки з кожної нагоди.
Але оскільки ці четверті – українці з великої України, то в дупі вони мали фарисейську псевдорелігійність, старі порахунки з сусідами, кістяки у кожній мистецькій шафі і п’ємонтність кожного вишиваного лицеміра.
Вони не є обтяжені львівськістю як хворобою. І це наш шанс. Чим швидше ми поховаємо на Личакові львівський снобізм і байку про обраність – тим швидше перестанемо сповзати у гноївку задрипаної провінційності.
Щось у цьому є. Мені колись один львів'янин пояснив різницю між Львовом і Тернополем. Він сказав, що Львів - це митниця, а Тернопіль - це земля.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Комментарии
Щось у цьому є. Мені колись один львів'янин пояснив різницю між Львовом і Тернополем. Він сказав, що Львів - це митниця, а Тернопіль - це земля.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Не хочу образити львів'ян, але вони не завжди щирі з нельвів'янами. Тобто треба знайти знайомого львів'янина, аби той зробив протекцію - іноді вистачає просто слова, що ти нормальна людина. А щоб бізнес робити - це особливо! Якщо в Одесі, якщо бачать вигоду, то погоджуються робити бізнес, то у Львові, навіть бачачи вигоду, треба бути чиїмось протеже. Знаю, що говорю, тому що пробувала робити бізнес і в Одесі, і у Львові!
Що саме цікаве так це те, що до Львова з'їжджаються багатенько громадян із Росії на постійне там проживання..
Кожне місто має якусь свою "гниль". За моїми спостереженнями, пересічному киянину, наприклад, легше прикинутись мертвим, ніж поступитися місцем в метро старшій жінці. В Івано-Франківську, навпаки, всі страшенно гречні, але якісь пафосно-фальшиві; а ще там завжди по вулицях тиняється багато п'яних - кажуть, що так було ще за Франца-Йосифа, тобто, задовго до приходу "клятих москалів".
Місто - це живий соціальний організм зі своєю колективною ментальністю. Міста ще дуже хаотичні, як і все українське суспільство. Але настане час, і все це швидко об’єднається в солідарну і добре структуровану систему.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
В цій найкоротшій статті незначну увагу привертає лише одна фраза - про "четвертих українців". Проте їх не можна ідеалізувати, оскільки їхні "культурні" плоди не завжди є корисними для українського суспільства. А все решта - реклама.
Все тільки починається!
Вся «найкоротша стаття» - смачна страва по- львівськи, зварена у львівсьському горшку, приправлена до смаку самоїдством. Живу їжу, а можливо, голодування мистцям (?чи миттцям) би.
Але ж культура Львова це й вулиці, та й коридори університету, якими ходив Франко.
Сучасна гниль засохне, відпаде.
Живе Слово творить і перемагає