Цієї осені у Києві розпочнуть будівницвто простору для представників IT-сектору.
Будівництво буде вестися в доволі незвичній місцевості – на території військового об’єкта, де раніше було розташовано більше 80 ангарів для зберігання боєприпасів. Попередньо з об’єктів було вивезено усю небезпечну військову амуніцію.
Над проектом працюватимуть найкращі американські і українські архітектори. Вони брали участь у створенні основних об’єктів “Силіконової долини”, таких, як, наприклад, кампус Google чи бізнес-школа Стенфордського університету.
На території військового містечка смт. Коцюбинське в Святошинському районі вже знесено 14 ангарів і йде підготовка детального проекту “долини”. Щойно (у 2015 році) буде запущено в роботу перші корпуси – вже це дозволить працевлаштувати близько 35000 ITішників. На той час на території містечка з’являться науково-технічні і бізнес-центри, спортивно-оздоровчий комплекс, соціальна інфраструктура (кав’ярні, аптеки, магазини тощо).
Весь же комплекс “Силіконової долини” до 2020 року ймовірно займатиме площу приблизно 147 Га (вартість проекту складає близько $1 млрд). Це буде ціле місто високих технологій зі своїми лабораторіями, готелями, університетами, поліклінікою, школою і штучним озером та парком, де зможе побувати кожен бажаючий, а не тільки співробітники технопарку.
Щоправда, скептики переконані, що це може перетворитися просто на черговий бізнес-центр, а українські спеціалісти – навряд потягнуться туди працювати. Справа в тім, що технопарки у всіх розвинених країнах світу не з’являлися просто так – їх створювали на базі вже існуючих університетів. В Коцюбинському ж такої бази, звісно, немає. Також скептики не вірять й у те, що сюди підтягнуться й такі великі гравці як, наприклад Apple.
до речі, Силіконова долина, перекладається як Кремнієва долина
Comments
до речі, Силіконова долина, перекладається як Кремнієва долина
Я знаю. Навмисно дала "Силіконова", бо якось звичніше, ВСІ знають про Силіконову долину, а про Кремнієву - не всі :-)