Доктор Смалець's picture
Доктор Смалець
  • Visits: 2
  • Hits: 2

Культ їди

Світ:

Спецтема:

В українській сімейній традиції головним критерієм оцінки господині вважається вміння добре куховарити. Ну, а якщо їдло смачне, то ясно, що мало з'їсти не вдасться. Коли настала голодна радянська епоха і асортимент продуктів зменшився до прожиткового мінімуму, наші газдині почали з нічого витворяти такі кулінарні дива, що ми і при соціалізмі зуміли зберегти гідні фігури. Це американців роздуло від чипсів і бургерів. Нас - від багатовікових культурних традицій. Що можна сказати про хлопа, який жує вареники без сметани (навіть, якщо вони вже посипані шкварочками або смаженими грибочками з цибулькою)? Мужва, свинота необразована....

В наших музеях збереглися живописні портрети української шляхти 17-18 ст. Глянувши на їхні масні пики і відвислі животи, я відразу збагнув, чому Україна після смерті Хмельницького так і не змогла піднятися з колін. Пузо не пустило...


На відміну від згаданої шляхти, великий князь Святослав Ігорович (той самий, що остаточно вирішив хазарське питання), не залишив нам своїх портретів - є тільки невеликий опис візантійського історика Лева Диякона:

"...помірного зросту, не надто високого і не дуже низького, з густими бровами і ясно-синіми очима, кирпатий, безбородий, з густим, надмірно довгим волоссям над верхньою губою. Голова в нього була зовсім гола, але з одного боку її звисав жмут волосся - ознака знатності роду; міцна потилиця, широкі груди та всі інші частини тіла цілком співмірні..."

Про кулінарні пристрасті Святослава та деякі побутові подробиці можна довідатись з "Повісті минулих літ" Нестора Літописця:

"Возів же за собою він не возив, ні котла не брав, ні м’яса не варив, але, тонко нарізавши конину, або звірину, або гов'ядину і на вуглях спікши, це він їв. Навіть шатра він не мав, а пітник слав і сідло клав у головах. Такими ж і всі інші вої його були"

Пам'ятник князеві Святославу у Білгороді, Росія.

 

 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Кращий коментар

Явсе Світ's picture
0
No votes yet

А сторіночка гумору все таки присутня на нашому сайті..Дякую автору і всім гравцям за коментарі.
Від себе хочу добавити,що інколи уявляю який би був ІМТ у простого українця,якби він заробляв стільки ж як американець..і міг дозволити купляти собі їжу по доступних цінах як у США,..

Вірю в те, що розумію.

Comments

Оксана Лутчин's picture
0
No votes yet

Алегорично, влучно, з гумором викладено матеріал.
Вважаю, що краще "Нестора-літописця" писати так: Нестора Літописця. Дякую.

Творімо разом мову Сенсар!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Дякую, поправив :-))

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Справжня соціальна революція настане тоді, коли народ змінить систему харчування. Для розквіту життя потрібна жива їжа. Мертва їжа закономірно веде до хвороб і передчасної смерті.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

В даному випадку мова йде про гріх черевоугодництва і його фатальні наслідки, безвідносно до вибору системи харчування.

Миро Продум's picture
0
No votes yet

При живій їжі переїдання не загрожує: все, що не потрібно організму, проходить транзитом без засвоєння.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Тобто, "жива їжа" повністю відключає механізм відкладення в організмі енергетичних "запасів" у вигляді жирів? А хіба це добре?

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Жири сучасної людини - це не енергетичні запаси, а відходи, які організм не зміг вивести з себе (тобто це складоване сміття). Тому перехід на інтенсивне споживання живої їжі приводить людину з надмірною вагою до очищення і швидкого похудіння (приблизно 3-5 кг на місяць).

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Дуб Молодий's picture
0
No votes yet

Цікаво. Чомусь найвидатніший українець всіх часів Святослав Хоробрий їв м/ясо, а не "живу їжу"!?

Рабів до раю не пускають.

ДЗен ДЗелень's picture
0
No votes yet

А хто сказав, що він був українцем?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Дуб Молодий's picture
0
No votes yet

А кім він був, по-вашому?

Рабів до раю не пускають.

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet

Думаю, ми можемо стверджувати, що київський князь Святослав Хоробрий є українцем і за посадою, і за званням, і етнічно.
А "українець", як житель сучасної країни Україна – це лише посада, шанс набути звання…

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Та мабуть таки їв живу їжу, і багато. Військо у поході харчувалося всім, що знаходило, передусім наявними плодами. "Козак у поході їсть все що є".

У цитаті говориться тільки про те, що коли вживали м’ясо, то його не варили, а пекли на вогні - як шашлик.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Святослав не заморочувався на приготуванні їжі, бо йому це було не цікаво, а в поході порізати і запекти на вогні м'ясо (коли навколо ще було повно дичини) - це швидко, ситно і смачно.

Зараз люди їдять смажене м'ясо, переважно, тільки з останньої причини: тому, що дуже смачне. Якби воно було для нас смертельно шкідливим, то не було б таким смачним - Творець про це подбав би наперед.

Маючи 5 органів відчуттів та відросток для думання, я періодично "пробую на язик" якусь нову для себе "смакоту" - з тих, що існують у цьому прекрасному світі - і кожен раз, подивляючи чергове Боже творіння, у мене виникає страшна "підозра", що ніхто нас з цього Раю не виганяв, що ми самі деколи перетворюємо власне життя на пекло...

Але це ж зовсім не означає, що я повинен з ранку до вечора слухати або Рахманінова або King Crimson, їсти або запечених поросят або розмочену пшеницю, читати або Народний Оглядач або Українську Правду, і так далі. Всьому - свій час і місце, а також, кожному - своє.

Якщо говорити про вибір системи харчування, то мені здається, що у брахманів тут ніякого вибору немає: тільки жива рослинна їжа без м'яса - воно їм зовсім не потрібне. Та й взагалі, їм не треба обтяжувати себе нічим зайвим: ні в побуті, ні в інших аспектах життя, бо відведений їм час є занадто дорогоцінним (для нас усіх), щоб розпорошувати його на другорядні ігри.

А от залишати без м'яса власне військо я б не ризикнув...

Очевидно, що людство приречене до переходу на іншу систему харчування, але це, на мою думку, буде відбуватися поступовим еволюційним шляхом, зі значними фізіологічними змінами. Цілком ймовірно, що нова раса взагалі не матиме зубів - тоді питання про м'ясо відпаде автоматично.

Сергій Остапенко's picture
0
No votes yet

Для людей мислячих, у т.ч. і брахманів, системи харчування та і взагалі системи життя, п. Каганець дуже добре розкрив тут: https://www.ar25.org/article/yak-zakripytysya-u-carstvi-bozhomu.html

Хай Буде!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Дякую, я читаю майже всі статті п. Каганця і цю теж читав з великим інтересом. Ви неправильно мене зрозуміли, якщо гадаєте, що я хочу поставити під сумнів запропоновану систему харчування. Я тільки припускаю, що опанувати її зможуть не всі і не відразу. Крім того, мені здається, нова система не відміняє старе "гігієнічне" правило насамперед піклуватись про те, що виходить з рота :-))

Дуб Молодий's picture
0
No votes yet

Маю погодитись з Вами девчому. На мою особисту думку, раціон напряму залежить від функцій, які людина виконує в суспільстві. Якщо ти займаєшся війною(спортом) то раціон має містити м/ясо. Якщо людина займається духоною діяльністю, то можливо її раціон не має містити м/яса або містити м/ясо ритуально підготоване для вжитку (особливу тварину, особливим чином забиту та особливо приготовану, в особливий час).

Рабів до раю не пускають.

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Дедалі частіше зустрічаю повідомлення про те, як спортсмени відмовляються від м’яса, особливо у тих видах, де потрібна точність і швидкість.

А ось про сироїдіння: http://www.youtube.com/watch?v=LFbnHUZN67s

Та найбільше мене надихнули слова праноїдки Маргарити з Уфи: дуже точне і правильне мислення. - http://www.youtube.com/watch?v=TgXhrUeDsyc

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Дуб Молодий's picture
0
No votes yet

Не чув ніколи про спортсменів-вегетаріанців, досягнувших високих результатів в спорті, якщо б такі були, то безумовно така активна частина суспільства як вегани, давно б рознесли б звістку про це) Але є одне але... Не можна не враховувати те, що наразі спорт найвищих результатів - це, за невеличкім виключенням, змагання біо-хіміків, а не спортсменів.
Скажу те, що знаю напевне. Я займався контактним спортом з великими навантаженнями. Я запросив свого приятеля, вегетеріанця з величезним досвідом до себе в спортзал. Ми з ним приблизно одного фізичного розвитку, одного віку. Він "зламався" тричі на "ровному місці" за невеликий проміжок часу. Можна було б списати на його духовну забрудненість але він чиста та світла людина й займається духовними практиками, про інф.забрудненість там не може бути й мови. Єдиний правдоподібний та цілком логічний висновок - це людині чогось не вистачає в організмі.

Рабів до раю не пускають.

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Людина знаходиться на самій горі екологічної піраміди і може отримувати енергію з найрізноманітніших джерел. М'ясо є дуже концентрованою їжею. Щоб вполювати здобич, хижакам доводиться, як правило, застосовувати максимальні фізичні зусилля в короткому часовому інтервалі. На мій погляд, цей процес фізіологічно дуже схожий на те, що відбувається в контактних єдиноборствах або, скажімо, на війні.

Брахман, який не їсть м'яса, перебуває на іншому духовному рівні. Очевидно, при переході він втрачає якісь "бойові" якості рядового воїна і набуває інших здатностей для здобуття перемоги. Тим більше, що йому тепер не так розходиться на власній безпеці, як на здійсненні свого головного завдання - організувати перемогу і виживання власного народу. Гадаю, мудрий брахман не допуститься до такої ганебної ситуації, щоб йому самому довелося махати шаблею.

Але, звичайно, тримати своє тіло в добрій фізичній формі треба всім, тому я радив би Вашому приятелю не засмучуватись з приводу тої тренувальної поразки на килимі.

Дуб Молодий's picture
0
No votes yet

В моєму розумінні Брахман - це всебічно розвинена людина, вона має бути й кшатрієм й господарником в якійсь мірі, інакше це не Брахман. Бо хіба може вчити людина чомусь, якщо вона в тім нічого не тямить) Безумовно, як показує досвід, відмова від м/яса дозволяє людині легше й швидше почати сприймати "тонкі матерії". Але також є приклади людей, які вживають м/ясо та сприймають "тонкі матерії" й ближче до Богів аніж люди, які чомусь думають, що вони можуть називатись "вчителями" (Брахманами).
На мою особисту думку, люди помиляються, якщо вони вважають, що контролюють ситуацію на сто відсотків. В житті можуть бути різні ситуації й нічого паганого в тому, що Брахман "вийме шаблю", я не бачу, якщо життєва ситуація того вимагає. Навпаки вважаю, що Брахман має бути готовий до такої ситуації. Якщо загине воїн, то це його доля, якщо загине господарник, щож, буде інший, а ось якщо загине Брахман, то можуть загинути й воїни, й господарники та й інших Брахманів може не стати.
Відносно випадку з приятелем. Та справа не в поразці, поразку можна списати на брак техніки, досвіду, тощо. Справа в тому, що він травмувався за місяць три рази, там де травмуватись не мав би. З чого логічно виходить висновок, що людині чогось не вистачає в організмі, щоб витримувати відповідні навантаження.
Відносно м/яса, я великий противник м/яса техногенного (з магазину), воно забруднене в кращому випадку, а в гіршому взагалі не відомо, що люди споживають під виглядом м/яса або м/ясних виробів.

Рабів до раю не пускають.

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Загалом, слушні міркування. Важливо зробити для себе правильний вибір. Можна все вміти, але для досягнення цілі мусиш на чомусь зосередитись і стати бездоганним.

Хочеш бути Брахманом - будь ним! :-))

Доброслав Велесовий's picture
0
No votes yet

Не має значення як приготовлене м’ясо чи яким чином вбили тварину. В будь-якому разі це позбавлення життя живої істоти, яка також є частинкою Бога і має свої завдання в цьому світі. Тому робити так для людини є ганебно!

Цитата:
Якщо людина займається духоною діяльністю, то можливо її раціон не має містити м/яса або містити м/ясо ритуально підготоване для вжитку (особливу тварину, особливим чином забиту та особливо приготовану, в особливий час).
Тур Ярий's picture
0
No votes yet

Без зубів будемо не гарні, і яблука не вкусиш. А от перехід на живу їжу буде зумовлено жорсткою умовою: або відправитись на утилізацію, або змінити спосіб харчування.

Все тільки починається!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Це нам зараз так здається, поки яблука є. А коли залишиться тільки прана, зуби стануть атавізмом і поступово повідпадають. Прекрасні беззубі нащадки з жахом розглядатимуть пожовклі світлини з нашими вищиреними фейсами :-))

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Навіть при живленні праною людині потрібна волога. Її можна брати або з джерел, або з овочів і фруктів. Тому зуби збережуться, адже дозволяють використовувати вологу в природній упаковці (овочі, фрукти, ягоди, насіння, трава).

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Що ж, будемо сподіватись на краще :-))

Миро Продум's picture
0
No votes yet

З коментарів на ФБ:

На портретах зображено людей цілком в дусі європейської художньої творчості, притаманної мотивам Ренесансу й після нього, в котрому явний акцент на "повнотілість" людини. і від цього красу... напевно ви не бачили, наприклад, китайське та японське мистецтво, в котрому їх "повнотілість" явно повнотіліша ніж європейська, нашою мовою - жирна.. це ознака врівноваженості, спокою, гармонії на відміну від середньовічних худющих невротиків.. Хай автор поцікавиться, що таке "сарматський портрет"...

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Зоріна Небокрай's picture
0
No votes yet

Я так сміялася, від вислову, що "пузо не пустило". Колись читала такий вислів, що "налетіли монголо-татари, вгодовані на молоці та м"ясі, і здобули перемогу над полянами, які харчувалися переважно рослинною їжею". М"ясо дає агресію, і в битві чи на війні, виявляється, є потреба в цьому. Варене м"ясо є поганим, (вживаючи його більше 20 днів можна померти, колись годували таким чином приречених для смертної кари); смажити на вогні краще, але смертельні канцерогени утворюються саме в підгорілій шкірочці. Як не крути, а все не досконало.

Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!

Дуб Молодий's picture
0
No votes yet

Дійсно була така смертна кара, але годували не вареним м/ясом, а сирим. Людина помирала дуже болісною та повільною смертю від завороту кишок.

Рабів до раю не пускають.

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

До відома коментаторів з ФБ:

Автор не претендує на всеосяжне дослідження феномену української обжерливості (і не вважає його унікальним явищем) та не наполягає на достовірності антропологічних пропорцій осіб, зображених на "сарматських портретах".

Автор висловлює переважно власні (іноді - запозичені, але також суб'єктивні) думки, асоціації та припущення, що незбагненним чином виринають у приватній голові автора внаслідок побаченого, почутого, понюханого, помацаного та скуштованого.

Автор на підставі власного сумного досвіду авторитетно заявляє, що, якщо чоловік середнього зросту важить 120 кг і каже вам, що він врівноважений, спокійний і гармонійний - це означає, що у нього величезні проблеми і все гаразд тільки з почуттям гумору.

Миро Продум's picture
0
No votes yet

Найважливіше, що це дуже корисна дискусія: і посміялися, і дізналися про сарматські портрети, і про те, чим мертва їжа відрізняється від живої, і навіть трохи познайомилися між собою.

Освячуйся! Озброюйся! Плодися!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Не забуваймо, що це гра і дуже важливо отримувати від неї задоволення. Якщо не відразу переможемо - то хоч зігріємось! :-))

Все Випадково's picture
0
No votes yet

Те що шляхта з животами, це від виродження, кровозмішання між народами расами і навіть класами. Від цього і дисбаланс в організмі, нерівність між фізичним тілом і психікою, так званий конфлікт крові, коли звешся русином-українцем, а в нутрі ця людина вже чужа. От і появляються паняги, які друть шкіру вже не з свого народу. Міняються фізичні, психічні процеси, бачення правди в інших кольорах, своїх кольорах, свої уподобання, збочення, в тім числі і статеві, а також гастрономічні вподобання. Люди вже не люблять вареники, голубці, галушки, борщ - лагідну, солодкаву їжу, а хочуть інших смаків, гострих, жирних, які притаманні азійським народам. А ставши чужими генетично, вже не можуть психічно бути елітою нації, і тоді незалежність стає теорією, а потім мрією, а згодом пропаде надія. Вже треба давно розрізняти поняття нації і народу, де нація це свідомий, націоналістично свідомий провід, генетично однорідний, а народ вже зметисований прошарок, яким маніпулює звиродніла псевдоеліта, і не здатний сприйняти націоналізм, бо занадто матеріалістичний.

Микола Погорілець's picture
0
No votes yet

Жерли вони, як свині, ось і все виродження.

Є книга Андрія Чайковского "Сагайдачний". Там Петро Конашевич якийсь час був вихователем дитятка якогось великого шляхтича. Одним із важливих елементів виховання було переведення дитини на здрову їжу і відмова від дикої обжираловки. Почитайте. Книжка сама по собі дуже цікава.

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Ага, з таким животом, між іншим, вже досить проблематично займатись активним кровозмішуванням, тому я припускаю, що гени нам у спадок дісталися відносно чисті :-))

Ясна Красна's picture
0
No votes yet

Дядя Доктор, а мені найбільше смакує медок!

Улько Коломийський's picture
0
No votes yet

Я також дуже люблю мід , У мене постійно є 2-4 різні сорти . За місяць я з'їдаю не менше , як 2 літри , а то й 3.

Андерс Фальке's picture
0
No votes yet

Це були часи шляхти, яка до речі в кулінарній справі орієнтувалася краще ніж будь-яка сьогоднішня "Пекельна кухня". Хто знає польську - ось красиву і доступно про все розповідається - https://www.youtube.com/watch?v=rtmJrzRxre8

Миролюбність і озброєність!

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

Цікаво розповідає той пан Єндрек, дякую за посилання. Поляки давно схиблені на різних смаколиках. Вони видрукували вражаючу кількість кулінарних посібників з рецептами страв усіх народів світу. Не знаю, як зараз, але раніше вони користувались великим попитом в книгарнях. Оскільки людського життя не вистачить, щоб це все приготувати і скуштувати, справжні гурмани отримують не менше задоволення, читаючи їх, як захоплюючй детектив :-))

Явсе Світ's picture
0
No votes yet

А сторіночка гумору все таки присутня на нашому сайті..Дякую автору і всім гравцям за коментарі.
Від себе хочу добавити,що інколи уявляю який би був ІМТ у простого українця,якби він заробляв стільки ж як американець..і міг дозволити купляти собі їжу по доступних цінах як у США,..

Вірю в те, що розумію.

Доктор Смалець's picture
0
No votes yet

В Царство Боже із серйозною і стурбованою пикою потрапити важко... :-)). Радий, що трохи підняв Вам настрій.

Явсе Світ каже:
А сторіночка гумору все таки присутня на нашому сайті.
Анатолій Висота's picture
0
No votes yet

А тобі, друже Василю, дякую за повернення до цієї давньої публікації! Маєш гал за коментар.

Павло Свищ's picture
0
No votes yet

Всі найбільші дурниці, в цьому світі, робляться з серйозним виразом обличчя.
Посміхаймося, шановні )))
(R) не моє ))))

Суть в тому, щоб робити світ кращим, а близьких людей - щасливішими )