Зображення користувача Володимир Федько.
Володимир Федько
  • Відвідувань: 6
  • Переглядів: 6

АБЕТКА виживання: Варення з білої акації (ч.V)

Світ:

Спецтема:

Робінія звичайна (Robinia pseudoacacia), також відома під назвами робінія псевдоакація, колюча акація та біла акація, – цінна і дуже поширена культура. Солодкий, теплий і чуттєвий аромат білої акації не зможе забути ніхто, хто хоч раз вдихнув його свіжим травневим днем.


По всім ботанічним законам біла акація зовсім не акація, і вже точно не біла, – а робінія (названа в честь придворного садівника Людовика XII). Робінія – дерево універсальне. Прибуло воно до нас з Північної Америки. Його вирощують і для декоративних цілей, і для зміцнення грунту, і для лісозахисних насаджень. І обов`язково – для лікування!

Найголовніша цілюща частина ароматного дерева – це квітки акації, лікувальні властивості їх використовуються найчастіше.

«Один з найцінніших», «рідкісний сорт», «солодше цукру», «дуже ніжний і запашний» ... Все це про мед акації, корисні властивості і протипоказання якого зрівнялися з цілющою силою самої робінії. Це дійсно дуже незвичайний, смачний і рідкісний сорт меду, збирають його в основному в найтепліших куточках нашої країни – в південних районах, а ще на Кавказі. Склад найніжнішої квіткової ласощі можна порівняти з якимось дорогим вітамінним комплексом – вітаміни групи В, С, А, РР, магній, кальцій, цинк, залізо, йод і т.д.

Дуже смачним і корисним є також варення з акації. Класичний рецепт виглядає так:

  • 1 кг свіжозібраних суцвіть акації;
  • 1 кг цукру;
  • 1 л води;
  • Сік 1 лимона.

Одного чудового дня наприкінці травня я з дружиною вирушив на прогулянку в ліс. На меті у нас було не тільки погуляти, але і зібрати квіти акації для варення і чаю.


Назбиравши два великих кульки квітів, ми прийшли додому і тонким шаром висипали їх на кухонний стіл…


Суцвіття ретельно перебрали, щоб ніякого сміття не залишилося. І почали обривати пелюстки для майбутнього варення… Щоб приготувати 1 кг пелюсток нам довелося витратити 3 години часу… Щоб якось урізноманітнити цей нудний одноманітний процес, я розповідав дружині різні історії з життя Третього Райху, а вона терпляче мене слухала… Ми обривали і обривали пелюстки…


Нарешті їх набрався кілограм і ми повеселішали. Ошпарили окропом пелюстки акації і поставили охолоджуватися.


Приготували класичний сироп – розчинили цукровий пісок у воді, поступово його нагріваючи. Коли цукор розчинився, засипали чисті квіти, безперервно розмішуючи, і варили 45 хвилин. Потім пелюстки подрібнили у блендері, знову висипали в сироп, додали вижатий сік одного лимону і проварили ще 15 хвилин. Вимкнули вогонь і залишили остигати.


Готове варення переклали у чисті скляні банки.

* * *

Також дуже корисним є чай з квітів акації…


Я заварюю дві-три столові ложки сухих квітів на 0,3-04 літра води…


А надзвичайно смачним є поєднання чаю з квітів акації з акацієвим варенням…


Наші інтереси: 

Вміти використовувати природні джерела вітамінів і біологічно активних речовин.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Володимир Щербина.
0
Ще не підтримано

Варення з пелюсток білої акації я скуштував уперше в житті. Виявилось дуже смачним! Хоча, на мій погляд, і доволі трудозатратним.

Творю, отже існую.

Коментарі

Зображення користувача Володимир Щербина.
0
Ще не підтримано

Варення з пелюсток білої акації я скуштував уперше в житті. Виявилось дуже смачним! Хоча, на мій погляд, і доволі трудозатратним.

Творю, отже існую.