Ось, наприклад, притча про сіяча: «Слухайте: ось вийшов сіяч сіяти. І коли він сіяв, деяке зерно впало край дороги і було потоптане, і прилетіло птаство і видзьобало його. Інше впало на кам’янистий ґрунт, де не було багато землі, і зараз же проросло, бо земля була неглибока. Коли ж зійшло сонце, воно вигоріло, а що не мало вогкості та коріння, усохло. Інше впало між тернину, і вибуяла тернина і, вигнавшись з ним вкупі, заглушила його, і воно не дало плоду. Ще інше впало на добру землю і, піднявшись гарно вгору, принесло плід: одне у тридцять, одне у шістдесят, а одне у сто разів більше. І, кажучи це, Ісус голосно додав: Хто має вуха слухати, хай слухає!»
За допомогою виразу «Хто має вуха слухати, хай слухає!» Ісус наголошував, що його слова треба розуміти алегорично, а не буквально.
Інша притча: «Подібне також Царство боже до невода, що, закинутий у море, набрав усякої всячини. Коли він виповниться, тягнуть його на берег і, сівши, збирають, що добре, в посуд, а непридатне викидають». Йдеться про те, що піднесення у простір Царства божого вимагає переоцінки вартостей і звільнення від непотрібних речей.
«Ще іншу притчу оповів їм: Царство боже схоже на закваску, яку бере жінка і кладе до трьох мірок муки, аж поки все скисне». Тут йдеться про те, що Царство боже не з’являється одразу ж в усій повноті, а виростає поступово.
«І казав їм: тож із Царством божим подібно до того, як із чоловіком, що кидає насіння в землю: чи спить він, чи встає, чи то вночі, чи вдень, насіння те кільчиться й росте. А як – він сам не знає. Сама від себе земля плід приносить: спершу стебельце, потім колос, а потім повну в колосі пшеницю». Згідно з арійським світоглядом, ми живемо у доброзичливому світі, сотвореному добрим і досконалим Творцем. Тож якщо ми сформували правильне «зерно», наприклад, духовну громаду, то далі цей початок (стартап) власними силами пробиває собі дорогу і знаходить для свого росту всі необхідні зовнішні ресурси.
Сконцентрованим світоглядом є символіка. Як відомо, головним арійським символом ще з часів Трипілля є свастика (сварга, свастя). Археологи говорять: «Де арії – там свастика, де свастика – там арії». Знак свастики виник на території України і є автентичним традиційним символом українців, оскільки використовувався їхніми пращурами безперервно з часів останнього льодовикового періоду.
Свастика – це двокореневе арійське (індоєвропейське) слово, що означає «свята стійкість» або «постійна святість»: корінь *сва вказує на святість, а *ст – на стабільність, сталевість, стійкість. Привітання «сва з тя!» означає «хай перебуває з тобою святість».
Свастика – це динамічний хрест. Якщо статичний хрест (перехрещення перпендикулярних відрізків) є символом центру, то динамічний хрест символізує рух навколо цього центру.
Будучи різновидами того ж самого символу, «свастика» і «хрест» мають подібну етимологію. Слово «хрест» – це також двокореневе слово, що означає «сталий прояв хорошого і красивого» (*хр-*кр – хороший, красивий, *ст – стійкий, постійний). Згідно зі словниками, гелленське (давньогрецьке) слово «хрестос» означає «благий, досконалий». В арійській традиції, зокрема в Євангелії, воно застосовується у значені «боголюдина», «син божий»: «Ісус запитав своїх учнів: За кого мають люди сина людського? … Озвався Симон Петро і заявляє: Ти – хрестос, син божий».
Природно, що символом Ісуса Хреста, сина божого, став динамічний хрест – свастика, причому з обертанням за годинниковою стрілкою. Це чоловічий, атакуючий, експансивний варіант свастики. Натомість свастика з протилежним напрямом обертання (проти годинникової стрілки) – жіноча, гармонізуюча, впорядковуюча, оберігаюча.
«Свастика була емблемою Хреста і в цьому значенні застосовується до самого кінця середніх віків» – стверджував авторитетний знавець традиції Рене Генон (Символы священной науки: Пер. с франц. – М.: Беловодье, 1997. – 496 с., с. 96.). Ранньохрестиянські храми, присвячені Ісусу Хресту, прикрашалися саме атакуючими, чоловічими свастиками.
У Карпатах, де арійська традиція законсервувалася найдовше, свастика як символ Ісуса Хреста застосовувалася в церквах принаймні до 19 ст. Донині атакуюча свастика є центральним елементом гуцульських згардів.
Сорочки з вишитими свастиками – як атакуючими, так і оберігаючими – поширені на всій Україні.
Свастиками щедро прикрашали аріянські храми, наприклад Софійський собор у Києві. Свастики поширені на ритуальному вбранні священників і мечах воїнів, на амулетах і браслетах, на дитячих колисках і горщиках, на хатах і меблях.
(Богдан-Ігор Антонич, 14 березня 1936)
Свастичними символами, що поєднують атакуючий і оберігаючий напрямки обертання, є сонячний хрест («кельтський хрест») і козацький хрест.
Ці динамічні хрести також є продовженням прадавньої традиції, корені якої сягають часів зародження Трипільської цивілізації 7500 років тому. Так, козацький хрест з властивими трипільцям заокругленнями зображений на кераміці найдавнішого трипільського поселення Бернашівка (Подністров’я, Вінницька область), 55–54 ст. до н. е.
Джерело зображення: Ткачук Тарас. Знакові системи трипільсько-кукутенської культурно-історичної спільності (мальований посуд). – Вінниця: НОВА КНИГА, 2005. – 418 с. – Частина 1, с. 255. Бернашівка. Каталог знаків на посуді.
Як бачимо, євангельські алегорії та аріохрестиянська символіка відповідають арійському світогляду і мають трипільське коріння.
Продовження: Галлія–Гальлея–Галілея: країна галлів, її міста, села, ріки та гори
Досліджуємо традицію, проектуємо майбутнє.
Дай Боже тобі щось віднайти, Тарнаю! ------
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Коментарі
Ну як вам такий початок "Пшениці без куколю"?
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Неймовірно доцільно: короткі, чіткі пояснення основного, підкріплені чудовими зображеннями !
А якщо початок - міцний, то й розвиток перспективний.
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Початок книги нагадує запрошення послухати цікаву історію. А світлини сприймаються як ланки уявного ланцюжка, що поєднує Дніпрянщину, Карпати і Причорномор’я. Не вистачає, хіба що, фото зі східної частини України. Наприклад, у місті Святогірськ знаходиться печерна церква 13 століття. ЇЇ особливістю є відсутність вівтаря. А це багато про що каже. Адже аріохрестиянство не передбачає жертвоприношень. Звичайно, це лише моє припущення))До прикладу).
Мушу зазначити, що початок інтернетвидання «Пшениці без куколю» - розповідь про Туринську плащаницю під назвою «П’ятий елемент» - теж доволі інтригуючий і мені також подобається.
Дуже цікаво, Юлію, чи маєте якісь зображення Святогірської печерної церкви ХІІІ століття без вівтаря ?
Можливо, там ще залишилися деякі аріянські сліди ?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Фото,на жаль, не маю. Маю лише інформацію з інтернету. Ця церква знаходиться у крейдяній горі. Печерні обителі в крейдяних горах вздовж Сіверського Донця виникли ще до Хрещення Руси, коли хрестияни тікали з Візантії від переслідувань. У XIII столітті тут рятувалися від нашестя монголо-татарських орд. Відсутність вівтаря у тій церкві, про яку я згадала, вчені пояснюють тим, що вона використовувалась і як житлове приміщення. Я б сама хотіла більше дізнатися про ці печери))
Своєрідний об'єднуючий місток між українськими традиціями і подіями в Палестині.
Si vis pacem, para bellum
Ага, і ще один матеріал, на який варто посилатися!
Якщо прагнеш чуда - створюй його!
Коли побачів близько 20 років тому у музеї на території Святогірського заповідника (нині Святогірька лавра РПЦвУ) золоту серіжку чи підвіску з оберігаючою свастикою-подумав що це річ з часів другої світової війни. Досконало зроблена. На золотому диску, покритому синьою емаллю, розміром з копійку, неначе виштампована, виблискувала золотом свастика.
Та напис під експонатом пояснював, що цю чудову річ знайшли за три кілометри, в кургані поблизу села Богородичне, який датується орієнтовно 4-5 віком нової ери. Яскраво-жовте золото свастики в центрі на синьому тлі емалі диску. Ніколи б не подумав, що цій речі більше ніж півтори тисячі років. На жаль не сфотографував.
Був і в печерному приміщенні крейдяної гори. Там справді відсутній алтар. По центру округлого приміщення близько 30м2 стоїть крейдяний "цілющій" стовп-колона а під стінами, по периметру, невеличкі узвишшя 150-250мм. Та мені здається, що як житло, особливо взимку, з відкритими вікнами-отворами, це приміщення не використовували. Або ці люди зовсім не мерзли.
На самому давньому малюнку 1679р., що зберігся, крейдяна гора з вікнами-отворами у 5 рядів, щонайменше, вдвічі вища за існуючу. Обвал стався, наче б то, у 18 віці.
Тарнаю, твої свідчення дуже цінні!
Як про свастику, так і про відсутність вівтаря.
Якщо ти, тоді, не сфотографував (якже ж ти міг, тоді, здогадатися про особливо преважливе, сьогодні, значення свастики?), то може зробити фотографії хтось зі "сусідів музею", або знайомих мандрівників ?
Думаю, що варта зафіксувати присутність аріянства у цих східноукраїнських місцинах !
До речі, скільки кілометрів знаходиться музей до найближчого міста ?
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Радіймо!
Радий твоєму відгуку Зірко!
Музей знаходився на території санаторію "Святі гори". Місто Святогірськ. Тепер це територія Святогірської лаври. Чи зберігся музей-не знаю. Не був на території "монастиря" з 2003 року. До цього часу декілька років бував у монастирській церкві на всенощній на паску. Намагався стояти під центральним куполом, де найпотужніша енергетика і ловив сувенірні крашанки, які попи кидали у натовп пастви. На вдачу. Але з часом, побачівши офіцерські чоботи та паски під рясами "монахів"-пєвчіх, перестав бувати в цьому місті. Ще й територію "монастиря" взяли під повний контроль ряжені "казаки".
Навіть, якщо зберігся музей на старому місті, свастику могли вилучіти з експозиції, як не сумісну з "християнським духом", так, як це сталось з свастиками у Софійському соборі Київа. Або продати. Бо ходили чутки про нелегальну торгівлю експонатами з цього музею.
Якщо буду в Святогірську у травні-червні пошукаю свастику в музеї.
Дай Боже тобі щось віднайти, Тарнаю! ------
Творимо разом Вільну Українську Державу Гартленд !
Оскільки Євангеліє є концентратом арійської традиції, цілком закономірно, що в притчах Ісус використовував знайомі людям метафори, пов’язані із головними їхніми повсякденними турботами, в першу чергу, рільництвом та рибальством. Повчальні історії Ісуса насичені термінами із цих галузей господарства, щоб люди могли сприймати звичні образи і таким чином поступово осягати науку про Царство боже. Тобто Ісус подавав інформацію кожному в залежності від ступеню його розвитку, нікому не закриваючи браму у Простір волі. Важливо знати, що свастика є прадавнім арійським символом, який зображувався в храмах і загалом поширювався серед арійського населення. Він означає «свята стійкість» або «постійна святість» і зображувався у вигляді динамічного Хреста. Історія його появи сягає ще останнього льодовикового періоду, свастика є автентичним традиційним символом українців, нашим оберегом.
У нас є вічність!
Радіймо життю граючи!