Олександр Коваленко вже писав про те, як в Україні можна підвищити мобілізацію і мотивувати добровольців:
Одним із пунктів я виділяв фінансову мотивацію у вигляді разової виплати, в межах 400-500 тисяч гривень, для відчуття впевненості потенційного рекрута у своєму майбутньому і майбутньому своєї сім'ї. Не йти годувальнику на фронт виключно за зарплату, а мати фінансовий буфер опори для близьких. Тоді ж я повністю відкинув контраргумент, що це буде як в окупантів, а ми не такі, ми за ідеологію. Тільки жоден ретранслятор наративу про ідеологію, зі свого теплого кабінету, так і не зможе пояснити, що таке українська ідеологія, сформована за три десятиліття сучасної незалежності й наскільки вона сильна на третій рік війни? Скільки завдяки ідеологічній мотивації цього року вдалося добровільно мобілізувати громадян? – пише Олександр Коваленко в соцмережі Х.
Тому ідеологічний контраргумент на третій рік війни, вважаю, абсолютно втратив не те щоб актуальність, а розсудливість. Але актуальним залишається питання фінансового компонента і тут контраргументом є відсутність можливостей бюджету України, з цілком зрозумілих причин, надавати такі виплати.
29 жовтня у Верховній Раді секретар Ради нацбезпеки і оборони Олександр Литвиненко зазначив, що до лав СОУ необхідно залучити ще 160 тисяч осіб. Завдання непросте, з урахуванням зниження кількості добровольців – і це факт. Примусові заходи не привертають до лав СОУ вмотивованих бійців, на що неодноразово скаржилися бійці та командири з передової, коли їм надсилали підкріплення з нульовою мотивацією і повною апатією, а часом навіть зі схильністю до самогубства на тлі депресії та безвиході буття.
Але якщо увімкнути режим бухгалтера, скільки потрібно коштів для мотивування 160 000 разовою фінансовою виплатою в 10 тис. доларів? Розрахунок не такий складний – 1,6 млрд доларів. На перший погляд, гроші чималі, з іншого боку, для їх забезпечення можна залучати як фінансування наших партнерів, за спеціальною програмою, а з іншого, власний же ресурс теж є і в достатньому обсязі. Який?
Думаю, всім запала в пам'ять історія з викриттям очільниці Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина, який обіймав керівну посаду в головному управлінні Пенсійного фонду України в Хмельницькій області, у яких знайшли 6 мільйонів доларів готівкою. А, між тим, 6 млн доларів – це фінансова мотивація 600 добровольців, за разової виплати в 10 тис. доларів!
Тобто, всього лише одна гнила сімейка корупціонерів змогла б фінансово забезпечити приплив майже повноцінного батальйону до складу СОУ. І це ще не найбільші риби в цьому озері відходів суспільства. І саме в цьому й полягає сенс мого посту – вилучення незаконно отриманих коштів для фінансування мобілізації.
Ухилянти й корупціонери, які, зокрема, і збагачуються коштом ухилянтів, цілком можуть стати саме тим ресурсом, який дасть змогу запустити кампанію з фінансової мотивації в рамках мобілізації.
Я прекрасно розумію, наскільки це нереально звучить, але на контраргумент щодо відсутності в бюджеті коштів на подібну кампанію завжди буде відповідь – так от же, на вульгарного вигляду ліжку вмістилось не тільки лискуче тіло, а й забезпечення потенційного батальйону!
Колись дуже давно, була досить хайпова тема про легалізацію в Україні проституції. Основним аргументом було те, що це дасть змогу залучити до бюджету додаткові кошти, а «жриці кохання» отримають соціальні гарантії. Ситуація з корупціонерами та ухильниками зараз схожа на ситуацію з повіями тоді. Середньостатистичний ухилянт несе 5 тис. доларів, щоб «ухилитися», і ось, два таких персонажі забезпечують разову виплату для фінансової мотивації потенційного добровольця. Чи я не правий?
Нинішня примусова мобілізація спрямована не на комплектацію армії, а на збагачення паразитичної верхівки і залякування населення заради збереження домінування цієї паразитичної верхівки. Розв'язання проблеми лише в рекрутингу добровольців, мотивованих не лише патріотизмом, а й фінансовим забезпеченням своїх сімей. З другого боку, з причини безумної примусової мобілізації маса українців або виїхала за кордон, або сховалася і перестала працювати. Перехід на рекрутинг поверне до продуктивної праці сотні тисяч людей і дасть кошти для заохочення добровольців.
Коментарі
Станом на 30.09.2024 Україна має 39 мільярдів доларів валютних резервів (точне число – 38 902,13 млн). Для порівняння, станом на 31.12.2022 було 28,5 мільярдів. Тобто за час війни резерви виросли на 39%.
Запитання: звідки взяти 1,6 мільярда для заохочення 160 тисяч мотивованих добровольців?
Є ідеї?
Все, що робиться з власної волі, – добро!