Зображення користувача Світ Зелений.
Світ Зелений
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Код - це майбутня універсальна мова.

нам потрібна набагато, набагато різноманітніша спільнота людей, які б створювали нові продукти і не сприймали комп'ютери як щось незрозуміле, нудне і магічне, а ставились до них, як до конструктора, з яким можна майструвати, крутити і вертіти його.

Лінда Люкас · Програміст, оповідач та ілюстратор

Лінда Лукас хоче створити більш різноманітний і барвистий світ технологій, починаючи з поезії коду.


20:03 Код - це майбутня універсальна мова.
 
Код - це майбутня універсальна мова. В семидесятих рушієм цілого покоління була панк-музика. У вісімдесятих - це, напевно, були гроші.Але для мого покоління комп’ютерні програми є інтерфейсом нашої уяви і нашого світу. І це означає, що нам потрібна набагато, набагато різноманітніша спільнота людей, які б створювали нові продукти і не сприймали комп'ютери як щось незрозуміле, нудне і магічне, а ставились до них, як до конструктора, з яким можна майструвати, крутити і вертіти його.

 

00:47   
Моя власна мандрівка у світ програмування і техніки почалась у юному віці - в 14 років. У мене було це божевільне підліткове захоплення старшим чоловіком, і так трапилось, що тим старшим чоловіком був на той час віце-президент Сполучених Штатів пан Ел Ґор. І я зробила те, що й усі дівчата підліткового віку. Я хотіла якось висловити всю ту любов, тож я зробила для нього вебсайт. Ось він. У 2001 не було Tumblr, не було Facebook і Pinterest, тож я мусила навчитися писати код, щоб висловити свою пристрасть і любов.

01:23
Так я дізналася про програмування. Спершу воно було засобом самовираження, таким самим, яким для мене були кольорові олівці і леґо у молодшому віці. А коли я підросла, це були уроки гітари і театральний гурток. Але потім було ще й інше, чим можна було захоплюватись. Наприклад, поезія і в’язання шкарпеток, і відмінювання французьких неправильних дієслів, і вигадування чудернацьких слів, і Бертран Расселл з його філософією. І я почала ставати однією з тих, хто вважає комп’ютери нудними, складними й нецікавими.

01:57
Ось що я думаю сьогодні. Маленькі дівчата не знають, що їм не повинні подобатись комп’ютери.Малі дівчата - дивовижні. Вони можуть дуже-дуже добре зосереджувати свою увагу і бути точними, і вони ставлять дивовижні питання, такі як "що?" і "чому?" і "як?" і "що, якщо?". І вони не знають про те, що їм не мають подобатись комп’ютери.Це знають їхні батьки. Це нам, батькам, здається,що комп’ютерні науки - якась езотерична, дивна наукова дисципліна, підвладна лише чаклунам.Що вона майже так само далека від повсякденного життя, як, скажімо, ядерна фізика.

02:36
І, частково, вони мають рацію. У програмуванні є багато синтаксису, потоків керування і структур даних, алгоритмів і практик, протоколів і парадигм.І ми, як суспільство, ми робили комп’ютери все меншими і меншими. Ми надбудовували, один над одним, все більше рівнів абстрації між людиною і машиною, дійшовши до того, що вже зовсім не розуміємо, як працює комп’ютер або як з ним говорити. І ми вчимо наших дітей, як працює людське тіло, ми вчимо їх, як працює двигун внутрішнього згорання, і навіть кажемо, що якщо вони справді хочуть стати астронавтом, то вони можуть стати ним. Але коли дитина приходить і питає: "Що таке алгоритм сортування бульбашкою?" або "Звідки комп’ютер знає, що робити, коли я натискаю Play? Як він знає, яке відео відтворювати?" або "Ліндо! Інтернет - це місце?". Тоді ми, дорослі, дивним чином замовкаємо. "Це магія", - каже дехто з нас. "Це занадто складно", - кажуть інші.

03:38
Ані те, ані інше. Це не магія і це не складно.Просто все це сталося дуже-дуже-дуже швидко.Комп’ютерники створили чудові, дивовижні машини, але вони зробили дуже незрозумілими для нас ці машини і мову, якою ми з ними говоримо, тож ми вже не знаємо, як спілкуватися з комп’ютерами без вишуканих інтерфейсів користувача.

03:59
Ось чому ніхто не розумів, що відмінюючи французькі неправильні дієслова, я, насправді, тренувала свої навички розпізнавання образів. А коли я захоплювалась в’язанням, я, насправді, виконувала послідовність символічних команд, що включали в себе цикли. А спроби Бертрана Расселла створити гібрид математики та англійської мови, увінчалися успіхом всередині комп’ютера. Я була програмістом, але цього ніхто не знав.

04:26
Сьогоднішні діти рухаються по життю, клікаючи, клацаючи, скролячи, але, якщо не дати їм інструментів, щоб творити з допомогою комп’ютера, то замість творців ми виростимо просто споживачів.

04:38
Усі ці пошуки привели мене до цієї маленької дівчинки. ЇЇ звуть Рубі, їй шість років. Вона має багату уяву, цілком безстрашна і трохи любить покомандувати. Щоразу, як я стикаюся з проблемою, намагаючись пояснювати аспекти програмування, такі як об’єктно-орієнтований дизайн або "збирання сміття", я намагаюсь уявляти, як 6-річна дівчинка пояснювала б цю проблему.

05:00
Тож я написала про неї книгу і проілюструвала її,й ось чому мене навчила Рубі. Рубі навчила мене що не варто боятися жуків під ліжком, і що навіть найбільші проблеми - це група маленьких проблем, зліплених докупи. Рубі також познайомила мене зі своїми друзями, з цим барвистим боком інтернет-культури. Серед її друзів є Сніговий Леопард. Він гарний, але не хоче гратися з іншими дітками. Також вона дружить із зеленими ро́ботами - надзвичайно дружніми, але дуже неохайними. А ще вона дружить з пінгвіном Лінуксом. Він - і швець, і жнець, і на дуді грець, але з ним важкувато порозумітися. А ще є лис-ідеаліст та інші.

05:39
У світі Рубі знайомство з технікою відбувається через гру. Наприклад, комп’ютери дуже добре вміють повторювати, тому Рубі пояснюватиме цикли таким чином. Це улюблений танцювальний рух Рубі: "Хлоп, хлоп, туп, туп, хлоп, хлоп і стриб".Повторення цього руху чотири рази пояснює цикли з лічильником. Цикли з передумовою пояснюються тими самими рухами, але за умови, що ми стоїмо на одній нозі. А цикли з післяумовою ми пояснюємо, танцюючи доти, доки мама не розлютиться. (Сміх) І, найважливіше, тут пояснюється, що немає готових відеовідей.

06:14
Готуючи навчальний план для світу Рубі, я мусила розпитувати дітей про те, як вони бачать світ, і якого ґатунку питання їх цікавлять, я проводила тестові ігрові заняття. Починала з того, що показувала дітям ці чотири малюнки, на яких було зображено автомобіль, крамницю, пса і туалет. І я запитувала: "Що з цього, на вашу думку, є комп’ютером?" Діти трималися консервативної позиції і відповідали: "Тут немає комп’ютера. Я знаю, що таке комп’ютер - це коробка, яка світиться, перед якою мама або тато проводять забагато часу". Але потім ми розмовляли і з'ясовували, що, насправді, автомобіль - це теж комп'ютер, бо у нього всередині є навігаційна система, а пес - він, може, і не комп'ютер, але у нього є нашийник, а в нашийнику може бути комп’ютер, а в магазинах є дуже багато різноманітних комп’ютерів, таких як касові апарати і сигналізації. І знаєте що діти? В Японії туалети - теж комп’ютери, і навіть є хакери, які їх зламують.(Сміх)

07:16
Ми йдемо далі, і я роздаю їм маленькі наліпки із зображенням вимикача. Я кажу дітям: "Сьогодні ви наділені чарами, які здатні перетворити будь-що в цій кімнаті на комп’ютер". І знову діти кажуть: "Це дуже складно. Я не знаю правильної відповіді". Але я кажу їм: "Не хвилюйтеся, ваші батьки теж не знають правильної відповіді. Вони лише зараз почали чути про цю річ, що називається "Інтернет речей". Але ви, діти, будете тими людьми, які справді житимуть у світі, де геть усе буде комп'ютером".

07:47
А потім до мене підійшла маленька дівчинка,взяла велоліхтарик і сказала: "Якби цей ліхтарик був комп’ютером, він би змінював кольори". Я відповіла: "Це дуже гарна ідея! А що ще він міг би робити?" І вона думала, думала і каже: "Якби велосипедний ліхтарик був комп’ютером, ми з татом могли б поїхати у веломандрівку, і ми б спали у наметі, і цей ліхтарик був би кінопроектором". І це та мить, яка є моєю метою.Мить, коли дитина усвідомлює, що світ, безперечно, ще не довершений, що можна зробити його більш довершеним, створюючи пристрої і технології, і що кожен з нас може бути частиною цих змін.

08:31
І, на останок, ми також будували комп’ютер. Ми дізналися про самовладний CPU, корисні RAM і ROM, які допомагають йому запам’ятовувати речі.Після того, як ми зібрали комп’ютер докупи, ми також створюємо для нього програму. Та я найбільше люблю цю історію про шестирічного хлопчика, який мріє стати астронавтом. У нього на голові величезні навушники, і він повністю занурений у свій крихітний паперовий комп’ютер,бо, як ви бачите, він створив власну програму міжгалактичної планетарної навігації. Його тато - самотній астронавт на орбіті Марса, перебуває в іншому кінці кімнати, і важливе завдання хлопчика - безпечно повернути тата на Землю. Ці діти матимуть цілком інше бачення світу і того, як ми розбудовуємо світ за допомогою технологій.

09:22
І нарешті, що доступнішим, всеосяжнішим і різноманітнішим ми робимо світ технологій, то кращим і барвистішим ставатиме світ. Отже, на мить уявімо світ, ув якому історії, які ми розповідаємо про те, що речі створюють не лише жевжики з Кремнієвої Долини, але також кенійські школярки і норвезькі бібліотекарі. Уявімо світ, в якому маленькі Ади Лавлейс майбутнього, які живуть у реальності одиниць та нулів, виростають з дуже оптимістичним і сміливим ставленням до техніки. Вони скористаються нагодами, можливостями й обмеженнями цього світу. Світу дивовижних, химерних і трохи незрозумілих технологій.

10:14
Коли я була маленькою, я хотіла бути казкаркою.Я обожнювала вигадувати слова і найбільше любила вранці прокидатися у Долині Мумі-тролів.По обіді я вешталася Татуїном, а вечорами лягала спати у Нарнії. І програмування виявилось для мене ідеальною роботою . Я все ще вигадую слова. Замість казок я пишу код.

10:43
Програмування дає мені дивовижну силу, щоб творити мій маленький всесвіт зі своїми власними правилами, парадигмами і практиками.Створювати щось з нічого, лише чистою силою логіки.

10:58
Дякую.

10:59
(Оплески)

 

 

ПРО СПІКЕРА   Лінда Люкас · Програміст, оповідач та ілюстратор

Лінда Лукас хоче створити більш різноманітний і барвистий світ технологій, починаючи з поезії коду.

Комп'ютерний код - це наступна універсальна мова, і його синтаксис буде обмежений лише уявою  нового покоління програмістів.

 Лінда Льюкас допомагає виховувати дітей, котрі вирішують проблеми, заохочуючи їх бачити комп'ютери не як механічні, нудні та складні, а як яскраві, виразні машини, призначені для роботи з ними. 

У цій розмові вона запрошує нас уявити собі світ, в якому Ада Лавлас завтра виросте, щоб бути оптимістичною і сміливою щодо технології та використовувати його для створення нового світу, який є дивовижним, примхливим і трохи дивним.

 
Наші інтереси: 

=

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
код
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

Щоб мова була універсальною, вона має виражати почуття. Якщо процес вираження почуттів можна алгоритмізувати, то код зможе стати універсальною мовою.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Коментарі

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

Щоб мова була універсальною, вона має виражати почуття. Якщо процес вираження почуттів можна алгоритмізувати, то код зможе стати універсальною мовою.

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)