Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Попелюшку і Білосніжку визнали неполіткоректними

Американські психологи радять батькам виховувати дітей на інших казкових героях.

Старі добрі казки -- ті, які ми читали в дитинстві перед сном, -- в сучасному світі, здається, безнадійно застаріли. І річ не в тому, що королів на землі все менше, богатирі тепер займаються, здебільшого, професійним спортом, а дракони є хіба що на острові Комодо, та й то занесені до «Червоної книги». Вчені вважають, що застаріла мораль. Казки, мовляв, давно вже не «добрим молодцям урок», а підручник з практичної дискримінації і навіть розсадник шкідливої ідеології.

Нещодавно американські соціологи провели дослідження того, чому вчать підростаюче покоління самі популярні дитячі казки, створені класиками жанру -- братами Грімм і Шарлем П’ерро. На думку вчених, ці літературні пам’ятники прищеплюють дітям абсолютно невірні психологічні стереотипи. Так, наприклад, в «Попелюшці», «Сплячій красуні», «Білосніжці» невиправдано велика увага приділяється зовнішнім даним персонажів. Мовляв, позитивні героїні неодмінно красуні, а зло в класичних казках звичайно непривабливе на вигляд. Відповідно, залишається зробити простий висновок, що в обов’язковому для цього жанру хеппі-енді краса буде винагороджена, а потворність зазнає поразки і буде покаране.

Британська Daily Telegraph приводить слова професора соціології з американського університету Пердью Ліз Грауєрхольц: «З раннього дитинства дівчата читають казки про принцес, що домагаються багатства лише тому, що краса робить їх особливими. Це має сильний вплив, який потім залишається у молодих жінок: їм здається, що вони не відповідають загальноприйнятій думці, що вимагає від жінки передусім бути привабливою». Проте, пані Грауєрхольц не вважає, що з цієї причини казки потрібно викинути на звалище історії. Просто треба стежити за тим, які висновки робить дитина, прочитавши чарівну історію, і чи не формується у неї переконання, що зовнішні дані важливіші, ніж освіта або кар’єра. Як приклад казки, що має позитивний ефект на «дитячу психіку», приводиться мультфільм «Шрек», в кінцівці якого головна героїня знаходить щастя, втративши красу і перетворившись в троля.

У сучасному світі, який намагається упрягти в одну упряжку історичні традиції і новітні досягнення політкоректності, казки не в перший раз стають об’єктом критики. Їм вже докоряли і за расизм (і адже, дійсно, спробуйте знайдіть негра або азіата серед казкових персонажів), і за недемократичність (в золотому фонді казок народів світу суцільні королі, шахи та принци, і жодного парламенту або, на худий кінець, виборного муніципалітету), і занадто неполіткоректну нетерпимість до інших релігійних звичаїв. Зовсім нещодавно світ насмішила одна британська школа, де з програми вилучили «Трьох поросят» - негоже, мовляв, мусульманській дитині читати про пригоди свині. Моді на перегляд казкової ідеології піддалися і естонці з респектабельного Тартуського університету: там запропонували прибрати з програми «Білосніжку». У цій казці, виявляється, формується образ жінки як домогосподарки, а для сучасного суспільства таке вузьке розуміння жіночої частки неприйнятне.

Джерело - «Время новостей »

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи