Отже, Тарґовський (під впливом Айзека Азімова) запропонував правила впровадження автоматизації.
Правило 1. Перед впровадженням автоматизації, перевірити чи мета може бути досягнута іншими засобами.
Правило 2. Не впроваджувати автоматизацію з метою повністю усунути присутність людини у виробничому процесі.
Правило 3. Не розвивати автоматизацію, яка шкодить суспільству або загрожує людству.
Для того, щоб розвинути ці пропозиції, потрібна нова галузь, яка вивчатиме продумане проектування для мудрої цивілізації. Тарґовський називає її технософія. Але для цієї галузі вже є назва: соціальна екологія. Такі види техніки треба розробляти вже сьогодні і спрямовувати на досягнення стійкості цивілізації в умовах зменшення стратегічних ресурсів планети. Населення планети є надто великим, щоб витримати західний стиль життя, навіть у короткостроковій перспективі. Такий стан речей актуалізує технософію. Андрій Тарґовський спільно з Володимиром Модраком запропонували свої правила у статті "Чи відповідає розвиток автоматизації сталому економічному зростанню в розвинених країнах світу?", 2011. [1]
З огляду на актуальність, хочу розглянути питання про штучний інтелект. Штучний інтелект в широкому розумінні - це інтелект, здатний виконувати завдання, котрі виконує людина. Але, якщо ми ознайомились із вищенаведеними правилами, то виникає логічне питання: навіщо створювати штучний інтелект, якщо є люди? Чи зможе людський інтелект робити те, що людина не може? Можливо, якась компанія вирішила пограти в богів? А, може, створення штучного інтелекту це елемент війни проти людей? Було колись пророцтво про війну магів і кіборгів...
Хочу нагадати, що природа людського інтелекту досі не з’ясована, тому деякі дослідники стверджують, що дослідження в галузі штучного інтелекту допомагає зрозуміти людський розум. Власне, побудова і вивчення нейронних мереж, що моделюють інтелектуальну поведінку, є одним з напрямів в галузі штучного інтелекту. Сучасні наукові уявлення про природу мозку дають підстави вважати, що закономірності діяльності мозку визначені скінченною системою правил. Але чи так це насправді?
Для оновлення Третього Гетьманату онлайн цікавими можуть бути алгоритми отримання знань з простої інформації (згідно моделі семантичної драбинки). Досягнення в цій галузі зачіпають майже всі напрями дослідження штучного інтелекту.
"Штучно" створена за "образом і подобою" Творця, людина прагне піднятися до його рівня, намагаючись зробити щось таке за своїм образом і подобою: роботів, клонів, штучний інтелект і т.п. Сьогодні людиноподібні роботи (йдеться не тільки про зовнішню схожість) все ще є тільки вдосконаленими механічними іграшками, і якісь їхні "повстання" проти людей не виходять за рамки фантастичних фільмів.
Можливо колись ми створимо істоту, якій подаруємо таке саме право вибору, яке нам подарував наш Творець. Право, яке, в тому числі, дозволяє зробити найгірший вибір: спробувати вчинити замах на свого власного Творця. Спробувати то, звісно, можна, але чим ця спроба закінчиться, гадаю, відомо наперед, бо творці теж не сидять на місці, чекаючи смерті, а впевнено собі рухаються догори.
Коментарі
Інтелект (інстинкт) - це спроможність виконувати програми. Завдяки штучному інтелекту людина може зменшити у своєму житті кількість рутини і зосередитися на творчості.
Розвиток штучного інтелекту і розвиток творчості - це дві сторони єдиного еволюційного процесу. Вони доповнюють і посилюють один одного.
Носієм творчості є людський дух, тобто усвідомлена духовна сутність людини. Душа (психіка) - це програмне забезпечення, потрібне для обслуговування духу.
Штучний інтелект - це те, що обслуговує творчу людину.
Свідомість править світом - змінюємось! (100-4).
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Інтелект - це передусім здатність до навчання і пізнання. Комп’ютери, навіть той, що виграв у людини в шахи, не є інтелектами, бо не вміють вчитись грати в шахи, а тільки виконують певну програму.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Є комп’ютерні програми, які спроможні навчатися. Наприклад, програми розпізнавання образів. Якщо є самонавчання, значить це штучний інтелект (або штучний інстинкт).
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Штучний інтелект - це те, що люди готують собі на заміну, у тому числі - не міцного кальцієвого скелету.
За війною богів гряде війна за людство у його теперішній подобі. Та процес не спинити. Гра перетворюється у реалізацію моделі. І це є дійсність. Про це свідчать кіна про штучний інтелект, які вже давно не фантастика в тому вигляді, який сприймає обиватель. Це вже не шпаринка, в яку заглядає дитина, а відкриті вікна й двері, куди летить Дух для вибору місця нового втілення. Дух шукатиме більш святе місце, яке точно пустим не буде. Питання лише в тому, хто в нього перший попаде, а хто пручатиметься намагаючись залишитися в старих "тєлєсах".
Ще раз: наскільки ми впевнені, що наш сьогоднішній інтелект не штучний??? Га? Шановні людос - "людина, яка грає" чи якою граються?!
Запрошую до кінозалу! )) (Можна й через Кармічні форми. Щоб яскравіше все побачити).
"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)
Людина - це втілена духовна сутність, яка має божественне ядро і є частинкою Творця Всесвіту. Боголюдина усвідомлює себе СоТворцем, отже, діє у фізичному світі як сам Бог-Творець.
Боголюдина, і навіть просто досить реалізована людина, будучи носієм божественної творчості, завжди матиме перевагу над машиною. Розвиток машин стимулює розвиток людини в напрямку до боголюдини.
А як щодо повстання машин? Воно вже закінчується - разом з індустріальною формацією та її великим конвеєром, де людина була рабом машин і сама стала машиною.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Згоден.
Трохи додам, як розумію.
Душа це по суті совість. Якщо людина втрачає совість то це означає, що вона втрачає душу. Така людина Природою, Творцем, Богом і т.д. клонована природним способом не буде (не піде на перевтілення). Можна клонувати людину штучним шляхом і це буде біоробот. Біоробот не матиме совісті (душі) і зв'язку з Духом (Всесвітом, Світовим комп'ютером, Природою, Творцем, Богом і т.д. Збочення, які ми бачимо, це і є втрата совісті. Ці люди мабуть планують, щоб їх клонували штучно (за великі гроші), для продовження життя. Це можливо, але навряд чи вони розуміють, що будуть біороботами. Це всі ті хто має за "релігію" непомірне накопичення грошей та інших матеріальних "цінностей" ...
Хай Буде!
Совість - це прояв духу, тому в роботів і тварин нема совісті.
Але у тварин є душа - програмно-інформаційно система: рефлекси, інстинкти - вроджені і набуті.
Якщо роботи мають розвинену програмно-інформаційну систему, спроможну навчатися, значить вони мають душу.
Важко сказати, чи можливе клонування людини - там може стояти потужна система захисту.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
"...Важко сказати, чи можливе клонування людини - там може стояти потужна система захисту..."
Клонування людини можливо, раніше і в даний час це є. Але це лише біороботи! Це і є той захист, який встановила Природа (Творець...)
"...Якщо роботи мають розвинену програмно-інформаційну систему, спроможну навчатися, значить вони мають душу..."
Роботи штучні, а не природні, тому і їхня програмування штучне. Вони не мають і ніколи не будуть мати душі-совісті і зв'язку із духом... Принаймі так розумію я.
Хай Буде!
"...збільшення інновацій призводить до зростання безробіття..."
Збільшення інновацій, має привести до зростання прибутку всієї держави, бо інакше це не має сенсу.
Якщо прийняти за вихідне, що держава є акціонерне товариство, то кожна людина-акціонер буде отримувати дивіденди.
Хай Буде!
Власне ця публікація і має на меті започаткувати обговорення, які саме інновації нам потрібні?
https://t.me/ETEPHET
"...обговорення..."
Колись ми обговорювали держава-акціонерне товариство. Думаю, що це було в ВБ, коли створювали К ТГ?
Хай Буде!
Технософія...привіт майбутнє..ти вже стукаєш у наші двері...
Думаю рано чи пізно вчені дійдуть висновку,що тіло людини є самою ефективною машиною для планети Земля і більшість роботів будуть просто копіями людського організму..Можливо зовнішній вигляд буде іншим у тих роботів,котрі будуть виготовлені для вузькоспеціалізованої роботи..
Вірю в те, що розумію.
Варіянт соціяльна екологія, мабуть, кращий.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Технософія - це те ж саме, що й соціальна екологія. Цитую:
З одного боку, людина є органічною частинкою біосфери, відтак підпорядковується природним (автоматичним) законам. З другого боку, вона є втіленою божественно-духовною сутністю, носієм творчої свідомості, активним перетворювачем біосфери. Дослідженням взаємодії автоматизму і творчості, природи і суспільства займається соціальна екологія.
Незважаючи на глибоке коріння, вона є молодою наукою, тож навіть саме поняття «соціальна екологія» постійно еволюціонує. Як і в інших молодих науках, у ній ще нема єдиного визначення предмета наукового дослідження. Проте вже зрозуміло, що соціальна екологія є інтегративною наукою, яка досліджує закони розвитку системи «людина – суспільство – техносфера – природне середовище».
Це зі статті: Соціальна екологія – науковий фундамент Переходу-IV
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
В програмі "Поле чудес" є історія, де 17-річна дівчина індиго дає математичні відповіді у величезних числах, за хвилину намалювала портрет ведучого і заспівала пісню чарівною мелодією. Вона пише дисертацію і закінчує якийсь там вуз.
Ось так, за штучний інтелект можна мати якусь думку. Людський інтелект був заблокований дуже довго і ми реінкарнувалися в багатьох цивілізаціях, ми маємо надзвичайні здобуття і здібності. Може і ми є вихідці зі штучного і набували в реінкарнаціях досвід для відчуттів, яких не має робот.
Чомусь нам поставили фільтр на наші ДНК, бо ми не вміємо до цього часу користуватися нашими можливостями.
На мою думку, все штучне зупинить розвиток, бо нам покажуть, що ми є боги і з'єднаємось з богами. Нас вчили любові, бо інтелект працює на виживання чи боротьбу чи виконання цілі.
І кому потрібен цей штучний інтелект, коли бог нічого не потребує. Подумав і отримав.
Від Землі, сили народження, святою водою благословляю!
Власне розвиток і тиражування штучного є елементом війни кіборгів проти маґів. Але добра новина в тому, що маґи можуть оволодівати і штучним, зберігаючи свої здібності.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
"Штучно" створена за "образом і подобою" Творця, людина прагне піднятися до його рівня, намагаючись зробити щось таке за своїм образом і подобою: роботів, клонів, штучний інтелект і т.п. Сьогодні людиноподібні роботи (йдеться не тільки про зовнішню схожість) все ще є тільки вдосконаленими механічними іграшками, і якісь їхні "повстання" проти людей не виходять за рамки фантастичних фільмів.
Можливо колись ми створимо істоту, якій подаруємо таке саме право вибору, яке нам подарував наш Творець. Право, яке, в тому числі, дозволяє зробити найгірший вибір: спробувати вчинити замах на свого власного Творця. Спробувати то, звісно, можна, але чим ця спроба закінчиться, гадаю, відомо наперед, бо творці теж не сидять на місці, чекаючи смерті, а впевнено собі рухаються догори.
У цілому погоджуюсь з паном Доктором.
Варто додати, що дивлячись у майбутнє, треба відчувати шкалу часу. Он кажуть, що через кілька мільярдів років Сонце вибухне. Хтось із-за цього тривожиться.
Повстання машин? Коли воно буде? І чи взагалі буде? Але маса людей цим переймається і боїться навіть мобільного телефону.
Творячи техносферу, людина творить себе. Шляхетна людина завжди є володарем того, що створила.
Якщо ж хтось бажає стати рабом, то для цього йому не треба навіть техніки. Найдоступніший спосіб - слабоалкогольні напої. Тихо і безболісно (напочатку).
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Приблизно так само і написав у статті: "Спроби створення штучного інтелекту є дослідженням явища розуму і пізнання взагалі".
Хоча зі зростанням автоматизації зменшиться потреба у водіях, гідах, працівниках переробної промисловості, податківцях й іних службовцях, інтуїцію священників, душезнавців, рятувальників, митців, науковців поки що важко замінити роботами.
https://t.me/ETEPHET
Довелося програмувати ще на штекерних "Промінях", "Наїрі", "Мір", Брав участь у розробці СМ1425 - практично вся історія комп'ютерів перед очима. А тепер ношу в кішені мобільник обчислювальною потужністю як у СМ4 (PDP11), котра займала три шафи для одягу і споживала шість кіловат. А архітектура - та сама - фон Неймана. Про нейрокомп'ютери - тільки чутки і дослідні зразки.
До штучного інтелекту "як у людини" поки що далеко, хоча поступ відчутний.
Автоматизація вивільняє людський час, не всі зможуть дати цьому раду, багато хто загубиться у житті.
Дарма ми зводимо розум до роботи мозку. Це лише обробник зовнішньої інформації і ретранслятор (приймання думок із простору, підсилення і передача у простір) Розум не зводиться до біології, мислення не послідовність логічних операцій, як в комп'ютері. Згадайте, як з'являються у Вашій свідомості думки, котрі Ви вважаєте своїми, хіба це результат логічних операцій? Ви формулюєте питання, налаштовуєтеся, відповідь може прийти миттєво, "нізвідки", а може взагалі не прийти, як би ви не тужилися, якщо питання невірно сформульоване.
Мабуть, думки приходять звідкись.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)
Інтелект - це робота душі (психіки, програмного забезпечення), а Розум - це робота духу, який використовує інтелект (з мозком і його програмами).
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Погоджуюсь. Давно підозрюю, що мій мозок підключений до якоїсь цікавенної всесвітньої "павутини", але шкода, що досі не видруковано детальної інструкції по користуванню цим персональним терміналом:-))
Ця інструкція не загально-універсальна,а індивідуальна із різними рівнями допуску..))
Вірю в те, що розумію.
Спільними зусиллями можемо узагальнити.
Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)