Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Про зовнішню політику Білорусі, Лукашенка, Тіхановську і Путіна. 8 треків

У Білоруській кризі, в її зовнішньополітичному прояві явно простежуються відразу кілька треків: 1. Російський вплив і бажання РФ його збільшити. 2. Франко-Німецька позиція, яка передбачає "резервування місця" під пункт 1 (участь Кремля як визначальної сили). 3. Окрема позиція країн Тримор'я, яка розпадається на 2 вже не синхронні треки – польський і литовський. Всього на сьогодні вимальовуються 8 треків.

20100301.jpg

Ігор Тишкевич

Про це у своєму дописі на Фейсбук написав відомий експерт Ігар Тышкевіч. 

Ось ще 4 трека:

4. Позиція країн NORDIC, які дивляться на події під своїм кутом, і розглядають Білорусь як можливо близький їм регіон.
5. Позиція США, яким поки не до Білорусі, але в майбутньому є бажання як мінімум збалансувати вплив Китаю.
6. Власне Китай і його постійне, без зайвого шуму, посилення свого впливу.
7. Інтереси Туреччини, яка стає регіональною супердержавою і розглядає країни, що межують з державами Чорноморського басейну, як країни своєї присутності.
8. Позиція Британії, яка починає грати власну гру.

Вісім (!) потенційних груп впливу замість старої розтяжки "Великий Захід – Росія". Здавалося б – ось тобі місце для балансування, ігри.

Але влада поки грає з ЄС на підвищення ставок, створюючи зони ризику для себе. Якась ідіотська впевненість у власному політичному безсмерті.

Здавалося б, опонентам є поле для маневру. Ось тобі на "блюдечку" прекрасна подача під формулювання майбутнього позиціювання і пошук тактичних союзників.

Але пані Тіхановська у своїй безмежній щирості вирішує, що шлях інший. Геть складні схеми, завжди є місце простим "сердешним" рішенням.

Так і з'являється одкровення "Було б добре, якби президент Макрон переконав президента Путіна взяти участь в цих переговорах у якості посередника". Тобто не потрібні окремі позиції зовнішніх гравців. Досить пункту 1 (Росія) і пункту 2 (Франко-німецька позиція на посилення Росії).

Нагадаємо, Ігор Тишкевич раніше писав про неймовірні можливості союзу України, Білорусі та Польщі.

Наші інтереси: 

Розуміти, що для України Білорусь є природним (і необхідним!) союзником: як в геополітичному аспекті (для можливості формування Балто-Чорноморського союзу), так і для широкого економічного співробітництва (в тому числі у траспортних та інфраструктурних проектах).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи