Радіймо, друзі! Раніше ми з’ясували, що рух до добробуту і процвітання під назвою «П’ять вигод» починається з правильного харчування, а завершується формуванням здорових громад. Але як оцінити свій поступ?
Ми можемо контролювати лише те, що можемо виміряти. Тому будь-яка серйозна програма потребує кількісної оцінки.
Кількісна оцінка програми «П’ять вигод» потрібна для того, щоб у будь-який момент часу знати, на якому етапі її виконання ми перебуваємо, тобто яку частину шляху до мети ми вже пройшли.
Раніше ми з’ясували, що програма «П’ять вигод» складається з п’яти компонентів, важливість яких послідовно зростає:
Виконання кожного компоненту можна розбити на три етапи: початок, середина, завершення.
Загальна ідея в тому, що
Перебуванню на кожному етапі відповідає числове значення-оцінка: 1, 2 або 3.
Наприклад, виконуючи перший пункт програми, на початковому етапі її учасник відмовився від м’яса, алкоголю і тютюну. За це він собі зараховує 1 бал.
На другому етапі він виробляє в собі звичку щодня випивати п’ять стаканів чистої води, а вживання будь-якої їжі починати зі свіжих салатів, овочів та фруктів. За це записує собі 2 бали.
На третьому етапі він помічає за собою, що усе це робить без зусиль, на автоматі, за звичкою – отже, сміло записує собі 3 бали.
Номер пункту програми – є водночас його «вагою», тобто показником важливості. Це означає, що правильні «сон і активність» важливіші удвічі, ніж «їжа і вода», а належність до дружньої спільноти важливіше уп’ятеро.
Для прикладу розглянемо виконання другого пункту – «Сон і активність». Він має вагу «2», тому за виконання кожного етапу кількість балів подвоюється.
На початковому етапі людина відмовляється від поганої звички йти до сну після десятої вечора – за це записує собі вже не 1, а двічі по одному, тобто 2 бали.
На середньому етапі людина виробляє звичку щодня робити фізичні вправи, а за 4 години до сну не вживати термообробленої їжі – за це записує собі вже не 2, а двічі по два бали, тобто 4.
На завершальному етапі людина все це робить без зусиль, за звичкою – отже, записує собі двічі по 3, тобто 6 балів.
По кожному пункту програми можна максимально набрати відповідно 3, 6, 9, 12 і 15 балів. Тобто за повне виконання усіх п’яти пунктів можна набрати 45 балів.
До цього ще додаємо 5 балів за заснування нового клубу, отже максимальна кількість балів програми «П’ять вигод» становить 50. Як бачимо, успіхи учасника програми виражаються числом від нуля до п’ятидесяти.
Для наочності це можна виразити у відсотках. Оскільки 50 балів – це 100 відсотків, то для оцінки пройденого шляху треба кількість набраних балів збільшити удвічі. Наприклад, якщо людина набрала 15 балів, значить вона пройшла 30% шляху.
Про зміст кожного етапу всіх п’яти компонентів програми розповімо у наступних відео.
Радіймо!
Кількісна оцінка програми П'ять вигод дозволяє краще її зрозуміти і ефективніше опановувати.
Відповідальні батьки можуть застосовувати програму "5 вигод" вже від народження дитини.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Не розумію як пункти "їжа і вода","сон і...", інформаційна гігієна" можуть стояти поряд у цій рахівничці із пунктом "здоров'я"...адже здоров'я є похідним результатом від перших трьох пунктів,а не рівня їм...другий раз про це пишу,і як в стіну горохом...
Вірю в те, що розумію.
Якщо людина молода, то вона може не мати хронічних хвороб, тобто бути здоровою, навіть без виконання перших трьох пунктів програми.
Проте виконання цих трьох пунктів забезпечить їй здоров’я на довгострокову перспективу.
Так що у програмі все правильно.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Програма правильна без сумніву,та неправильно розписана.Три перших пункти по суті являються підпунктами четвертого...до речі до перших трьох пунктів можна ще включити пранаяму так як вона дає результати на порядок кращі ніж їжа чи сон...і вона зовсім не в вписується у пункт про "активність"...
Як можна себе "надійно" оцінювати за однаковим алгоритмом по методах і по результатах...
Вірю в те, що розумію.
4 пункт: клуб друзів, а 5 пункт: здоров'я, бо вже на 100% моносироїдженні зі стажем декілька років - людина отримує здоров'я про, яке немогла здогадуватися. Якщо харчується ефіром, там воскресіння ( відновлення ). Клуб однодумців, які діляться своїм досвідом і зміною свого здоров'я - правільніша послідовність.
Реальність існує незалежно від вас ... До тих пір, поки ви з цим згодні.
Клуб можна створювати навіть на етапі відмови від алкоголю і тютюну (п. 1) - таке собі Товариство тверезості.
Клуб друзів записаний п’ятим пунктом тому, що його створити найважче. Одне діло - індивідуальний успіх, а зовсім інше - колективний.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
На мій погляд, треба внести ясність у віковий ценз при виконанні програми "5 вигод". Цілком зрозуміло, що на перших роках життя (а практично до закінчення школи) дитина/підліток не може самостійно встановлювати свій режим життя, в тому числі і харчування. Це цілком залежить від батьків, їх інтелектуального розвитку та матеріального стану. Період залежності від батьків може продовжитися і пізніше, під час навчання у вишах. Тільки тоді, коли людина переходить на самозабезпечення і самостійний ритм життя (а це десь після 20 років) можна говорити про свідоме дотримання правил на кшалт "5 вигод".
Якщо озирнутися на власне життя, то до 19 років мій режим життя цілком регулювався сім'єю, а з 19 до 22 років - службою в армії. Тільки після повернення з Куби, у віці 22 з половиною роки, я самостійно встановив для себе певний режим життя і харчування. В той же час, цей режим життя теж зазнавав втручання зовнішніх чинників - виконання службових обов'язків до пізнього часу або в нічній час, нерегулярне харчування, психологічні навантаження на грані стресу тощо.
Ідеального досягти нереально, але до ідеалу треба наближатися!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Програма "П’ять вигод" - це лише перевірені знання і рекомендації. Кожен застосовує в міру своїх можливостей. Хтось до цього дозріває у ранній молодості, а хтось уже в зрілому віці чи навіть на старості.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Відповідальні батьки можуть застосовувати програму "5 вигод" вже від народження дитини.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!