Перед цим депутати розглянули 1 927 поправок до закону. На голосуванні був присутній ініціатор законопроекту президент Петро Порошенко.
У своєму виступі він наголосив, що той варіант законопроекту, який комітет подав на розгляд парламенту, "повністю відповідає рекомендаціям Венеціанської комісії і водночас повністю відповідає Конституції і законам України". Порошенко закликав депутатів "знайти в собі сили" і підтримати цей документ.
У свою чергу спікер Ради Андрій Парубій зазначив, що під час розгляду в сесійній залі найсуперечливіших правок, які стосуються Громадської ради міжнародних експертів, "було знайдено формулу", яка теж повністю відповідає рекомендаціям "Венеціанки".
Голова профільного комітету з питань правової політики та правосуддя Руслан Князевич пояснив положення закону про відбір суддів до Антикорсуду, які викликали найбільше суперечок.
За його словами, закон передбачає, що не менше 3 з 6 членів Ради міжнародних експертів можуть накласти вето на будь-яку кандидатуру, запропоновану до суду Вищою кваліфікаційною комісією суддів.
Після цього кандидатуру розглядають на спеціальному засіданні, в якому беруть участь ВККС і Рада експертів. Якщо більшість складу цього спільного засідання та мінімум половина міжнародних експертів не підтримають кандидатуру, вона припиняє участь у конкурсі на посаду в Антикорупційному суді.
Крім того, розповів Князевич, Рада експертів може ініціювати співбесіди з кандидатами на посаду судді.
Перший заступник Князевича Леонід Ємець опублікував у Facebook копії правок, що були роздані на засіданні комітету.
Довгоочікуване рішення.
Хто хоче бути обдурений - буде обдурений. Хто хоче чесних виборів - робить чесні вибори. Хочете людцям пояснити? А як вони не хочуть чути? Як вони хочуть продаватися?
Якщо люди брехунів і шахраїв обрали до влади, то вони і є влада! Поборювати потрібно не владу, а невдалих тримачів влади. Бо поборенням влади зруйнуємо країну.
Децентралізація - добрий механізм змін. Почни з себе, родини, будинку, вулиці, міста! Якщо будеш вдалим - люди повірять тобі!
Хто хоче - шукає можливості, хто не хоче - шукає причини!
Коментарі
Цікаво чи "антикорупційний суд" буде зацікавлений у знищенні корупції.І куди підуть працювати "антикорупційні судді" коли корупціонери в країні закінчаться?Чи вони не закінчаться?
Наші "можновладці" і закордонні "партнери" крутять українському народу дешеве кіно...
Вірю в те, що розумію.
Добра людина завжди знайде собі сродну працю. Головне підібрати добрих!
Не розумію причин сліз: можновладці є народом обрані із народу сущі. Як правило, вони дещо кращі від народу. Тому дивитися дешеве кіно будуть ті, хто хочуть. Кому це не цікаво, будуть працювати там, де вважають за потрібне.
Де Ви побачили сльози в попередньому коментарі...
Стара казочка про народ,який обирає сам собі відповідну владу в Україні є гарною пропагандою в стилі портнікова і т.п...
Вірю в те, що розумію.
Друже, Явсе Світ, ти вже мабуть в сотий раз переповідаєш одне й те ж саме: "Стара казочка про народ,який обирає сам собі відповідну владу в Україні...".
Придумай щось більш цікаве, або поясни нам, невігласам, хто обирає можновладців і владу в Україні.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Якщо люди не бачать різниці між чесними виборами і "виборами" в Україні;якщо люди не здатні розгледіти маніпулятивні програми у ЗМІ через примітивний рівень НЛП і тд;якщо люди брехунів і шахраїв будуть приймати за владу,тоді щось пояснювати таким людям важко,потрібно просто інформувати.Може до когось і дійде...
Вірю в те, що розумію.
Хто хоче бути обдурений - буде обдурений. Хто хоче чесних виборів - робить чесні вибори. Хочете людцям пояснити? А як вони не хочуть чути? Як вони хочуть продаватися?
Якщо люди брехунів і шахраїв обрали до влади, то вони і є влада! Поборювати потрібно не владу, а невдалих тримачів влади. Бо поборенням влади зруйнуємо країну.
Децентралізація - добрий механізм змін. Почни з себе, родини, будинку, вулиці, міста! Якщо будеш вдалим - люди повірять тобі!
Хто хоче - шукає можливості, хто не хоче - шукає причини!
Той,хто продає свій голос не має права голосувати.
Покажіть мені хоча б одну людину,котра хоче бути обдуреною і хоче злодія у владі.Не пересмикуйте.Ви не на сайті "жовтої правди"...
Децентралізація окремих "кают" має сенс якщо притомний капітан і "корабель-держава" йде у правильному напрямку.Інакше це дурниця і самовтіха...
Ще одна "портніковщина" про можливість втрати державності після того як викинути злодіїв у владі на смітник...
Вірю в те, що розумію.
Показати? Він і вона. Він бреше, що вона краща в світі, а вона знає, що це брехня і робить вигляд, що вірить - вона сподівається то брехун з часом таки зміниться.
А як без жартів, то можливість втрати державності після того як викинути злодіїв у владі на смітник була весело реалізована Директорією 1918 року, Пушкарями 1658 року, Галаганами 1708 року...
Навіщо поширювати помилкову думку про те,що державність України в даний час залежить від теперішньої влади...
На сьогоднішній день Україна може втратити залишки своєї державності при умові,якщо наші союзники підуть на якісь договори із нашими ворогами...
Історичні паралелі недоречні.Зовсім інший світ...підтримка України найвпливовішими країнами світу і організаціями надто потужна.Хоча могла би бути і результативніша на практиці...
Вірю в те, що розумію.
Ви знов змішуєте владу і владодержців. Проте, залежність є: на владі тримається країна, кардинальний струс при заміні владодержців призводить до певного колапсу влади і, значить, незахищеності. Це як лицар, що скидає благий обладунок, але ще не одягнув новий.
Союзники підуть на угоду з ворогами? Від нас нічого не залежить? На угоду підуть тоді, коли нас підтримувати не буде сенсу. Тому наша справа будувати нову державу і міцніти. Якщо, навіть, зникнуть союзники - ми маємо стояти далі. Проте, ще ніколи в України не було стільки союзників. І це, зокрема, завдяки сучасним владодержцям.
Паралелі завжди доречні там, де співмірні речі і можна вчитися. Сучасна дипломатія України "вигризає" допомогу союзників в рамках неможливого. навіть, коли ті не хочуть діяти. Тому союзники у нас радше не через те, що нас люблять, а через те, що країни взяли на щит певні цінності, які Росія порушила. Поступитися - зруйнувати свою систему цінностей. Натиснути - втратити економічні збитки. Отак і танцюють.
Цікавий момент!
Скільки народних депутатів мають юридичну освіту, що "народили" стільки правок до Закону!?
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Тут непогане пояснення щодо сенсу антикорупційного суду:
Замкнена вертикаль. Що таке Вищий антикорупційний суд і чому його створення бояться політики?
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!