Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Що таке ЄСВ і до чого тут пенсія

Світ:

Сплата ЄСВ дає людям, які працюють, тільки нарахування стажу. Ті, хто не платив ЄСВ до Пенсійного фонду, у 63-65 років отримуватимуть не пенсії, а соціальну допомогу від держави. ЄСВ сплачують тільки ті, хто працює. Вони фактично утримують сьогоднішніх пенсіонерів.

Пенсійна система України дісталася нам у спадок від СРСР і суттєво не змінювалася. Єдиний соціальний внесок (ЄСВ) ввели у 2011 році, і він об'єднав в собі чотири внески, які існували до цього: до Пенсійного фонду, до фонду страхування на випадок безробіття, фонд страхування з тимчасової втрати працездатності та фонду страхування від нещасних випадків на виробництві.

Отже, ЄСВ – це не тільки пенсії, але й лікарняні, виплати по безробіттю й у випадку нещасного випадку на виробництві. 

ЄСВ – це не податок, а вид соціального страхування. Хоча в нинішній системі ЄСВ не повернеться страхувальнику, як при накопичувальній пенсійній системі, про яку говорять із часів Азірова (з 2010 року, коли дещо змінили та назвали ті зміни пенсійною реформою).

Сплата ЄСВ дає людям, які працюють, тільки стаж: якщо справно платив ЄСВ протягом року (або за тебе платив працедавець), буде тобі страховий стаж у розмірі року. Не платив – не буде стажу, а відповідно й пенсії у майбутньому, для отримання якої потрібно мати страховий стаж. Потрібний саме страховий, а не трудовий стаж після 2004 року, щоб мати право на отримання пенсії. 

Ті, хто не платив ЄСВ до Пенсійного фонду, у 63-65 років отримуватимуть не пенсії, а соціальну допомогу від держави. 

Люди похилого віку в Грузії, наприклад, отримують гроші після досягнення пенсійного віку. Однак, це – не пенсії, а соціальна допомога від держави. Накопичувальна система була там введена тільки цього року.

"Грузини в якийсь момент зрозуміли, що у них не вистачає коштів на виплату пенсій. Солідарна страхова система не дуже добре працювала, і ще при Касі Бендукідзе вони скасували аналог нашого ЄСВ і виплату пенсій. При цьому вони дуже суттєво зменшили і кількість податків, і обсяг. І стали платити незахищеним громадянам певні суми просто з бюджету. Ми розмовляли з Джабою Ебаноідзе, який тоді очолював службу прибутків Грузії, і він говорив, що ця реформа була досить успішною. Для людей, у яких раніше пенсії були мізерні, призначення соціальної виплати з бюджету стало певним рішенням проблем. Плюс після зменшення оподаткування економіка країни стала досить білою", – цитує економічного експерта, президента інвестиційної групи "Універ" Тараса Козака газета Сегодня.

Аналогів нашому ЄСВ досить мало (хіба що у Великій Британії соціальні податки та відрахування збираються в "один котел").

Проте в багатьох європейських країнах гроші на гарантовані пенсійні (соціальні) виплати збираються не у вигляді страхових відрахувань, а як податки з роботодавців та працівників. А вже соціальне страхування є обов'язком або правом працюючих громадян.

Про схожу систему і говорив міністр економрозвитку: скасувати обов'язковий соціальний внесок, компенсувавши його податками.

Далі буде 

Наші інтереси: 

Розуміти, звідки беруться пенсії. Реформи передбачають зміну совецької пенсійної системи.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Срібна монета (срібленик) Володимира Великого з гербом «Лебідь» на зворотній стороні

Ельфи Ісуса Хреста та їх символіка на гербі української ультранації (аудіо)

Лебідь – це справжня назва державного герба України. Найважливіше, що це символ ельфійської трансформації. Символ-магніт. Магічний символ української ультранації!

Останні записи