Верховна Рада проголосувала за запровадження в Україні воєнного стану на 30 днів. Поро це йшлося під час прямої трансляції на 5 каналі.
Після виступу Президента Петра Порошенка голова Верховної Ради Андрій Парубій поставив на голосування проект Закону про затвердження Указу Президента України про введення воєнного стану.
За проголосували 276 депутатів.
"Рада національної безпеки і оборони рекомендувала сьогодні мені запровадити воєнний стан на 60 днів. Хочу оголосити своє рішення: я буду пропонувати парламенту запровадити воєнний стан на 30 днів", – сказав Порошенко.
Своє рішення він пояснив тим, що хоче, щоб "воєнний стан жодним днем не накладався на початок передвиборчої кампанії".
"Щоб ні в кого з тих, хто про свою партію чи про свій політичний інтерес печеться більше, ніж про націю та український інтерес, зараз не залишилося жодних підстав для брудних політичних спекуляцій та інсинуацій", – додав Порошенко.
Він підкреслив, що "воєнний стан триватиме 30 днів і завершиться в середині грудня".
Запровадити його планують з 28 листопада.
"Згідно з рішенням РНБО, ухваленим вночі, як президент і верховний головнокомандувач я виконав свій конституційний обов’язок і кілька годин тому своїм указом запровадив воєнний стан на всій території України з 9 ранку 28 листопада", – сказав Порошенко.
25 листопада російські прикордонники у Керченській протоці відкрили вогонь по українських кораблях і захопили три судна.
Шестеро українських військових були поранені, двоє – у важкому стані, повідомила українська влада. Російська влада заявила про трьох поранених.
Україна закликала світову спільноту відреагувати на ці події. На понеділок скликали позачергове засідання Ради безпеки ООН (18:00 за київським часом).
У Києві в ніч із 25 на 26 листопада кілька десятків людей пікетували російське посольство.
Російська сторона звинувачує українських військових у провокації і порушенні державного кордону.
26 листопада, президент України, верховний головнокомандувач Збройних сил Петро Порошенко підписав указ щодо надзвичайних заходів із забезпечення державного суверенітету і незалежності України та введення воєнного стану в Україні.
Відповідно до статті 107 Конституції глава держави постановив увести в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 листопада 2018 року.
Згідно з указом, контроль за виконанням рішення РНБО покладається на Секретаря Ради національної безпеки і оборони України Олександра Турчинова.
26 листопада після опівночі на засіданні Ради національної безпеки та оборони було ухвалене рішення про підготовку до запровадження воєнного стану в Україні.
Президент України, верховний головнокомандувач ЗСУ Петро Порошенко заявив, що, відповідно до Конституції, підтримує рішення військового кабінету звернутися до Верховної Ради з проханням розглянути введення воєнного стану в Україні.
На виконання рішення Ради національної безпеки і оборони України і звернення президента України Петра Порошенка, на понеділок, 26 листопада було скликано засідання Верховної Ради.
Згідно закону про «Про правовий режим воєнного стану», у разі прийняття рішення щодо необхідності введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях Президент видає указ про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях і негайно звертається до Верховної Ради щодо його затвердження та подає одночасно відповідний проект закону.
Указ Президента про введення воєнного стану в Україні або в окремих її місцевостях, затверджений пароламентом, підлягає негайному оголошенню через засоби масової інформації або оприлюдненню в інший спосіб.
Радіо Свобода наводить повний текст рішення РНБО, який був опублікований на сайті Президента:
«Таємно
(без пункту 12 - нетаємно)
Введено в дію
Указом Президента України
від 26 листопада 2018 року №390/2018
РІШЕННЯ
Ради національної безпеки і оборони України
від 26 листопада 2018 року
Щодо надзвичайних заходів із забезпечення
державного суверенітету і незалежності України та
введення воєнного стану в Україні
У зв’язку з черговим актом збройної агресії з боку Російської Федерації, що відбувся 25 листопада 2018 року у районі Керченської протоки проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мав важкі наслідки, іншими агресивними діями Російської Федерації в Азовському та Чорному морях, наявною загрозою широкомасштабного вторгнення в Україну збройних сил Російської Федерації, на тлі окупації Російською Федерацією території Автономної Республіки Крим та частини Донецької і Луганської областей, з метою адекватного реагування на ескалацію збройної агресії Російської Федерації проти України, враховуючи відсутність інших, передбачених Конституцією та законами України, можливостей для відсічі збройній агресії, забезпечення національної безпеки, припинення поширення терористичної загрози, що становить небезпеку незалежності України, її територіальній цілісності, для створення умов із здійснення органами державної влади, військовим командуванням, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами і організаціями наданих їм повноважень, необхідних для відвернення загрози і забезпечення територіальної цілісності України, її національної безпеки Рада національної безпеки і оборони України вирішила:
1. Констатувати, що дії Російської Федерації проти кораблів Військово-Морських Сил Збройних Сил України, що мали важкі наслідки, становлять злочин збройної агресії і підпадають під пункти "с" і "d" статті 3 Резолюції 3314 (XXIX) Генеральної Асамблеї ООН від 14 грудня 1974 року.
2. Визнати за необхідне введення в Україні особливого правового режиму для створення умов з відсічі збройній агресії та забезпечення національної безпеки, усунення загроз державній незалежності, суверенітету та територіальній цілісності України.
3. Запропонувати Президентові України ввести з 14 години 00 хвилин 26 листопада 2018 року воєнний стан в Україні строком на 60 діб до 14 години 00 хвилин 25 січня 2019 року.
4. Міністерству закордонних справ України:
звернутися до держав, що підписали Меморандум про гарантії безпеки у зв'язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 5 грудня 1994 року, з пропозицією негайно організувати консультації з приводу акту збройної агресії Російської Федерації проти України;
невідкладно ініціювати скликання засідань Ради Безпеки ООН, Постійної Ради Організації з питань безпеки і співробітництва в Європі;
організувати консультації Президента України, Міністра закордонних справ України з лідерами союзницьких і партнерських держав, Європейського Союзу, керівництвом ООН, ОБСЄ, інших міжнародних організацій.
5. Міністерству закордонних справ України, Міністерству інформаційної політики України невідкладно організувати інформаційну кампанію щодо доведення до керівництва іноземних держав, впливових міжнародних політичних, економічних, громадських кіл об’єктивної інформації про черговий акт збройної агресії Російської Федерації проти України.
6. Міністерству оборони України, Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно в установленому порядку уточнити Мобілізаційний план Збройних Сил України, зокрема обсяги призову резервістів оперативного резерву першої черги.
7. Генеральному штабу Збройних Сил України невідкладно:
1) подати Президентові України пропозиції щодо введення в дію документів з питань застосування Збройних Сил України та інших військових формувань;
2) організувати протиповітряну оборону України з метою прикриття важливих державних об’єктів, промислових районів, адміністративних центрів держави та угруповань військ (сил) від ударів з повітря;
3) внести на розгляд Ради національної безпеки і оборони України пропозиції щодо залучення інших військових формувань та правоохоронних органів до здійснення заходів правового режиму воєнного стану;
4) передбачити заходи часткової мобілізації, організувати та провести навчальні збори з резервістами оперативного резерву у необхідних обсягах.
8. Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України вжити невідкладних заходів з метою забезпечення громадського порядку, охорони і оборони об’єктів критичної інфраструктури, охорони іноземних дипломатичних представництв.
9. Службі безпеки України вжити невідкладних заходів щодо посилення контррозвідувального, антитерористичного та контрдиверсійного режиму, інформаційної безпеки.
10. Службі безпеки України, Адміністрації Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, іншим суб’єктам забезпечення кібербезпеки вжити заходів щодо забезпечення кібербезпеки.
11. Адміністрації Державної прикордонної служби України посилити охорону державного кордону з Російською Федерацією та адміністративної межі з Автономною Республікою Крим.
12. Таємно.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України О.ТУРЧИНОВ»
Реакція на агресію повинна бути миттєвою.
Що маємо на даний час?...Маємо велику інформаційну перемогу світового рівня,на фоні ганебної військової поразки локального значення...
Вірю в те, що розумію.
Коментарі
Що маємо на даний час?...Маємо велику інформаційну перемогу світового рівня,на фоні ганебної військової поразки локального значення...
Вірю в те, що розумію.
Момент Істини для кожного з нас!
Що я хочу зробити для Перемоги!
Що я можу зробити для Перемоги!?
Слава Україні!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Чудовий виступ Президента!
Все чітко і виважено сказано, політичним спекулянтам вказано на їхнє місце.
Слава Україні!
P.S.
І тепер ми бачимо СКІЛЬКИ ЗРАДНИКІВ УКРАЇНИ є у Верховній Раді України!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Дивлячись на карту що вказує на області,в яких введено військовий стан,виникає запитання: "А зі сторони Білорусь хіба не полізуть "зелені чоловічки?"...
Та й заодно можна порядок навести в "бурштиновій республіці"...
Вірю в те, що розумію.