Саме так була заснована Трипільська цивілізація – про це розповідається у дослідженні Ной, вара і Великий Потоп. Люди, які бачили загнивання і розпад старої цивілізації, об’єдналися, вийшли у вільний простір і заснували в ньому «вару» – захищене місто-державу, «твердиню святості», «острів праведників».
Вара була побудована в країні, що мовою Авести називається «Ар’яна Веджа». Цей вираз перекладають як «Арійський простір» або «Арійський зародок» (від авест. «ваеджо» – зерно, початок, насіння). Засновником Арійського Простору був сам Агура Мазда, який творить Всесвіт за допомогою думки і священних слів (Агура – «горішній», «верховний», Мазда – мислитель, повелитель думки, мудрець, мастак).
Згідно з Авестою, вара мала три захисні кола забудови, тому такого роду міста називали словом «троя» (тримісто, триполіс). Трипільська цивілізація була мережею таких триполісів. Сучасні дослідники їх ще називають агромістами.
Так що «сотворення світу» (народження нової цивілізації) 7500 років тому починалося із заснування первинної вари, за прикладом якої будувалися інші трипільські агроміста. У сучасних термінах вара Ноя–Їми–Зіасудри–Ману була цивілізаційним стартапом. Це було високоякісне самодостатнє «зерно», яке швидко розмножилося, опановувало Європу і дало щедрий урожай вищої цивілізації та культури для цілого світу.
Нині маємо подібну ситуацію, адже індустріальна формація («старий світ») переживає загнивання і розпад. На зміну гряде постіндустріальна формація. Для її заснування потрібна нова «вара». Вона також починається як цивілізаційний стартап, як нова «Ар’яна Веджа» – арійський зародок, країна-яйце (країна Оу), Гартленд – серце Землі, священний острів. Цей стартап називається Intermarium-online.
Символом цього стартапу, а з ним і всієї нової цивілізації Міжмор’я є знак «Вара» – «твердиня святості».
Що він означає? Як справжня символіка, він має багато аспектів.
1. Корабель (ковчег) з сонячним вітрилом, який пливе в морі життя.
2. Зелений круг з сонячним хрестом – символ Центру, а також впорядкованого, структурованого простору (розділення на сектори).
3. Сонячний хрест – поєднання матеріального (горизонталь) і божественного (вертикаль) – символ боголюдини.
4. Руна Альгіз (людина з піднятими руками) – руна святості, а також захищеності (невразливості).
5. Дерево Життя – символ впорядкованого Всесвіту (космосу) на протилежність хаосу.
6. Штурвал (кермо, демено, стерно, руль, кормило, правилка) – символ духовного і організаційного проводу.
7. Демено – символ демосу – організованої самокерованої еволюціонуючої спільноти чисельністю до 150 осіб з правом голосу, в якій усі знають усіх. Ідея демосу є ключовою ідеєю проекту Intermarium-online.
8. Аеростат, наповнений сонячним «гелієм», який піднімає вгору – у Простір волі.
9. Символ динамізму – єдності віри і науки, гармонійного поєднання божественного натхнення і раціонального мислення, ідеалізму і прагматизму.
Вара – це символ стартапу «Intermarium-online» та ігрової цивілізації Міжмор’я. Якщо не знайдемо нічого кращого, то Вара може стати символом політичної Співдружності Міжмор’я.
Bear McCreary. The Parson's Farewell
Продовження: А як вам такий варіант символіки Сонячного Міжмор'я?
Символіка - це концентрований світогляд. Правильна символіка вмикає у правильний егрегор.
"...Люди, які бачили загнивання і розпад старої цивілізації, об’єдналися, вийшли у вільний простір і заснували в ньому «вару» – захищене місто-державу, «твердиню святості», «острів праведників»..."
На цей час, у нас це виходить на НО та в своєму Дусі. Швидше створювати потрібно.
Хай Буде!
Коментарі
"...Люди, які бачили загнивання і розпад старої цивілізації, об’єдналися, вийшли у вільний простір і заснували в ньому «вару» – захищене місто-державу, «твердиню святості», «острів праведників»..."
На цей час, у нас це виходить на НО та в своєму Дусі. Швидше створювати потрібно.
Хай Буде!
До теми: Олесь Бердник "Зоряний Корсар"
Хай Буде!
Уніфікував кольори на прапорах Міжмор'я і Грай-Воля.
Все, що робиться з власної волі, – добро!
Вже в одному з коментарів я згадував, що читав книгу «АллатРа». Так от, знак Вара дуже схожий на символ АллатРа. Можна сказати, що знак Вара ускладнений варіант символу АллатРа.
<b>За добро заплатимо добром,</b>
<b>а за зло — по-справедливості.</b>