Зображення користувача Леонід Українець.
Леонід Українець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Віртуальна машина

Вільні програмні засоби існують і для користувачів операційної системи Windows. Яскравий приклад цього - VirtualBox від Oracle.

virtualbox.png

Віртуальна Коробка

Короткий огляд

VirtualBox (Віртуальна Коробка) - програма для створення в пам'яті вашого реального комп’ютера віртуальних комп'ютерів. На толоці є дистрибутив четвертої версії цієї програми з українським перекладом. На сайті розробника є багатомовний дистрибутив версій 5 і 6. Кожен віртуальний комп'ютер може містити довільний набір віртуальних пристроїв і окрему операційну систему. Галузь застосування віртуальних комп'ютерів дуже широка: випробовування програм,  створення віртуальних мереж, які легко масштабувати, розподіляти навантаження, моделювання різних ситуацій, зокрема вивчення вірусів.  Ця програма поширюється безоплатно, з відкритим вихідним кодом. Параметри віртуальних машин описуються у такому форматі, що їх можна переносити з одного комп’ютера на інший. Для операційних систем Windows або Linux можна скористатися утилітами, котрі полегшують перемикання між фізичним і віртуальними комп'ютерами: можна створювати спільні теки, які одночасно доступні з обох машин. Для цього існують гостьові доповнення для Віртуальної Коробки. Є можливість підключати USB-пристрої до віртуальних комп'ютерів. Програма повністю підтримує протокол віддаленого доступу, тому віртуальна машина може працювати як сервер, дозволяючи управляти нею віддалено.

Застосування

Чим може бути цікава Віртуальна Коробка для користувачів з малим досвідом роботи? Можливістю здобути більше досвіду! Наприклад, хтось хоче перейти на користування операційною система Лінукс, але вагається: яким чином це зробити: який обрати дистрибутив і середовище робочого стола? З допомогою Віртуальної Коробки можна створити модель ОС LinuxMint або Ubuntu, котра працюватиме всередині ОС Windows 10 і між ними можна буде передавати файли. Це корисно для тих, хто тільки починає знайомитись з Лінуксом, адже в будь-який момент можна повернутись до звичної системи, а з новою розбиратись поступово, коли є час і натхнення. Для цього потрібно, щоб комп’ютер відповідав вимогам, написаним у кінці статті, і відповідний дистрибутив Лінукса.

Також програма стане у нагоді досвідченим користувачам Лінукса у випадку, якщо хочеться запустити улюблену іграшку або офісний додаток, котрі поки що працюють тільки під “вікнами”, а WINE поки що не може допомогти. Вадою є неякісний запис відеозахоплення екрану віртуальної машини. Можливо, це буде виправлено в наступних версіях. В цілому ж Віртуальна Коробка від Оракула - одна з найкращих серед подібних програм.

Вимоги

процесор: 1,5 ГГц чи швидший

Оперативна пам'ять: мінімум 512 мегабайт, але віртуалізації операційних систем на практиці потрібно 4 096 мегабайтів і більше.

Відеокарта: VGA 800х600 64 мегабайт і краще

Звукова карта: сумісна з DirectX 9

Місце на накопичувачі: залежно від потреб віртуальної операційної системи (для віртуалізації Windows 10 64-розрядної рекомендую 40 ГБ, для Лінукс Мінт 19.1 достатньо 15 ГБ).

Якщо є питання, стосовно того, як налаштувати Віртуальну Коробку і встановити Лінукс, звертайтесь у коментарях.

Наші інтереси: 

Вивчаємо віртуалізацію.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Теги: 
програма
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Щасливі приязні, бо вони успадкують Землю

Чеснота приязності та ельфійський реактор – другий крок до вічного життя та опанування планети Земля

Євангельська концепція палінгенетичного реактора об’єднує надлюдську самореалізацію, соціальну взаємодію та трансформацію людства. Щасливі скромні та приязні, бо вони опанують Землю.

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

На замітку. Якщо в VirtualBox не запускаються 64-бітні операційні системи, то треба зайти в біос комп’ютера і увімкнути там підтримку віртуалізації. Старіші комп’ютери її можуть не підтримувати.

Коментарі

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

На замітку. Якщо в VirtualBox не запускаються 64-бітні операційні системи, то треба зайти в біос комп’ютера і увімкнути там підтримку віртуалізації. Старіші комп’ютери її можуть не підтримувати.

Зображення користувача ДЗен ДЗелень.
0
Ще не підтримано

Чи пробував створити віртуальну машину всередині віртуальної машини?

Хай буде Ща з Тя! І з Мя :)

 

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Арій Хрестовий wrote:
Чи пробував створити віртуальну машину всередині віртуальної машини?

Я до такого не додумався би :) Але по-моєму це знущання над залізом комп’ютера.