Зображення користувача Народний Оглядач.
Народний Оглядач
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Євреїв стає усе менше

Категорія:

Це випливає з тексту документу, поданого на розгляд кнессету

Кількість євреїв в світі, яких нині нараховується 12.9 мільйони, щорічно зменшується в середньому на 50000 чоловік. Такими є дані, оприлюднені Єврейським агентством - ізраїльською організацією, що переймається проблемами єврейської імміграції. Інтенсивніше за решту цей процес йде в США, де протягом останніх 10 років чисельність євреїв скоротилася на 300000 чоловік, призупинившись у 2002 р. на відмітці 5.2 млн.

В колишньому СРСР єврейське населення зменшилося з 1.45 млн. у 1989 р. до 437000 у 2002 р. внаслідок масової міграції (переважно до Ізраїлю) та старіння цієї частини населення.

Цей процес відчувається і у Франції, де в 1988 році мешкало 535000 євреїв, а нині - лише 500000.

Зазвичай цей демографічний спад пов’язаний з низьким рівнем народжуваності, а також з великою кількістю змішаних шлюбів, які в деяких західних країнах перевищують 50%.

Євреї та їхні найближчі родичі-неєвреї, які іммігрують до Ізраїлю, можуть майже автоматично отримати громадянство в силу «закону про повернення».

Ізраїль зайняв друге місце з-поміж країн Заходу, після США, з точки зору соціального розриву за показниками доходу, власності, капіталу, освіти і витрат, а також рівня бідності, - пише Haaretz.

Така картина випливає зі звіту, запропонованого напередодні президенту і кнессету представником спеціального комітету, що вивчав і розповсюдження цього явища в Ізраїлі, і причини, які приховуються за ним.

Близько 800 мільярдів шекелів приватного капіталу перебувають у власності 10% населення, в той час як на решту 90% припадає залишок - приблизно 340 мільярдів шекелів.

Протягом останніх 14 років кількість бідних дітей в Ізраїлі зросла на 50%, а бідних сімей - майже на 30%.

Бідність збільшується, не дивлячись на те, що витратна частина бюджету Ізраїлю на соцзабезпечення протягом 20 років збільшилася від 28% від держбюджету до 54%. Підвищилися також витрати на освіту, охорону здоров’я, будівництво житла, асиміляцію і страхування.

«Протягом 20 років ізраїльські уряди провадили відверту антисоціальну політику. І ось результат - страхітливі відкриття, які повинні сколихнути кожного, у кого є сумління», - заявив член кнессету, керівник комітету Ран Кохен, - пише все та ж Haaretz.

Загальний дохід сім’ї у верхніх показниках таблиці по доходах більш ніж у 12 разів перевищує аналогічний у нижніх - 39130 шекелів проти 3225. Однак вважається, що насправді цей розрив ще більше: дохід багатих у 20 разів перевищує дохід бідних.

Однією з головних проблем, виявлених звітом, названо низький відсоток зайнятих у виробництві - 86% у порівнянні з 94% в країнах ОЕСР. Якщо б в Ізраїлі було стільки ж робочої сили, як там, показник валового національного продукту зростав би на 8-19 мільярдів шекелів на рік, - заявили комітету експерти.

Нестача робочої сили пояснюється такими факторами, як низький рівень освіти чоловіків, перевага, що надається іноземним робітникам, військова служба, а також участь у виробництві всього лише 20% ортодоксальних віруючих, у порівнянні з 33% вісім років тому.

Ізраїль займає четверте місце у світі за різницею між добрими та поганими оцінками з математики у восьмих класах.

Кількість учнів, що отримують право на сертифікат для вступу до вузів, в школах, де навчаються забезпечені діти, майже вдвічі більше, аніж в районах бідноти. У порівнянні з 96% євреїв 14-17 років, лише 79% арабів цього віку відвідують школу, і лише 43% її закінчують, - повідомляє Newsru.com.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Читайте перед сном Добрі Знання, які приносять щастя

Апгрейд свідомості: Читайте про ельфів, оновлюйтесь і вірте в Добре Знання, що приносить щастя!

Технологія здійснення палінгенезії зводиться до того, щоб максимально глибоко засвоїти сенс євангельського послання і зробити його ядром своєї свідомості. Для цього треба сформувати словник Сенсара,...

Останні записи