В інтерв'ю австрійській газеті Kurier Могеріні сказала:
“Ми глибоко залежимо від Росії. У Росії близькі стосунки з Євросоюзом та міцні зв’язки в географії, історії, культурі та енергетиці. Але поведінку Росії щодо України не можна назвати дружньою для ЄС. Повинно відбутися перезавантаження”, – заявила Могеріні.
Могеріні закликала Росію не бачити в НАТО противника: "Я б також запропонувала НАТО розглядати Росію як свого потенційного партнера. Не існує шляху назад до часів холодної війни".
Водночас вона заявила, що від України ЄС чекає "поваги до культури і мови людей, статусу автономії для сходу та інституційних реформ. Є багато біженців з регіону, гуманітарна допомога має вирішальне значення. Потрібно боротися з корупцією, економіка повинна знову працювати. Україна несе відповідальність за перетворення".
Відповідаючи на питання, чи допустив ЄС помилки в конфлікті між Україною і Росією, вона повідомила, що "діалог, який ми зараз ведемо між ЄС, Україною і Росією, слід було почати раніше".
Зрадити можна друга, а Європа завжди для України була і є ворогом
Comments
А чи колись було таке, щоб Європа не зраджувала Україну?
Sapienti sat.
Зрадити можна друга, а Європа завжди для України була і є ворогом
Коректніше, дійсно, в даному контексті звучало б слово "підставляла") Але це сленг... і поблизу пані Оксана Лутчин))
Sapienti sat.
Європа - це поняття широке. Наприклад, центром Європи є Україна.
Тому варто говорити конкретно. Скажімо, Франція є природним союзником Росії, відтак справді є геополітичним противником України.
Нинішня Німеччина є противником України, а Польща - союзником. Проте звільнення Німеччини від режиму внутрішньої окупації може зробити її другом України, як це було у першій половині 20 століття.
Маємо велику Гру. Важливо, щоб бути в ній гравцем (актором, суб’єктом), а не ігровим персонажем (пасивним об’єктом).
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Дуже вірно. Власне, це зараз є головне.
Миро Продум сказав:
Sapienti sat.