Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

5 трендів, які змінять світ

Нове покоління перестає вірити в маркетинг. Воно відчуває, що все це - неприродні структури. Ми спостерігаємо закінчення ери маркетингу і переходимо в еру мережі спілкування. 

Поки величезні корпорації не знають, як підійти до кожного окремо. Проте у майбутньому людина вирішуватиме, що саме для неї підходить, та не зважатиме на маркетинг, який прагне "підсунути" якомога більше непотрібних нам речей.

Про це йдеться у матеріалі Platfor.ma про семінар з трендвочингу Сюзанни Скалскої. 

Ми вірили, що наша економіка безкінечно зростатиме. Нам здавалося, що коли сьогодні наш дохід 1,5, то завтра буде 1,6, післязавтра 1,7 і так далі. Це ми називаємо задоволеність акціонерів, адже це все стосувалося не вас, а них. Наприклад, 10 років тому ви купили холодильник і в них був дохід 1,5. А наступного року вони хочуть 1,9, тому вам треба купити два холодильники. Ви маєте купувати вдвічі-втричі більше речей, аби їхніх дохід збільшився. Вони це пояснюють тим, що наша економіка має зростати. Але нове покоління навіть одного холодильника не хоче. Тому акціонери просто наразилися лобом на стіну.

Соціологи кажуть, що ми дійшли кінця американізації. Макдональдз закриває 800 ресторанів у Європі. Вони писали, що стали жертвами... здорового харчування!

Ми потихеньку починаємо переходити до скандинавізації. Це перехід від «я» до «ми». Для цього має статися перемикання у голові. Ми не будемо думати, щоб у сусіда захворіла корова. Ми переходимо від епохи, коли вважали, що чим більше телевізорів маємо, тим ми щасливіші, до моделі, коли люди мають дбати один про одного.

Є люди, у яких нічого немає у матеріальному плані. Нам здається, що вони від того нещасні. Але видається, що вони щасливіші, ніж ми, бо у нас величезні проблеми з тим, що маємо.

Отже, тренд Перший, який на думку Скалскої, змінить світ у майбутньому. 

3D принтери

Це доволі дешевий апарат, за допомогою якого ми можемо виготовляти речі у себе вдома. Може бути надрукований будинок (такий є в Амстердамі) або речі для побуту. Використання 3D принтерів за стратегію обрала IKEA. Вона збирається за п’ять років відкрити спеціальні департаменти такого друкування. Це змінить підхід до меблів.

Ми можемо друкувати маленькі частини велосипедів. Можемо надрукувати навіть машину, тому що зараз найбільший 3D принтер – 2 на 2 метри. Також їх використовує індустрія моди. Наприклад, Nike користується ними для виробництва сумок та взуття. Ми можемо надрукувати матраци та шезлонги без використання різних шматків – одразу зробити всю структуру. Можна контролювати навіть м’якість. Також 3D принтери використовують для друку протезів, які підбирають під конкретні особливості людини.

Зараз у подібні розробки вкладає кошти НАСА, щоб навчитися друкувати, наприклад, хребет і використовувати це у медицині. У Мілані на показі мод експериментували зі взуттям. На обкладинці «The Economist» був заголовок, що ми увійшли у еру революції 3D.

Тренд Другий

Місцеві ремесла

Ремесла у західному світі були знищені. У Голландії 20 років тому позакривали усі заклади, де навчали ремеслам та ручній праці. Тепер розробляють план поновлення навчання ремеслам. У Польщі такі навчальні заклади закрили п’ять років тому, тому знадобиться менше часу, аби їх відновити. Ми маємо пишатися тим, що можемо повернутися до тих ремесел, тому що ще лишилися люди, які знають, як це робити.

Якщо ми будемо розробляти продукти, які можна полагодити, то буде зменшуватися виробництво та споживання, не треба буде перероблювати. Компанії у цьому напрямку майже не працюють. Є шведська компанія Ф’югал Равен, яка почала робити одяг для ремонту. У них є колекція «Для поколінь». Вони кажуть, що перш, ніж відрізати матеріал, думають, як зробити так, щоб потім річ було легко відремонтувати та перешити. Вони навіть формують пакети з матеріалами, які можна використати для ремонту продукції. Це абсолютно інша бізнес-модель.

Почали з’являтися набори «Зроби сам». Якщо людина знає, як щось робиться, то знає, як це полагодити. Є проект швецьких студентів дизайнерського університету у Лунті під гаслом «Tomorrow Collect». Їх філософія – черпати натхнення у минулому, щоб жити у майбутньому.

Уявіть собі Швецію – найбільш розвинену цивілізацію на Землі – вони вчаться робити взуття та зберігати продукти без холодильника, прати без  машинки та прасувати без праски. Вони кажуть, що пральні машинки лише псують їхні речі.

Це - зміна культури. А ми з вами все ще хочемо купити цю пральну машинку з багатьма функціями, серед яких ми використовуємо дві-три.

Покоління Х

Нове покоління може працювати будь-де і будь-коли. Тягають з собою комп’ютер, приватність їм не потрібна. Вони не люблять особисті зустрічі – є онлайн. Їх філософія: моєму працедавцю пощастило, що я на нього працюю. У Польщі деякі сімейні компанії кажуть, що не хочуть брати на роботу людей, які народилися після 1980 року. Для них нове покоління має інші дефініції всього. Вони кажуть, що хочуть працювати три дні, але щоб платили за весь тиждень, не хочуть працювати в офісі, тому що їм достатньо простору всюди. Уявіть, як буде відрізнятися наступне покоління. І дуже важливо, що ми їх не змінимо, але маємо змінитися відповідно до них.

Що таке дім для нового покоління? Це дірка, у якій стоїть комп’ютер. Майже 90% моїх студентів – діти з неповних сімей. І це норма. Уявіть дитину розлучених батьків. У неї є наплічник, мати веде дитину у дитсадок і каже: «Сьогодні тебе забере батько». Наступного дня батько каже: «Сьогодні тебе забере друга дружина дідуся». Життя цієї дитини – у рюкзаку. Такі діти ніколи не знають, де приземляться. Вони втратили почуття приналежності до чогось, тому з ними важко розмовляти про те, щоб бути нацією чи говорити однією мовою.

Хто ти, якщо твоя мама з Нідерландів, тато – зі Швеції, а дідусь з бабусею – з Румунії?

У них вимито з мізків розуміння їхньої ідентичності. У Бельгії було бієнале під назвою «Вашого дому не існує». 

Для нового покоління змінюється роль жінки. Найбільші показники щодо зростання економіки – це не про Китай чи Індію. Вони можуть бути досягнуті за рахунок внеску, який робить жінка. Письменник сказав: «Коли ви даєте освіту чоловіку, ви просто даєте освіту чоловіку. Коли ви даєте освіту жінці – ви даєте освіту поколінню».

Якщо міняються жінки, то й чоловіки теж. Бізнес починає усвідомлювати, що чоловіки – теж люди. У Скандинавії ввели день для тата, коли він може брати один вихідний на тижні, щоб побути зі своєю дитиною. Зараз просто бути батьком – є спеціальні місця в автобусах, у кафе є можливість змінити підгузник, є дитяча їжа. Татки-хіпстери – це тренд.

Наші діти обожнюють дідусів і бабусь, тому що вони – найреальніші люди. З ними можна не купити пиріг, а спекти.

Магія

Колись на всіляких конференціях усі говорили про досвід. Зараз всі говорять про магію. Досвід означає, що людина має щось знати. Магія – це щось глибше.

Голландський уряд вирішив зробити підсвітку асфальтового покриття. Тобто по всій дорозі йде суцільна смуга, яка світиться. Це зменшує видатки на освітлення доріг і, дивлячись на таку розмітку, людина може швидше їхати.

Ви не можете змінити людей, але можете змінити дорогу, щоб люди по-іншому водили автомобіль. Було презентовано сім кілометрів дороги, розмітка якої світиться, як циферблат старого годинника. Це інкрустація у асфальт. Окрім того, є ліхтарі, які запалюють лише тоді, коли погодні умови змінюються на гірше.

Коли я розказала про це у Міністерстві інфраструктури Польщі, то мені сказали: «Нам би дороги побудувати». Але там можуть зразу будувати таку дорогу, а не перероблювати. Так само роблять освітлення на пішохідних доріжках.

Є цікава ідея встановлювати зовні табло, аби бачити, де у потязі є вільні місця. Так легше зорієнтуватись, куди сідати. 

Німці будують потяги, які трансформуються: у годину-пік там нема сидячих місць, але в інший час там з’являються крісла. Це магія.

Вже існують машини, які можуть їздити на автопілоті, але для цього немає нормативно-правової бази та не готові страхові компанії. Ні півночі Німеччини є кур’єрська компанія, яка могла би доставляти посилки за допомогою дронів, але немає законодавчої бази.

Ця магія охоплює нас, але будьте обережні. Наприклад, якщо ви займаєтесь спортом, то не надягайте всілякі датчики, які вимірюють, скільки ви пробігли та ваш стан здоров’я. Страхові компанії тільки і чекають такого девайсу та закону, щоб можна було кожен місяць слідкувати за клієнтом та у разі зменшення навантажень нараховувати більший внесок.

Революція

У 2050 році 75% людей будуть жити в урбанізованих місцях. Тобто під урбаністичні поселення ми будемо використовувати площі, де зараз вирощуємо їжу. Майбутній тренд – ведення сільського господарства у містах.

Ми продукуємо величезну кількість сміття. Світ дурний, що викидає його, адже це наші нові матеріали. Ми маємо змінити підходи. Одна з випускниць як дипломний проект зробила цілу колекцію взуття зі сміття. Якби якась зірка вийшла у тому взутті, то це стало би трендом. Це говорить ще й про те, що у нас має змінитися розуміння краси.

Головний тренд для мене, каже Сюзанна Скалска, – це поінформованість суспільства. Вона дає бачення. А бачення – це ключ до прогресу, інновацій та лідерства.

Наші інтереси: 

Нові тенденції нового світу.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Творімо разом сонячну мову Сенсар!

Мова Сенсар – головний інструмент заснування нового світу. З чого почнемо формування словника?

Пряма і точна цитата з Гіперборійської інструкції про здобуття керованої молодості є майже в кожній українській родині. Саме з неї починається вчення Ісуса Хреста про перенародження та вічне життя...

Останні записи

Кращий коментар

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Єдиний правильний тренд це відповідність кількості населення до можливостей навколишнього середовища..Якщо Земля перетвориться на суцільний Шанхай чи Бомбей,то бажаним трендом залишиться ковток чистого повітря..
Звичайно потрібні зміни..чомусь ці зміни завжди ідуть від жовторотої молоді,які приблизно розуміють,що їх чекає у майбутньому..Було б добре,якби молодим допомагали люди із досвідом..
Зрештою Земля є ЖИВОЮ і сама поставить на місце зарозумілих людей,що уявили себе богами і вирішили поставити собі на службу все довкола,замість того,щоб бути люблячими соТворцями...

Вірю в те, що розумію.

Коментарі

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Єдиний правильний тренд це відповідність кількості населення до можливостей навколишнього середовища..Якщо Земля перетвориться на суцільний Шанхай чи Бомбей,то бажаним трендом залишиться ковток чистого повітря..
Звичайно потрібні зміни..чомусь ці зміни завжди ідуть від жовторотої молоді,які приблизно розуміють,що їх чекає у майбутньому..Було б добре,якби молодим допомагали люди із досвідом..
Зрештою Земля є ЖИВОЮ і сама поставить на місце зарозумілих людей,що уявили себе богами і вирішили поставити собі на службу все довкола,замість того,щоб бути люблячими соТворцями...

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Володимир Щербина.
0
Ще не підтримано

Про відповідність можливостей Землі і кількості населення. Цю тему докладно досліджував Сергій Петрович Капица. Я так розумію, що перенаселення нам не загрожує, адже тут вступають у дію закони демографічного переходу.
https://www.ar25.org/node/1159

Творю, отже існую.

Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Дякую пане Володимир за посилання до цікавої інформації..Якщо вірити Сергію Петровичу,то через 30-40 років,коли чисельність людей буде 10-12 млрд. відбудеться перелом із кількості у якість..Є надія,що технології допоможуть бережно відноситися до планетних ресурсів..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Я бачу ситуацію наступним чином. Зараз, поки ще перехідний період, на Землі намагається втілитися максимальна кількість душ різного рівня розвитку, для отримання досвіду і можливості росту. Але по закінченні цього перехідного періоду сильно зміниться енергетика і обстановка на планеті, тому в подальшому тут зможуть втілюватися тільки більш розвинені духовні сутності, які зможуть жити при таких умовах. І, відповідно, це призведе до різкого спаду росту населення.

Явсе Світ каже:
Дякую пане Володимир за посилання до цікавої інформації..Якщо вірити Сергію Петровичу,то через 30-40 років,коли чисельність людей буде 10-12 млрд. відбудеться перелом із кількості у якість..
Зображення користувача Явсе Світ.
0
Ще не підтримано

Гарний футуристичний прогноз..Тож виходить,що нам людям потрібно просто чекати,коли змилується Космос і наведе порядок,через зміну енергетики на цій чудовій зелено-блакитній планеті..

Вірю в те, що розумію.

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Якби ж то так все просто було :) Я думаю, треба не чекати, а піднімати свій духовний рівень, щоб коли пройдуть ці зміни, мати можливість знову втілюватись на цій чудовій планеті, а не бути за-бортом, через свій недостатній рівень.

Явсе Світ каже:
Гарний футуристичний прогноз..Тож виходить,що нам людям потрібно просто чекати,коли змилується Космос і наведе порядок,через зміну енергетики на цій чудовій зелено-блакитній планеті..
Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Публікація гарна! Майбутнє за нестандартним підходом до звичних речей. У старших людей голова не може мислити в цьому напрямі, хоча вони завжди вважають себе розумнішими і мудрішими. Але еволюцію не відмінити. Покоління, в житті яких інформаційні технології з’явилися з перших років життя, завжди будуть розумнішими і успішнішими.

Зображення користувача Богдан ДуБ.
0
Ще не підтримано

Жирна пані помиляєтсья майже у всьому

ДуББлог https://t.me/+vcjh0iZEug00YjFi

Зображення користувача Доброслав Велесовий.
0
Ще не підтримано

Вона просто описала один з етапів розвитку свідомості людей Землі. Він одночасно є і хорошим і поганим, дивлячись з якої точки подивитися, з нижчих рівнів, чи з вищих. Якщо поєднати це з моделлю спіральної динаміки, то в моєму розумінні отримаємо наступне:

- синій рівень, совок, "покращення життя вже сьогодні", стабільність
- оранжевий рівень, американізм, егоїстичний індивідуалізм, патріотизм (ми найкращі в світі)
- зелений рівень, "все найкраще - безкоштовне", колективізм, соціалізм, еко, космополітизм
- жовтий рівень, творчий націоналізм, домінування інтелекту над догмами, робота над собою, хороше поєднання патріотизму і космополітизму (патріот своєї країни, але беру все найкраще зі всього світу). Це рівень ідей Третього гетьманату і аріохрестиянства.

В публікації описується зелений рівень скандинавізму на який зараз переходять оранжеві США і Західна Європа. Але якщо дивитись з погляду жовтого рівня, до якого тягнуться люди, що розділяють ідеї аріохрестиянства, то дійсно описане може виглядати "злом".

Богдан ДуБ каже:
Жирна пані помиляєтсья майже у всьому
Зображення користувача Олег Марчук.
0
Ще не підтримано

+
по пунктах розписувати просто немає сенсу

Зображення користувача Анатолій Висота.
0
Ще не підтримано

3Д - принтери не зможуть виготовляти складні речі. Меблі із пластику - будь ласка, а годинник - зась. Урбанізація - це результат технологічного розвитку. Майбутнє - за РОДОВИМИ МАЄТКАМИ, де працює думка.

Зображення користувача Петро Олар.
0
Ще не підтримано

Публікація заставляє думати про нас і наше місце на Землі. Ми вже живемо серед людей нової ери - творців. Моя думка така, чим більше будемо інформувати і навчати не лише молодь, а і тих, що готовий омолодитись прийнявши нове і творчо розвивати те, що дозволяє жити нам в гармонії. Інформація та правда дозволить творити середовище в якому буде жити комфортно, радісно і бути щасливими.

Хай живе Міжмор’я!

Зображення користувача Ірина Новиченко.
0
Ще не підтримано

І ще - в статті нічого немає про доброту і любов як ключові якості людей, а не просто високоінтелектуальних істот майбутнього урбанізованого світу. Бог є Любов. І людина повинна розкривати в собі божественний потенціал.