Рішення президента Сполучених Штатів Дональда Трампа відмовитися від зустрічі із російським колегою на саміті "великої двадцятки" продемонструвало, що у Вашингтоні ставляться до останнього конфлікту у Керченській протоці інакше, ніж багато хто з українських політиків і обивателів.
Протягом декількох днів ми чули і з екранів телебачення, і в парламенті, і на вулицях про те, що влада спеціально використовує не дуже значний епізод для запровадження воєнного стану, що не зрозуміло, чому це воєнний стан не запроваджувався під час "справжньої війни" у Криму і на Донбасі, а зараз, коли мова йде про захоплення декількох військових суден та їхніх екіпажів, потрібні були такі кардинальні заходи. Звичайно, це не виправдані дії! Звичайно, це спроба влади зірвати вибори!
Цікаво, що практично з тієї ж аргументацією, яка дослівно повторює висновки українських парламентарів і обивателів, виступив на форумі "Россия зовет!" президент Володимир Путін. Але главу російської держави можна зрозуміти. Путін побачив небезпеку зриву зустрічі з Трампом і зробив все, що міг, щоб мінімізувати ефект своєї витівки у Кримського мосту.
Українських політиків і обивателів зрозуміти важче. Не побачити відмінності у тактиці "гібридної війни" з її "ввічливими чоловічками" і "повстанням шахтарів" і прямим нападом російських військ на українських моряків можна або навмисне, або по дурості. І якщо я ще повірю в дурість звичайного громадянина, якому абсолютно все одно, є на агресорі погони чи ні, так в дурість українського політика, в дурість керівника цілої парламентської фракції я не повірю. Це була не дурість, це був прорахунок.
Я не фахівець з військово-технічних заходів, у мене немає доступу до даних розвідки. Але я точно знаю одне - якщо воєнний стан був потрібний тільки для того, щоб зафіксувати факт прямої російської військової агресії, його необхідно було оголошувати. Політичні наслідки цього українського рішення вже є - і скасування зустрічі Трампа і Путіна саме через захоплення українських кораблів і моряків поки що є найсерйознішим з цих наслідків.
Можуть сказати, що Трамп міг би скасувати зустріч і без українського воєнного стану, навіщо воно йому? Але запровадження воєнного стану - це констатація напруженої ситуації. Якщо ми не вважаємо ситуацію напруженою, чому Трамп повинен так вважати?
Можуть сказати, що Трамп "просто" - за якимись своїми причинами - вирішив не наближатися до Путіна на близьку відстань. Я готовий погодитися з такою версією - ми не перший день спостерігаємо за Трампом. Але скасування зустрічі саме через події в Керченській протоці, принаймні, означає, що сам американський президент і його радники вважають цю ситуацію досить серйозним і правдоподібним приводом для ухвалення такого важливого рішення. Трамп - вважає, а українські політики й обивателі - не вважають. Вони рахують дні до виборів президента.
Я не можу віднести себе до великих шанувальників Дональда Трампа. Але я знаю одне. Якщо ваша оцінка ситуації повністю збігається з баченням Кремля і кардинально відрізняється від бачення Білого дому, значить, з вами щось не так.
Аналізувати події та їхні наслідки з холодною головою і не впадати в паніку або на гачок маніпуляцій.
Дякую. Друже Володимире. Скористався порадою, цікава стаття. Повністю відповідає моїй світоглядній позиції, Проте залишаюсь на своїх позиціях. Люди рівня Портнікова не мають права висловлювати своє особисте ставлення (по описаних ним же у статті причинах)
В мудрості - сила
Коментарі
З третиною Верховної Ради "щось не так"!
А з Тимошенко і Ляшко все зрозуміло - бажання "порулити" перевищує національну свідомість і порядність!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Реакція Трампа - черговий хід потужної багатоходівки, результати якої не на користь агресору. Це гра , панове. Делікатна і потужна гра, в якій асберг буде зовсім не там де видима вершина
В мудрості - сила
Трамп керується, в першу чергу, НАЦІОНАЛЬНИМИ ІНТЕРЕСАМИ США. В даний момент підтримка України вкладається в захист Америкою своїх інтересів у Європі та світі. І ми повинні максимально використовувати цю ситуацію!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Чудова Гра, Багатоходівка. Цікава тим, що спостерігатимемо вершину айсберга зовсім не там де знаходиться айсберг. Дебют поки що не вдалий для агресора
В мудрості - сила
Що заставляє людей повторювати такі вирази? Що, особисто для Портникова і іже з ним, Трамп робить не так? Чи може це боязнь відійти від загально прийнятого стереотипу? Жеби часом не звинуватили у симпатіях, коли щось піде не так. "Хай слово ваше буде Так-Так, Ні-Ні".
Si vis pacem, para bellum
Не знаю, хто такий Портніков, щоб нав'язувати власні вподобання. Проте я чудово розумію - це його бізнес. Що накажуть ті, що оплачують послуги, то Портніков майстерно обґрунтує слухачам. Все природно і закономірно у великій і майстерній грі фахівців.
В мудрості - сила
Друже Анатолію, що заважає тобі прочитати статтю Портнікова і висловити свою думку про написане? Навіщо переходити на особу автора?
P.S.
Чайковський і Нурієв мали нетрадиційну сексуальну орієнтацію. Але перший написав чудову музику для балетів. а другий був чудовим танцівником.
Що ми повинні обговорювати: їхню творчість чи нетрадиційний секс?
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
І одне, і друге, пане Володимире. Одне і друге! Права рука повинна знати, що робить ліва.
Чайковський прийняв отруту у 53 роки. Нурієв вгробив життя і талант своєю безпутністю у 54 роки. Є приклад для наслідування?..
Si vis pacem, para bellum
Можна обговорювати обидва питання, але в різних рубриках! Про балет в одній, а про нетрадиційний секс - в іншій.
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Дякую. Друже Володимире. Скористався порадою, цікава стаття. Повністю відповідає моїй світоглядній позиції, Проте залишаюсь на своїх позиціях. Люди рівня Портнікова не мають права висловлювати своє особисте ставлення (по описаних ним же у статті причинах)
В мудрості - сила