Зображення користувача Оксана Колосовська.
Оксана Колосовська
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Вибір ноутбука для дизайнера: основні вимоги

Робота дизайнера має багато нюансів, які потрібно враховувати при виборі техніки. Спеціалізовані програми дуже потужні і потребують відповідного обладнання, тому ноутбуки можуть коштувати на рівні з геймерськими. Але вкладення відіб'ється уже в перші місяці, адже якість роботи значно покращиться.

Тип та діагональ дисплея

Графічні програми потребують високої швидкості роботи та максимальної потужності. Переважно такі моделі коштують дуже дорого, особливо з врахуванням точної кольоропередачі, яка необхідна в роботі. Робота з зображеннями потребує точного відображення колірної палітри, щоб не було спотворення відтінків. Розглянути та придбати ноутбук для дизайнера можна в інтернет-магазині https://f.ua/ua/shop/noutbuki/12422-klass_dlya-raboty-s-grafikoj/.

Бажано, щоб вона відповідала основним стандартам AdobeRGB і sRGB. Її визначають у процентах, тому визначити ширину охоплення дуже легко. Додатково враховують наступні параметри:

  • роздільна здатність, яка відповідає за деталізацію картинки;
  • тип матриці, від якого залежить яскравість та кольоропередача;
  • налаштування яскравості та контрастності.

А ось частота оновлення екрана і час відгуку для дизайнера не настільки важливі, адже вони працюють переважно зі статичними картинками.

Оперативна пам'ять та жорсткий диск

Оперативна пам'ять є одним з найважливіших параметрів, але вибрати її досить складно. З однієї сторони, не хочеться переплачувати за непотрібні можливості, з іншої є ризик постійно відчувати нестачу швидкості роботи. Набагато краще взяти операційну пам'ять з невеликим запасом, хоча б на 30%, щоб не відчувати пригальмовувань та зависань.

Для дизайнерських лептопів рекомендують саме диски SSD. Твердотільний варіант працює у вісім разів швидше та дає можливість довго працювати без перегрівання. Рекомендують вибирати не менше 2 ТБ, адже зберігати одночасно декілька проектів на меншому об'ємі не вийде. Найкраще придбати ще й додатковий HDD, на якому будуть зберігатися окремо фото та відео.

Вимоги до відеокарти

Відеокарту потрібно підбирати в залежності від специфіки роботи. Одна справа створення поліграфічних моделей, тоді можна обійтися інтегрованою відеокартою з близько 4 Гб. Цього буде достатньо для нормальної роботи на програмі, прослуховування музики та навіть відкривання декількох вікон одночасно.

Але 3D-графіка, обробка відео, створення мультиплікації уже потребують дискретної відеокарти, бажано від NVIDIA. Тут буде потрібно власної пам'яті хоча б 6-8 ГБ, а також потужного вентилятора для охолодження цієї системи.

Основні вимоги графічних програм

Призначені для роботи з графікою моделі можуть відрізнятися за характеристиками, адже у кожної програми власні вимоги. Звірити основні параметри можна з описами конкретних моделей, адже різноманітні ноутбуки виставлені в інтернет-магазині https://f.ua/ua/shop/noutbuki/. Основні дизайнерські програми:

  1. Adobe Photoshop CC та Adobe Illustrator CC. Найменш капризна версія, для якої буде достатньо 2 ГБ оперативки, але найкраще біля 8 ГБ.
  2. Adobe After Effects. Для неї знадобиться хоча б 32 ГБ оперативної пам'яті, а також дискретна відеокарта зі своїми 2 ГБ.
  3. Adobe Dreamweaver CC. Може працювати на 2 ГБ ОЗУ, але найкраще 4 ГБ.
  4. Figma. Дуже компактна програма, яка займає на жорсткому диску всього 1 ГБ, і може працювати на 8 ГБ оперативки.

Також 8 ГБ оперативки достатньо для Autodesk Maya та Virtual Architect Ultimate, проте для плавної і безпроблемної роботи краще подвоїти це значення.

Наші інтереси: 

Техніка для роботи.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Читайте перед сном Добрі Знання, які приносять щастя

Апгрейд свідомості: Читайте про ельфів, оновлюйтесь і вірте в Добре Знання, що приносить щастя!

Технологія здійснення палінгенезії зводиться до того, щоб максимально глибоко засвоїти сенс євангельського послання і зробити його ядром своєї свідомості. Для цього треба сформувати словник Сенсара,...

Останні записи