Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

США розглядають питання нашої безпеки як чинник своєї безпеки

У своєму останньому зверненні до Конгресу США Барак Обама дав зрозуміти, що бачить Україну серед пріоритетів політики національної безпеки Сполучених Штатів Америки. Його слова про те, що допомога нашій країні - «це не благодійність, а бажання зміцнити власну національну безпеку», багато чого вартують.

Про це написав український дипломат, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках Володимир Огризко на НВ

Американський президент дивиться на Україну як на фактор навіть не регіональної, а саме глобальної безпеки, розуміючи, що в протистоянні між Україною і Росією мова йде не про «містечкові інтереси». Справа виходить на світовий рівень.

Тому всі коментарі про те, що у своїй промові Обама невірно підібрав висловлювання (американський президент використав термін «клієнтська держава» щодо УкраїниНВ) або був не той переклад, або не той зміст, не важливі. Потрібно вміти бачити за словами сенс.

А сенс цей, на мою думку, полягає в тому, що ми не сходимо з порядку денного США, а це дуже важливо. Що питання нашої безпеки вони розглядають як фактор своєї безпеки. Що питання демократії та її зміцнення в Україні для них також вкрай важливе, оскільки це гарантія прогресивного розвитку країни в цілому.

Тому, якщо розглядати український аспект виступу Обами, ми отримали підтвердження необхідних речей. Хоча, як завжди, ми могли б сподіватись і на більше. Ми могли б отримати більш рішучу позицію США, зокрема, у зв'язку з виконанням їхніх зобов'язань в рамках Будапештського меморандуму, від чого зараз наші західні гаранти намагаються делікатно відмовитися, стверджуючи, що в документі не передбачалося жодних юридичних зобов'язань (хоча такі зобов'язання там були і залишаються).

Зрозуміло, хотілося б почути більш жорсткі оцінки того, що накоїла Росія за останній час, почути, яку відповідальність вона понесе за свої дії. Хотілося б почути про розширення допомоги, яку США могли б надати саме в практичній, військовій сфері - не тільки навчаннями, а й озброєнням. Це вже з розряду речей, які ми хотіли б отримати, але, як казав класик, «маємо те, що маємо»: Україні доведеться виходити з існуючих реалій.

Це, звичайно, не означає, що ми повинні покірно приймати все, що відбувається: за своє щастя потрібно боротися.


Чому Україна так важлива для США? Про це читайте у статті: Війна за Гартленд.

«Хто контролює Східну Європу, той керує Гартлендом. Хто контролює Гартленд, той керує Світовим островом. Хто контролює Світовий острів, той керує Світом» - Гелфорд Маккіндер, 1919. 

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Ласкаво просимо до церкви програмістів Aryan Softwerk

Стартап Aryan Softwerk запрошує ІТ-фахівців спільноти Народний Оглядач до освоєння ринку самоорганізації арійських церков

Метою «церкви програмістів» Aryan Softwerk є колективне досягнення Царства божого шляхом розробки софту для самоорганізації шляхетних духовних демосів – арійських церков. Розробка церковного софту –...

Останні записи