Світ Зелений's picture
Світ Зелений
  • Visits: 0
  • Hits: 0

WhatsApp: як іммігрант з України Ян Кум став у США мільярдером

19 мільярдів доларів заплатив Facebook за мобільний месенджер WhatsApp. 6,8 мільярда з них отримає Ян Кум - програміст, котрого Марк Цукерберг свого часу не взяв на роботу.

19 мільярдів доларів заплатив засновник найбільш потужної соціальної мережі та голова компанії Facebook Марк Цукерберг за месенджер для смартфонів WhatsApp. При цьому 6,8 мільярда отримає Ян Кум. На початку 1990-х років він підлітком мігрував із мамою та бабусею із села неподалік від Києва до США.

WhatsApp став для операторів мобільного таким же нічним жахом, як і Skype для компаній-операторів стаціонарного зв'язку. Skype - безкоштовний відеотелефон для інтернет-користувачів, WhatsApp - умовно безкоштовний месенджер для власників смартфонів. Не треба більше платити гроші за СМС - і навіть фотографії та відео можна пересилати безкоштовно. Нині у WhatsApp майже півмільярда користувачів. Для очільника Facebook Марка Цукерберга такий успіх одного з конкурентів став вирішальним аргументом. Розробили WhatsApp у 2009 році старі друзі Ян Кум та Браян Ектон.

Додаток WhatsApp на смартфоні

Додаток WhatsApp на смартфоні

Як стати мільярдером: приклад Яна Кума

Для Яна Кума американська мрія розпочалася із соціальної допомоги. Народився він в Україні. Одразу після розпаду Радянського Союзу його мати, побоюючись зростання антисемітських настроїв, іммігрувала до США. Батько Кума залишився в Україні. Жили мігранти бідно. Мати підпрацьовувала нянечкою, Ян мив підлогу в супермаркеті. Поговорити з батьком вдавалося рідко - міжнародні телефонні переговори були не по кишені.

Ян був складним і самотнім підлітком. Безжурний каліфорнійський триб життя та поверхова приязність американських однолітків його відштовхували. Замість вечірок він захоплювався комп’ютерною літературою, вступив до клубу хакерів ww00w00. У державному університеті міста Сан-Хосе Ян Кум не довчився - пішов працювати програмістом до компанії Yahoo. Там працював і Браян Ектон, який займався рекламою. "Торгувати рекламою - гнітюче заняття. Нічиє життя не поліпшиться, якщо ти зробиш краще рекламу", - констатував пізніше Ектон на сторінках журналу Forbes. Браян та Ян стали друзями-нерозлийвода.

"Жодної реклами, жодних ігор"

"Жодної реклами, жодних ігор, жодних теревенів!" - така записка була приклеєна на столі в Яна Кума багато років. Його співробітники запевняють, що в нього абсолютно відсутнє почуття гумору і що він завжди зосереджений на головному. Майже 20 років Браян та Ян пропрацювали в Yahoo і разом залишили компанію у вересні 2007 року.

Цілий рік вони подорожували Південною Америкою. А коли повернулися до США, намагалися влаштуватися на роботу у Facebook, але марно. Однак тоді до рук Яна Кума потрапив смартфон. Він одразу зрозумів, які перспективи відкривають програми-додатки. У лютому 2009 року Ян Кум зареєстрував фірму WhatsApp.

Історія успіху

Перша версія WhatsApp працювала погано. Ян Кум хотів покинути цю ідею та розпочати пошуки постійної роботи. Однак Браян Ектон переконав його цього не робити. Коли вийшов апгрейд 2.0, кількість користувачів WhatsApp уже нараховувала 250 тисяч. Ян Кум знайшов інвестора: Джим Гьоц із венчурної компанії SequoiaCapital позичив йому спершу вісім мільйонів доларів, а згодом були й наступні кредити. Однак на будівлі, де розміщувалася компанія, до останнього дня не було вивіски. "Ми і так знаємо, де працюємо", - коментував це Ян Кум.

Сьогодні WhatsApp працює практично на всіх платформах для смартфонів. Ян Кум уперто відкидав усі види реклами. WhatsApp можна скачати безкоштовно, однак у перспективі Кум має намір запровадити символічну абонентську плату - один долар на рік. Як Facebook хоче заробляти за допомогою WhatsApp, поки що не зрозуміло. Тим часом Кум уже став мільярдером. Символічно, що договір про продаж своєї фірми концерну Facebook він підписав у будівлі, в якій колись стояв у черзі за соціальною допомогою.

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Трипільська сварга – символ Гіперборійського Сенсара

Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік

У тексті Доброї Новини виявлена прихована «Мова Сонця» – на це вказують 10 індикаторів. Читання Євангелія на Сенсарі – найпотужніша практика формування ельфійської свідомості.

Кращий коментар

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet

"Одразу після розпаду Радянського Союзу його мати, побоюючись зростання антисемітських настроїв, іммігрувала до США."
То чий він кум кажете?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)

Comments

Арсен Дубовик's picture
0
No votes yet

"Одразу після розпаду Радянського Союзу його мати, побоюючись зростання антисемітських настроїв, іммігрувала до США."
То чий він кум кажете?

"Є десь, у якійсь далекій землі, таке дерево, що шумить верховіттям у самому небі, і Бог сходить ним на землю вночі..." (М. В. Гоголь)