Зображення користувача Олена Каганець.
Олена Каганець
  • Відвідувань: 0
  • Переглядів: 0

Український SKIFTECH перейшов від пейнтболу до симулятора бою – Breaking Defense

Категорія:

Враховуючи досвід реальних бойових дій в Україні, компанія додала до своїх пропозицій тренінги з ведення окопної війни, розповів представник компанії в інтерв'ю Breaking Defense.

241208skiftechsoldier.jpg

Солдати одягають лазерні сенсори SKIFTECH для тренувань (SKIFTECH)

Двадцять років тому українська компанія SKIFTECH зосередилася на техніці для ведення бойових дій, але лише на тій зброї, з якої стріляли один в одного для розваги, – на пейнтбольних рушницях. Але у 2014 році, коли підтримувані Росією сепаратисти на сході України розв'язали війну, компанія переорієнтувалася на реальні речі, перетворившись на високотехнологічного спеціаліста з військового моделювання та тренувань, пише Breaking Defense.

Найбільші клієнти компанії знаходяться в Україні, але нещодавно компанія розширила свою діяльність на США, каже Михайло Обод, керівник американської філії. Поки що це невеликий підрозділ – лише десяток співробітників, але Обод каже, що компанія планує розширюватися тут, можливо, за допомогою контракту з армією США, який, за словами компанії, знаходиться на стадії підготовки.

Своєю роботою компанія намагається усунути недоліки, які вона бачить у навчальних симуляторах нинішнього покоління, в тому числі нездатність врахувати високий рівень втрат протягом перших 30 хвилин бою і брак більш детального зворотного зв'язку з солдатами після завершення бойових дій.

Обод стверджує, що «остаточні результати полягають у тому, що нинішній головнокомандувач Збройних сил України генерал Олександр Сирський повідомив нам, що підрозділи, які пройшли повний місячний курс навчання з використанням новітнього обладнання та методик SKIFTECH, зазнають на 30 відсотків менше втрат».

За словами пана Обода, система підготовки базується на великому бойовому досвіді та багаторічних даних, накопичених з 2014 року.

«Це скоріше наш досвід у цій технології автоматизованого моделювання – можливість задіяти симуляції в операціях проти безпілотників, проти літаків і в сценаріях засідок, – пояснив він. – Оскільки війна в Україні набула позиційної динаміки з обмеженим пересуванням по лінії фронту, «вимір “окопної війни” також був вбудований в програмні модулі моделювання».

Ці реальні взаємодії вбудовані в програмні модулі. Моделювання включає в себе всі види озброєнь – від танків до стрілецької зброї та безпілотників, навіть ручні гранати і протипіхотні міни.

Обод також стверджує, що технологія компанії «значно точніша», ніж інші лазерні системи, побудовані на новому дизайні 2024 року.

«Це не двовимірний навчальний режим, де якщо в вас влучили й пролунав «біп», це означає, що ви автоматично мертві, – сказав він. – Навпаки детектори, які носять військовослужбовці, і ті, що використовуються на транспортних засобах, є багаторівневими та градуйованими.  Попадання, зафіксоване лазерним датчиком, не обов'язково означає вбивство.  Система калібрує використану зброю, дальність, швидкість, балістичний захист цілі тощо, щоб потім оцінити рівень завданої шкоди».

Обод сказав, що компанія додала ПЗРК «Стінгер» до імітаційного середовища лише за п'ять місяців, «а не за п'ять років». Таке скорочення циклу від реальних даних з поля бою до швидкого прототипування і виробництва готової продукції є конкурентною перевагою SKIFTECH.

Наразі компанії бракує диверсифікованого портфоліо.  За словами пана Обода, нинішній профіль компанії на 90 відсотків складається з українських замовників. «Ми хотіли б продавати продукцію в інші країни за межами України», – сказав він і додав, що компанія працює з кількома європейськими країнами, а також з Малайзією та Еквадором.

Він каже: «Ми проводимо навчання з використанням лазерних симуляторів, що означає не витрачати бойовий патрон, який для танків, бронетехніки, артилерії коштує дорого.  Наша система проводить навчання не проти мішені, а проти імітованого живого противника».

Наші інтереси: 

Війна в Україні попри усі трагедії, жертви й смерті спонукає багатьох українців до нового якісного стрибка (для когось – в бізнесі, для когось – у професійній діяльності).

Якщо ви помітили помилку, то виділіть фрагмент тексту не більше 20 символів і натисніть Ctrl+Enter
Підписуюсь на новини

Зверніть увагу

Сенсар – ельфійська мова Гіперборії в Євангелії Ісуса Хреста та в українській мові

Ласкаво просимо до Глибокого занурення. Обговорюємо статтю «Євангельський Сенсар, ельфійська мова і як нам її опанувати за один рік». Автор стверджує, що в Євангелії Ісуса Хреста закладена прихована...

Останні записи