Досвідчений експерт наголосив, що в Україні реформи відбуваються «під тиском зовнішніх донорів. Влада не буде контрольована, якщо суспільство не буде наполягати на цьому контролі».
Він висловив переконання, що тільки інституції перемагають інституції. «Імпульс Майдану можна зберегти, якщо будуть створені інституції, які підтримуватимуть цей імпульс. Це незалежні медіа, громадянські організації, бізнес асоціації та політичні опоненти».
Він підкреслив, що «багато громадських донорів пропонує гроші на проекти по боротьбі з корупцією. І я не розумію, чому в громадянському секторі України так мало таких груп, як наша».
Голова правління Центру протидії корупції зазначив, що ключовим та найнеобхіднішим елементом боротьби з корупцією є прозорість органів державної влади. Саме тому він зауважив, що перший крок в боротьбі з корупцією є виявлення «корупційних дир» в законі, внесення змін та лобіювання їх прийняття. Це, на його думку, «надає можливість зменшити можливість красти і дає можливість бачити ці крадіжки». Крок другий за його баченням - моніторинг, але експерт зазначив, що «тільки наш Центр точно не зможе все контролювати. Тому ми розробляємо інструментарій контролю та вчимо ним користуватися громадських активістів, представників ЗМІ та місцевих депутатів».
«В світі політика - це оптимальне використання суспільного ресурсу, а в Україні політика - це крадіжка цього ресурсу. Обсяги корупції в країні неосяжні. Нашої команди та наших партнерів не вистачає, щоб моніторити навіть 20 відсотків об’єму державних закупівель. Саме тому є критична потреба, щоб громадянське суспільство народжувало більше професійних організацій. Чим більше нас буде, тим більша вірогідність, що наші гроші будуть більш ефективно використовуватись», - наголосив Віталій ШАБУНІН.
Коментарі
А таки так!