Загальні людські втрати України від війни, включно із убитими, померлими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими, тими, хто відійшов разом із німцями, оцінюються у 8-10 мільйонів життів.
Україна опинилася в епіцентрі війни вже у вересні 1939 року. Протягом Другої світової війни бойові дії двічі прокотилися усією територією Україн. У Червоній Армії загинув кожен третій (порівняно з кожним 20-м в армії Великої Британії).
ХРОНОЛОГІЯ ПОДІЙ:
15 березня 1939 р. – проголошення незалежної Карпатської України. За декілька днів була окупована Угорською армією.
23 серпня 1939 – підписання пакту Молотова-Ріббентропа. СРСР та Німеччина поділили сфери впливу в Європі.
1 вересня 1939 р. – Німеччина напала на Польщу. Тисячі українців воювали в польській армії проти нацистів.
17 вересня 1939 р. – СРСР напав на Польщу. Вторгнення завершилося приєднанням Галичини та Волині до СРСР.
22 червня 1941 р. – Німеччина напала на Радянський союз.
22 липня 1942 р. – гітлерівці захоплюють всю територію України.
Листопад 1944 р. – вигнання нацистів з території України.
8 травня 1945 р. – капітуляція нацистської Німеччини.
2 вересня 1945 р. – капітуляція Японії. Завершення Другої світової війни.
До середини 1950-х р. – боротьба українських повстанців проти Радянської окупації.
ВНЕСОК УКРАЇНЦІВ У ПЕРЕМОГУ НАД НАЦИЗМОМ
Понад 6 млн. українців воювали у Червоній Армії під час 1941-1945 років. Близько 120 тисяч українців зустріли нацистів у вересні 1939 р. у складі Польської армії. Переважно це були польські громадяни, які походили з Галичини та Волині, що входили до міжвоєнної Польщі.
На фронтах від Атлантики до Тихого океану, від Норвегії до Єгипту українці боролися у складі збройних сил США (80 тис.), Британської Імперії (45 тис.), Франції (6 тис.) та інших держав. Переважно це були представники української діаспори цих країн.
Протягом 1942–1950-х рр. в Україні воювала Українська Повстанська Армія, через лави якої пройшло близько 100 тис. людей.
ВТРАТИ УКРАЇНИ У ДРУГІЙ СВІТОВІЙ ВІЙНІ
У результаті бойових дій в Україні було зруйновано понад 700 міст і містечок, 16,5 тис. промислових підприємств, 18 тис. лікувальних установ, 33 тис. шкіл, технікумів, вузів і науково-дослідних інститутів, 19 тис. бібліотек, понад 30 тис. колгоспів, радгоспів, МТС. Десять мільйонів чоловік залишилися без даху над головою. Проте найстрашнішими були людські втрати, які, за підрахунками дослідників, в Україні становили 8-10 млн. чоловік (військові — 3-4 млн., цивільні – понад 5 млн).
Жертви радянських репресій після вигнання нацистів:
Таким чином, загальні демографічні втрати України, які включають убитих у боях, померлих у концтаборах, депортованих, евакуйованих та емігрантів, становили не менше 14 млн. чоловік.
Підготували: Мирослав Ліскович, Ігор Любшин
Правду потрібно знати. Від штампу "велика перемога" потрібно відмовлятися. Україна має вибудувати свою історичну концепцію Другої світової війни. І наш ресурс до цього процесу також додає свою лепту.
Якщо порівнювати більшовицько-радянську окупацію України 1920-1941 рр. і німецьку окупацію 1941-1944 рр., то безумовно, що більшовицько-радянська окупація була набагато жорстокішою. На жаль українці це не усвідомили і досі!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Коментарі
Якщо порівнювати більшовицько-радянську окупацію України 1920-1941 рр. і німецьку окупацію 1941-1944 рр., то безумовно, що більшовицько-радянська окупація була набагато жорстокішою. На жаль українці це не усвідомили і досі!
Воїн Світла ніколи не грає за правилами, написаними для нього іншими!
Ця стаття - це стара пропаганда, яка переписується з року в рік. Мало у кого з істориків вистачає духу сказати, що у Другій світовій українські націоналісти і німецькі націонал-соціалісти були союзниками.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!
Про те, що українські націоналісти були союзниками німецьких націонал-соціалістів увесь час волають пропагандисти Кремля.
А "наші", так би мовити "демократи", недолуго це намагаються заперечувати за що й отримують від тих пропагандистів:
https://www.youtube.com/watch?v=Q5Apml6nfpE
Якби той "український" блазень не намагався заперучувати очевидне, а казав би правду, то й ставлення до нього було б іншим.
Той блазень не спромігся, на приклад, сказати, що на справді Й. Сталін боявся українців й намагався із ними загравати. Звідси чотири українські фронти. Звідси призначення Міністра оборони УРСР.
Тут є певні тонкощі. Москва не говорить про те, що українці були союзниками німців. Москва говорить, що українці були німецькими прислужниками і наймитами. Це різні речі.
Натомість тема українсько-німецького політичного союзу з наміром створити Українську державу ретельно замовчується і активно заглушується.
Освячуйся! Озброюйся! Плодися!